تمام خواص ، فواید و عوارض خوردن پنیر برای سلامت و زیبایی

این پنیر بافتی سفت دارد و سفت بود آن با زمان عمل آوری آن رابطه مستقیم دارد. مقدار فسفر نیز اهمیت دارد. اصلا نباید تعجب کنید، زیرا پنیر حاوی مقدار زیادی ویتامین آ است که نه تنها برای سلامت چشم اهمیت دارد، بلکه خواص آنتی اکسیدانی هم دارد. بنابراین ، بسیار مهم است که قبل از افزودن سرشیر به رژیم غذایی خود ، از میزان کالری آن مطلع شوید تا نه تنها از یک صبحانه خوشمزه لذت ببرید بلکه از افزایش وزن خود نیز جلوگیری کنید. ماست دارای پروتئین می باشد که برای افزایش انرژی بدن موثر است. شما برای داشتن سیستم ایمنی قوی نیازمند خوردن مواد غذایی مناسب هستید ، پنیر می توانید در این امر بسیار موثر باشد. اگر بی خواب هستید پنیر میل کنید ، پنیر به دلیل داشتن ترپتوفان باعث می شود استرس شما کاهش یافته و به خواب راحت کمک می کند. دوغ حاوی نعنا و پونه، به ترشح شیره معده و هضم غذا كمك میكند و نفخ حاصل از دوغ را رفع و دل پیچه را التیام میبخشد. مصرف نوشابه های کولا که حاوی مقادیر زیادی فسفر است باعث به هم خوردن این تعادل شده و باعث افزایش خروج کلسیم از استخوان ها می شود.

دوغ تأمین کننده یک چهارم نیاز روزانهٔ بدن به کلسیم و حاوی ویتامینهای ب۲ و ب۶ و ب۱۲ است واز این رو قویکننده استخوانها میباشد. پنیر دارای یک اسید آمینه به نام تیروزین می باشد که باعث می شود تا احساس شادی کنید. البته شیر و لبنیات منبع غنی تری از کلسیم هستند.آیا می دانستید که پنیر می تواند دندان ها را در مقابل پوسیدگی محافظت کند؟ اگر کلیه ها نتوانند پتاسیم اضافی یا فسفر را از خون خارج کنند، می تواند کشنده باشد. این محصولات را در دنیا با نام بلوچیز (bluecheese) یا همان پنیر آبی می شناسند و تولید آن ها نیز دارای مراحل و تکنیک های ویژه ای است.آیا باید نگران کپک زدن پنیر باشیم؟ پنیر به دلیل داشتن کلسیم و ویتامین و مواد معدنی برای استخوان ها مفید است. شیرآلات ظرفشویی ساده به مانند بسیاری از شیرآلاتی که با آنها سروکار داشته اید، از علم ثابتی برخوردار هستند. برخی افراد حتی با خرید تجهیزات لبنیاتی مانند کره گیر خانگی و خامه گیری برقی خانگی فرایند تولید محصولات را به صورت اتوماتیک با صرف کمترین زمان و خیلی راحت تر به انجام می رسانند. در پنیر ماده ای به نام کازئین وجود دارد که باعث کاهش فشار خون در افراد می شود.

اما از آنجا که میزان لاکتوز پنیر و ماست خیلی کم است، مصرف این دو ماده غذایی به این افراد توصیه می شود.آیا می دانستید پنیر روی کیفیت خواب موثر است؟ در حالی که 150 تا 200 گرم شیر (معادل یک لیوان شیر) چنین میزان کلسیمی را به بدن می رساند.آیا میزان کلسیم و فسفر پنیر برای داشتن استخوان های سالم مناسب است ؟ چربی های موجود در پنیر همگی باعث محافظت از بخش های مختلف بدن می شود و به عنوان چربی های مفید شناخته می شود. پروتئین، کلسیم و ویتامین ب۱۲ موجود در دوغ می تواند به استحکام بافت استخوانی کمک کند. پنیر به میزان کافی دارای اسید آمینه می باشد که به حفاظت از بدن انسان کمک می کند. ظرف را روی شعله گاز با حرارت زیاد بگذارید تا به نقطه جوش برسد و بالا بیاید. تولید صنعتی دوغ بدون گاز و دوغ گازدار در ایران سابقهای بیش از چهل سال دارد و با توجه به نحوه تولید این فراورده، میتوان آن را به انواع زیر تقسیم کرد: دوغ، دوغ گازدار، دوغ حرارت دیده بدون گاز، دوغ حرارت دیده گازدار و دوغ کفیر. این افراد به دنبال مصرف شیر، به دلیل کاهش تولید آنزیم های تجزیه کننده قند شیر(لاکتوز) نمی توانند لاکتوز شیر را هضم کرده، دچار اسهال، نفخ، دردهای شکمی و تهوع می شوند.

علاوه بر خود کپک ها، گروهی از آن ها هنگام رشد، توانایی تولید توکسین(سم)هایی را نیز دارند که تحت عنوان مایکوتوکسین شناسایی می شوند. در سنین بالای 50 سال ریسک شکستگی های شایع از پوکی استخوان در مهره های کمر ، استخوان ساعد و استخوان بالای پا بیشتر می شود که در خانم ها 40درصد و در آقایان 12درصد است بنابراین خانمها باید بیشتر به دنبال جذب کلیسیم باشند از دوغ های خانگی کم نمک استفاده نمایند. در واقع نسبت کلسیم به فسفر دریافتی از برنامه غذایی است که در رسوب کلسیم در استخوان ها مهم است. پنیر برای مشکلاتی که سندروم پیش از قاعدگی به وجود می آورد بسیار مفید می باشد. شما می توانید برای درمان بیماری های مختلف نظیر زخم معده ، سندروم روده تحریک پذیر و بیماری کرون از پنیر استفاده کنید. ویژگی های ماست مورد استفاده برای تولید دوغ: در کارخانه های لبنی، مادۀ اصلی و رایج تولید دوغ ماست است و یا در روش دیگر دوغ مستقیماً از شیر، تولید می شود. مدار عملکرد نقش اصلی در نحوه عملکرد و هدف خاص شیر برقی را ایفا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید