این ماست به ماست خامه ای معروف است

مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که ماست برای سلامت بدن مفید می باشد و همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. اگر می خواهید خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهید ، بهتر است شیر را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، مطالعات نشان می دهد کسانی که از کودکی مصرف شیر را در رژیم غذایی خود قرار داده اند در بزرگسالی کمتر دچار سرطان سینه شده اند. ماستهای میوهای مخصوصا برای کودکان، روش بسیار مناسبی در تشویق آنان به مصرف لبنیات و میوه است و میتواند جایگزین غذاهای چرب و پرکالری کودکان شود، ضمن این که همراهی ماست و میوه باعث میشود ویتامینهای موجود در میوه، به کمک اسیدلاکتیک موجود در ماست، بهتر جذب شوند. پنیر دارای طبع سرد است و در طب سنتی نیز به این مسئله اشاره و تأکید شده است که مواد غذایی دارای طبع سرد باید به همراه مصلح غذایی (مواد غذایی دارای طبع گرم) استفاده شود تا اثر مزاج سرد آن از بین برود؛ در نتیجه بهتر است پنیر همراه با گردو، سیاهدانه، آویشن یا زنیان مصرف شود. در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۷ میلیون گردشگر خارجی از کره جنوبی بازدید کردند که دولت بر افزایش شمار آنان، تأکید و برنامههای جذب گردشگر در حال گسترش هستند.

در یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۲، ۵۲٪ خود را «مذهبی» اعلام کردند، ۳۱٪ گفتند «مذهبی نیستند» و ۱۵٪ خود را «آتئیست» معرفی کردند. ماست تا دهه ی آغازین قرن بیستم تنها میان مردم اروپای مرکزی و شرقی رایج بود تا این که در آن زمان، یک زیست شناس روسی کشف کرد که دلیل طول عمر مردم بلغارستان، استفاده زیاد از ماست می باشد. در ابتدا تصور میشد که این دو توله خواهر و برادر هستند، اما پس از آزمایشات ژنتیک و عمرشناسی مشخص شد این دو با یکدیگر ۱۵ هزار سال اختلاف سن دارند. پروتئولیز خودتحت تاثیر عوامل مختلفی شامل آنزیم های باکتری های آغازگر یا غیر آغازگر، زمان و شرایط محیطی قرار می گیرد.تولید انواع پنیر (به ویژه پنیرهای سخت) به علت زمان طولانی رسیدن (که ممکن است حتی تا دو سال به طولبینجامد) فرایندی پرهزینه است. «اهل دوغ هستید یا نوشابه؟ علاوه بر این دوغ های گازدار موجب افزایش اشتها می شود که در نهایت پرخوری و اضافه وزن را به وجود می آورد. یکی از راه های گازدار کردن دوغ، افزودن گاز به آن حین فرآیند تولید است. این امر می تواند عامل بیماری های مهلکی نظیر تب مالت و سل باشد. سفالگری کره نظیر سفالگری جوسون، بیکجا، بونچونگ و گوریو در عالم زبانزد است.

در کنار قیمت شیر روشویی، کیفیت این شیر نیز اهمیت زیادی دارد و خرید شیر روشویی بادوام، در بلند مدت، به نفع اقتصاد خانواده است. دریافتشده در ۲ نوامبر ۲۰۱۹. دریافتشده در ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۰. شاپا 0362-4331. دریافتشده در ۲۰۲۰-۰۷-۲۸. کرهٔ جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در چهار دههٔ اخیر را دارا میباشد. کرهٔ جنوبی بهواسطهٔ شرکتهای چندملیتی با فناوری پیشرفته، مانند سامسونگ و هیوندای-کیا و الجی، هفتمین صادرکنندهٔ بزرگ جهان است. دوغ یک نوشیدنی سالم و سنتی نزد ما ایرانیان است. دست یافتن به نتیجهای مشابه برای بریتانیا بیش از دو سده (بین اواخر سدهٔ هجدهم و زمان حاضر) و برای آمریکا در حدود یک و نیم سده (از سدهٔ ۱۸۶۰ تا کنون) زمان برد. بسیاری از مردم در خانه خود ماست تهیه می کنند. در برنامههای فرهنگی و آموزشی، وزیران فرهنگ کرهٔ جنوبی، مردم را هم به هنر سنتی تشویق میکنند و هم به هنر مدرن. هنر سنتی تحت تأثیر آیین کنفسیوسی و تائوئیسم بودهاست.

فرقهٔ داخلی بودیسم وون، و انواع مختلفی از ادیان بومی، از جمله Cheondoism (یک مذهب کنفسیوسی)، Jeungsanism , Daejongism , Daesun و دیگر مذاهب میشود. خوردن ماست بیشتر به پر کردن شکاف و کمبود ویتامینهای بدن کمک میکند: یک وعدهی ۵۰۰ گرمی ماست حاوی ۱.۴ میکرو گرم ویتامین است، حدود ۶۰ درصد از آنچه زنان بالغ در طول روز نیاز دارند. بعضی از پنیرهای وگانی با استفاده از آردهای نشاستهای مختلف مانند تاپیوکا، نشاستهی سیبزمینی و یا انواع دیگر آرد تولید میشوند. بلو چیز ( پنیر آبی ) نامی کلی برای انواعی از پنیر است که از شیر گاو، گوسفند یا بز و به کمک کپک خوراکی آبی رنگی از خانواده پنیسیلین تهیه میشود. حساسیت شدید یا آلرژی به شیر عبارت است از یک واکنش ایمونولوژیک غیرعادی که طی آن سیستم ایمنی بدن، یک آنتیبادی آلرژیک بهنام آنتیبادی ایمونوگلوبولین (IgE) تولید میکند و با عدم تحمل لاکتوز متفاوت است. ماسکارپونه یک پنیر ایتالیایی دارای خامهٔ سه لایه میباشد که از خامهٔ تازه که با اسید تارتاریک واسرشت شدهاست، ساخته میشود. کرهٔ جنوبی همانند بسیاری دیگر از همسایههای آسیایی خود، متحمل بحران اقتصادی سال ۱۹۹۷ آسیا شد؛ اما این کشور قادر گشت که دوباره برخیزد و پس از یک ترمیم سریع به رشد خود به سوی تبدیل شدن به یکی از قدرتهای عمدهٔ اقتصادی جهان ادامه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید