تصورات غلط در رابطه با کاشت مو

در مرحله بعد گرافت های فولیکول های مو بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی توسط تیم جراحی زیر میکروسکوپ جدا و آماده جهت کاشت می شود. تعداد موهای هرفرد پس از تولد زياد نشده و با گذشت زمان بصورت نرمال کاهش هم پيدامی کند. جواب اين است که اولاً احتمال پس زده شدن پيوند درمورد سايراعضا بدن هم وجود داشته و بالا است و ثانياً بيمار برای جلوگيری ازدفع عضو پيوند زده شده بايستی تا آخر عمرداروهای ضدسيستم ايمنی مصرف کند. در کاشت مو به روش SUT شما خط رویش بسیار طبیعی و تراکم بسیار بالا را مشاهده خواهید کرد ،بطوریکه هیچ کس قادر به تشخیص کاشت موی زنده و پیوند موی طبیعی شما نخواهد بود .

کاشت موی سر در نخست برای درمان طاسی سر در مردان استفاده شد، و دو نوع اصلی کاشت مو وجود دارد: FUE (استخراج واحد فولیکولار) و FUT (پیوند واحد فولیکولار) که گاهی اوقات به عنوان روش نواری شاخته میشود. پس از انجام هماهنگیهای لازم با کلینیک تخصصی و پزشک متخصص روش و زمان کاشت موی طبیعی برای شما مشخص میشود. در روش پیوند مو SUT از پانچ اتوماتیک برای برداشت گرافتها از پشت سر استفاده میگردد که این امر آسیب کمتری را به فولیکول مو نسبت به سایر روشهای کاشت موی طبیعی در پی دارد و در ادامه مراحل کاشت به مانند کاشت موی FIT عمل میشود.

این روش یک روش مدرن برای کاشت مو است. کاشت مو سیفر با دستگاه اتوماتیک در واقع همان روش کاشت مو به روش Fut و fit است اما با این تفاوت که در این روش برداشت مو از پشت سر با دستگاه انجام می شود. این روش پیوند موها هم به شمار می رود . بهترین فضا برای برداشتن موها جهت کاشت ابرو موهای کنار گوش ها می باشد ، در این منطقه موها از لطافت خاصی برخوردار بوده و شبیه موهای ابرو می باشد ، کاشت ابرو به روش FUE برای همه نوع ابرو مناسب می باشد حتی ابروهایی که شکسته شده اند یا ابروهایی که قبلا هاشور و یا تاتو شده باشند هم بدون نیاز به پاک کردن تاتو که با عوارض میباشد با این روش قابلیت پیوند موی طبیعی را خواهند داشت.

نواحی اهدا کننده هم خودشان بدون این که اثری داشته باشند، بهبود می یابند. روش های ترمیم مو همانند روش های کاشت مو متنوع است.اما در حال حاضر ترمیم مو به روش HRT و Micro HRT بهترین روش برای این کار محسوب می شود که انحصارا و برای اولین بار در ایران توسط کلینیک کاشت و ترمیم موی رنسانس انجام می شود.البته لازم به ذکر است که روش Micro HRT روش جدیدتر و بهبود یافته تری است. این دستگاه فرانسوی به نام omnigraft و اولین بار در سال ۲۰۰۰ میلادی وارد ایران شد.

بیمارانی که موهای خوبی دارند و فقط در قسمتهای خاصی طاسی دارند و کسانی که ترجیح میدهند موهایشان از نزدیک پوست سرشان برداشته شود، در می یابند که که یک جای زخم کوچک و گرد بعد از FUE کمتر قابل توجه است و به همین دلیل این روش را ترجیح میدهند. برداشتن یک نوار از پشت سر برای کاشت آن در قسمتهای میانی و جلویی، موجب میشد که این فرآیند با سرعت بیشتری انجام شود و اساسا کم تر از متدهای سنتی دیگر، زمان لازم داشته باشد. یکی دیگر از روش های کاشت مو که این روز ها طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است روش SUT است.

فرد کاندید می تواند یک روز بعد از عمل پانسمان را عوض کرده و موها را بشوید. پاسخ به اين پرسش به فاکتورهای گوناگونی مثل سن بيمار، شدت و نوع طاسی، تاريخچه خانوادگی طاسی و بسياری عوامل ديگرداشته ولی بطورکلی بهتراست تصميم گيری را بعهده متخصص پوست خود گذاشته و اگر متخصص پوست به شما توصيه کردکه اين کار انجام داده و يا بالعکس آن را به تعويق بيندازيد حتماً گوش کرده و در صحبت های وی ترديد ننماييد. از جمله مزایای این تكنیك کاشت مو ، بدون جراحی، خونریزی و درد، آن است شاهد هیچ گونه اسكاری چه در قسمت برداشت و چه در قسمت موهای كاشته شده نمی باشیم، در این متد جدید کاشت مو می توانیم، تراكمی سه برابری نسبت به روش های FIT و FUT را انجام دهیم.

در این فرآیند، گروه های فولیکولی خاصی را در ناحیه اهدا کننده با وسایل کوچک جراحی به دقت جدا می کند. در این روش موها به طور انتخابی و با دقت روباتیک با هدف حفظ زیبایی ناحیه اهدا کننده انتخاب می شوند. این عمل برای بیشتر افراد، نتیجه بخش به نظر میرسد اما ممکن است مثل هر عمل زیبایی دیگری، مناسب گروه دیگری از افراد نباشد. پیوند مو باعث میگردد ظاهر شما بهتر به نظر برسد و در نتیجه اعتماد به نفس خود را دوباره باز خواهید یافت. موهای جدید به تدریج پس از گذشت ۴ ماه از زمان پیوند، ظاهر می شوند.

پس از چند هفته موهای جدید رشد خود را آغاز خواهند کرد. پس از چند ماه، شما شاهد رشد موهای جدید خود خواهید بود. زمانی که برداشت از ناحیه پشت سر انجام شد آن را بخیه می زنند و مسیر رشد مو باعث می شود که این ناحیه پنهان بماند. در این روش از پیوند موی سر نه فقط بخشی از فرآیند، بلکه همه این کار توسط دستگاهها انجام میشود. در برخی از متدهای کاشت طبیعی مو، تراشیدن همه موهای سر الزامی نیست اما به طور معمول تراشیدن موها به پزشک کمک خواهد کرد که کار راحتتری برای برداشت فولیکولها داشته باشد.

در پایان بهتر است بهجای انتخاب بهترین روش کاشت مو، تمرکز خود را بر روی انتخاب مرکزی استاندارد و شناختهشده برای کاشت مو بگذارید. روش کاشت مو در چند جلسه انجام خواهد شد؟ اگر بیماری قند دارید در مورد نحوه مصرف انسولین و برنامه غذایی که باید در روز جراحی لحاظ کنید با جراح خود مشورت کنید .در صورت مصرف داروی رقیقکننده خون یا بتا بلوکر جراح کاشت مو را مطلع کنید تا دچار مشکل نشوید.

در مورد تاریخچه کاشت مو اطلاعاتی از قرن نوزدهم میلادی در دست است که مبدا ای برای عمل های کاشت مو بود،در آن زمان برای اولین بار تلاش شد تا عمل کاشت مو انجام پذیرد در این عمل بافت پوست سر به همراه مو از قسمتی برداشته و به محل طاسی برده میشد و در آنجا پیوند زده میشد. روش SAFERکه در رسانه ها تبلیغ می شود چیز اضافه ای نسبت به روش های رایج ندارد و عوارض متعددی را دارد.البته در حال حاضر همانطور که ذکر شد کاشت مو به روش SUT جدیدترین و بهترین متد پیوند مو طبیعی محسوب می شود که به صورت انحصاری و برای اولین بار توسط کلینیک کاشت مو رنسانس وارد ایران گردیده است که در این روش تقریبا تمامی معایب و عوارض روش های دیگر کاشت مو برطرف شده است و میتوانیم تا 5000 گرفت یعنی تا 14000 تار مو را در صورت داشتن بانک موی مناسب پیوند زنیم.

دیدگاهتان را بنویسید