جدول سنگهای ماه تولد بر اساس طالع بینی نجومی متولدین مختلف سال – سنگ شناس

معمولاً اولين مواد مذابي که در نزديکي گودال اقيانوسي فوران ميکنند، تولئيتها هستند، با گذشت زمان مواد مذاب به ماگماي کالک – الکالن تحول پيدا ميکنند. احجار منطقه در نتیجه میتامورفیزم منطقوی به فاسس ایپیدوت – امفیبولیت تحول نموده اند. در این صورت الماس درخشنده و فریبنده تر دیده خواهد شد. زیرا به صورت متناوب وبعد از خوردن غذاهاى چرب وپر پروتئین ایجاد مى شود.درد هاى ناشی از سنگ صفرا یکى از شکایات شایع بیماران است که در بسیارى از مواقع نادیده گرفته مى شود. افراد مبتلا به دیابت مستعد ابتلا به انواع و اقسام بیماری های هستند ، این دسته از افراد می توانند به سنگ کیسه صفرا هم مبتلا شوند .

آیا باید هر نوع سنگ کیسه صفرا را جراحی کرد؟ دونالد آر. هیل در پژوهشی در مورد استخراج معدن در دوره اسلامی میگوید معادن اصلی نقره در استانهای اسلامی شرقی قرار داشتند و برجستهترین آنها معادن هندوکش در شهرهای پنجشیر و جاریانه (Jarynana) واقع بود که هر دو در همسایگی بلخ بودند. در این اواخر گروهی از ناسا آمریکا با وسایل اشعهٔ لیزر توانستند معادن عمق کوهها و زمینهای افغانستان را کشف، عکسبرداری و تثبیت تقریبی نمایند. در ابتدا این ترک ها دردناک نیستند، اما در صورت عمیق تر شدن شکاف، ممکن است هم دردآور شوند و هم دردسر ساز؛ از آن جهت می گوییم دردسرساز که در صورت بهبود نیافتن می توانند باعث ایجاد عفونت شوند.

صفرا حاوی کلسترول و مواد دیگر است، در صورتی که غلظت کلسترول در صفرا بالا برود و یا غلظت بعضی مواد دیگر در صفرا پایین بیاید، کلسترول ممکن است به صورت بلورهای جامد در آید و هسته اولیه یک سنگ صفراوی را تشکیل دهد. در نتیجه این پروسه ها تقسیم مجدد منرال های مس در ساحه وسیع صورت گرفته ، که موجود یت منرال های مس در کوهای چهلستون ، قرغه وحتی در منطقه ماهی پر بیانگر این امر می باشد. تحقیقات معاصر در سلسله کوهای وسطی اوقیانوسی و زون ریفتی در اتلانتیک موجودیت اوفیالیت ها و دودکشهای سیاه را ثابت ساخته ، که از انها محلول های هایدر ترمالی خارج میگردند و منرال های مختلف را تشکیل میدهند.

اما متاسفانه مجرای ادراری از سنگ کلیه کوچکتر است، بنابراین خارج شدن سنگ از دستگاه ادراری یک روند دردناک خواهد بود. عوامل مختلفی در توانایی عبور سنگ از مجاری ادراری وجود دارد. سنگ یشم برای استخوان ها و مفاصل، به خصوص باسن مفید است و برای درمان عفونت های باکتریایی و ویروسی، سیستیت و جنیتو – عفونت های ادراری و شب ادراری مفید است. برای آشنایی با انواع رویه های سنگ، لطفا مقاله انواع رویه ها و پرداخت سنگ را مطالعه نمائید.

الماس سنگ ماه تولد فروردین و مرداد می باشد که برای توضیحات بیشتر می توانید مقاله ای که پیشین در این باره نوشته ایم و خواص الماس را برای متولدین این ماه ها توضیح داده ایم را بخوانید. برخی مطالعات برای کسانی که به طور منظم این محصولات را مصرف کرده اند ۲۰ درصد افزایش در سلامت کیسه صفرا داشته اند. روش درمان پولیپ کیسه صفرا به اندازه پولیپ و احتمال سرطانی بودن آن بستگی است.

1. کولهسیستکتومی به روش لاپاراسکوپی: تقریبا تمام جراحان ، روش لاپاراسکوپی را به کار میبرند. سخن آخر این که از پوکه معدنی بادامی قروه میتوانید به عنوان یک سنگ پای طبیعی مرغوب و با کیفیت استفاده کنید. برای این کار میتوانید بخشهای از فعالیت خود را با سایر شرکتها شریک شوید. سنگ های کیسه صفرایی که علامتی از خود نشان نمی دهند و موقع سی تی اسکن برای سایر بیماری ها کشف می شوند عموما نیازی به درمان ندارند. اما بیشتر علائم بیماریهای کیسه صفرا با درد در قسمت بالایی یا در قسمت بالای سمت راست و قسمت میانی شکم شروع میشوند.

