تاریخ کره – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

ارتش کره جنوبی از سال ۲۰۲۰ م، به عنوان ششمین نیروی نظامی قدرتمند جهان، در رتبهبندی جهانی، شناخته شدهاست. مجازات اعدام در کره شمالی برای بسیاری از جرایم مانند دزدی ، قتل، تجاوز جنسی، قاچاق مواد مخدر، خیانت، جاسوسی، مخالفتهای سیاسی، فرار، مصرف رسانههای تاییدنشدۀ دولت و تبلیغ باورهای مذهبی که در تضاد با ایدئولوژی جوچه است، به کار میرود. کلسیم تنها با وجود ویتامین D جذب می شود، بنابراین مطمئن شوید که شیری را که می نوشید با ویتامین D غنی شده است. در آخر می توانید از پودر کرفس و شوید نیز استفاده کنید و آن را همراه نمک و فلفل درون ترکیب ماست و موسیر بریزید. در صورتی که شوید و یا کرفس در دسترس نبود می توانید به عنوان جایگزین از نعنا و پونه نیز استفاده کنید. سرشیر نوعی خامه است که از سطح شیر گرفته می شود و این روزها صنعتی و بهداشتی آن با بسته بندی های متنوع به بازار آمده است.

در ادامه ماست را با مقداری شیر مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا یک دست شود. برای درست کردن ماست موسیر می توانید از موسیر تازه و یا موسیر خشک نیز استفاده کنید. اینکه برای درست کردن ماست، باز هم به مقداری ماست نیاز داریم به این دلیل است که ماست با تخمیر قند شیر (لاکتوز) شکل میگیرد. اکثر افراد بخاطر بوی موسیر معمولا ترجیح می دهند آن را مصرف نکنند و یا اینکه در مواردی با احتیاط مصرف کنند. توجه داشته باشید که موسیر هرچقدر بیشتر در آب بماند، طعم و عطر آن بهتر آزاد می شود. در حالی که موسیر تازه درون ماست آب می اندازد. ماست موسیر را در کنار انواع غذا به صورت دیش ساید یا به عنوان دیپ با انواع سبزیجات و خوراکیها از استیک گرفته تا انواع چیپس سیب زمینی و ترتیلا و ذرت میتوانید سرو کنید. فعالیت تکاملی پستانداران طی دو میلیون سال گذشته به اوج خود رسید و این شاید بهخاطر گوناگونی زیادی بود که همراه با یخبندان اواخر دوران نوزیستی در آب و هوا پدید آمد.

پستاندارانی که جنینشان دارای جفت است در طی دورهٔ کرتاس پدید آمدند و به آرامی شاخه-شاخه شدند. در ایران موسیر دارای کاربردهای متعددی بوده است و در بسیاری از چاشنی ها، ترشیجات، معطر یا ضد عفونی کردن دوغ و ماست استفاده می شود. طبع ماست گوسفندی: ۱ لیوان شیر گوسفند دارای ۱۷ گرم چربی و ۱ لیوان شیر گاو، دارای ۲.۴ گرم چربی است؛ بنابراین ماست تهیه شده از شیر گوسفندی، نسبت به ماست گاوی سردی کمتری دارد. بنابراین ماست موسیر بی تردید یکی از پر خاصیت ترین مواد غذایی است و می تواند سلامت بدن را افزایش بخشد. مصرف شیر باعث سلامت روده بزرگ می شود از سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند. البته برخی نظریه ها پیشنهاد کرده اند که خوردن محصولات لبنی منجر به افزایش سطح اسید در بدن می شود و این می تواند استخوان های سالم را به جای تقویت، تخریب کند. مهمترین شاهد ما بر این مدعا، بخشی از منظومۀ کوش­نامه است که به پرسش و پاسخ دو شخصیت پیش از اسلام به نامهای «کامداد» و «برماین» میپردازد و شاعر بخشی از این گفت­و­گو را به زبان پهلوی نقل کرده است12. ماست موسیر رامک با ترکیب ماست خوشمزه همزده، موسیر ارگانیک، فلفل سیاه تازه و کمی نمک ترکیبی ایجاد کرده است که لذت مهمونی و دورهمی ها در کنار سایر تتنقلات را چند برابر می کند.

ترکیب ماست و موسیر علاوه بر ایجاد طعم خوشمزه و در بر داشتن خواص هر دو ماده غذایی یک خاصیت دیگر هم دارد. ترکیب این دو ماده غذایی با هم باعث می شود بوی موسیر تا حد زیادی گرفته شود و تنها طعم آن باقی بماند. آیا میتوان یک یا دو عدد شیرینی خامهای را جایگزین وعده صبحانه کرد؟ برای افرادی که از عدم تحمل لاکتوز رنج می کشند ماست می تواند جایگزین مناسبی برای شیر باشد. اما دمای شیر باید به میزانی باشد که اگر با دست آن را اندازه می گیرید، دستتان نسوزد اما همچنان گرم باید. می توانید با استفاده از دما سنج دمای آن را اندازه بگیرید. در این مرحله باید موسیر را به اندازه دلخواه خرد کنید. پس از ۲۴ ساعت موسیر را از آب خارج کرده و آب کشی کنید. باید ماستی که برای درست کردن ماست خانگی انتخاب کردید را به مدت ۲ ساعت بیرون از یخچال نگه دارید تا هم دمای محیط شود. در آخر باید قابلمه را به مدت ۳ الی ۴ ساعت درون یخچال قرار دهید تا آب آن گرفته شود. سپس باید ترکیب آماده شده را درون یخچال قرار دهید تا دمای آن کمی پایین بیاید. سپس قابلمه را به حالت بقچه با یک پارچه ببندید.

دیدگاهتان را بنویسید