قسمت غربی ادامه قسمت مرکزی محسوب میشود. معدن مس سیبای در اورال بهترین مثال این نوع معادن محسوب میشود. معادن طلا در چهار منطقهٔ زرکشان غزنی، بدخشان، خاکریز قندهار و تخار وجود دارد. منرالهای قیمتی از قبیل کورندوم امیتس توپاز، یاقوت در دو ناحیه، اکومارین لعل در شغنان بدخشان، عقیق سیاه و رنگه، گرانیت، زمرد پنجشیر فیروزه، بیرایت، تورمالین (شاه مقصود) میباشد. معدن باروت، گوگرد در کوه البرز مزارشریف، مواد خام سمنت در کوه جبل السراج، غوربند، تالک (تباشیر) در ننگرهار، ابرک، گانزیت، برلیم نیوبیوم سزیوم روبیدیوم، سنگ سلیت، معدن بیروچ ولایت نورستان، معدن بیرات در غوربند و پروان، معدن سیماب در ولایت غور، فلورامیت ارزگان، سنگ رخام در هلمند، معادن مولیدین در زابل، بغلان و لوگر، معدن بریل در ولایت کنر، معدن تنتال در نورستان، معدن بارایت سنگلان هرات، معدن شاه مقصود در ماهیپر کابل، و غیره معادن را دارا بوده و تعداد آن تا هنوز کشف نشدهاست.

در افغانستان معا دن ابرک در شمالغرب میدان شهر؛ در منطقه تکانهٔ ولسوالی جلریز در امتداد شاهراه ولایت میدان شهر – بامیان، در ساحه یامچیان ولسوالی درایم بدخشان، منطقه پیتاب لرگر ولسوالی شهرستان ولایت دایکندی، ابرک در ولایت کاپیسا، ظواهر معادن سنگ ابرک ولسوالی ارگو بدخشان ظواهر معادن ابرک بادغیس و غیره مناطق افغانستان وجود دارد؛ تاکنون در مورد مقدار ذخایر بعضی از این معادن چیزی گفته نشدهاست. معادن زغال سنگ در یازده محل از جمله ۵ معدن آن قابل استخراج میباشد، معدن لاجوردبدخشان دارای ۱٬۳۰۰ تن لاجورد در سرسنگ بدخشان، معدن مس عینک لوگردارای ذخایر آهن ۱۱٫۳ میلون تن، ذخایر نفت وگاز شمال ۱٫۸ میلیارد مترمکعب و ذخایر نفت و گاز در هرات هلمند کتواز، معادن سرب و روی در هشت محل و هم دارای معادن مرمر «سفید و رنگه» میباشد.

معادن سنگ ابرک سفید (مسکوویت) در منطقه ننگتای ولسوالی شیگل و شلتن (در ۱۵ کیلومتری شرق اسعدآباد) و در مناطق کوه قمچی، څانگار و دیوز ولسوالی وته پور (در ۱۲ کیلومتری شمال شهر اسعدآباد) نیز وجود دارد. معادن کرومیت در حصارک لوگرو و در ولسوالی زنخوان غزنی و غیره مناطق وجود دارد. به طوری که حتی دیگر یاقوت های سرخ کشف شده در مناطق دیگر درصورتی که مشابهت رنگی به برمه داشته باشند با نام یاقوت برمه خوانده می شوند.

به رنگهای سفید مشاهده میشود؛ این نوع سنگ باعث بهبود خلاقیت و سلامت فرد شده و در برطرف کردن احساسات منفی و خشم مؤثر است و به سنگ آرامش بخش معروف بوده و در کاهش استرس و پاکسازی انرژیهای منفی کاربرد دارد. فعالیت کافی باعث می شود کلسیم موجود در خون دوباره به استخوان بازگردد. طبقات معدنی در بخش شرقی به طول 1100 متر و ضخامت 18 -120 متر تعقیب گردیده اند. افغانستان برخی از پیچیدهترین و متنوعترین زمینشناسی را در خود دارد. بعد از جنگ جهانی اول، رکود سالهای دهه ۱۹۳۰،بشدت برروی معاملات الماس تأثیر گذاشت، بطوریکه تعداد زیادی از صنعتگران شهر فروشگاههای خود را تعطیل کردند و این رکود تا وقوع جنگ جهانی دوم ادامه یافت.

این معدن درمنطقه شصت رخه وجود دارد که در سالهای ۱۳۱۷-۱۳۱۸ به مقدار ۱۰۰ تن از آن استخراج شدهاست. به عنوان مثال: اگر شما جزء محدود افرادی هستند که پوست پای زبر و ضخیمی دارید بهتر است دستگاهی با غلتکی زبرتر و قدرتی بالاتر را برای خرید انتخاب نمایید. مناسب برای تمیز کردن انواع کفپوش ، انواع سطوح از جمله پارکت ، سنگ ، سرامیک و کاشی و … جالب است بدانید که حدود هشتاد درصد الماس های جهان برای تراش مناسب نیستند. بزرگترین معادن الماس در قاره آفریقا و در کشورهای آفریقایی مثل آفریقای جنوبی، آنگولا، کنگو، نامیبیا و غنا قرار دارد.

عدم حضور پیک های دیگر در طیف رامان میتواند نشان دهد که این نمونه الماس طبیعی بوده اما یک کربنادو یا الماس سیاه طبیعی نیست. مواد آتشفشانی یا ماگما، طی سالها و در اثر فشار و حرارت داخلی زمین با هم ترکیب شده اند. همچنان از این نوع معدن در منطقه تاواخ نیز موجود است. بی مورد نیست ، که محقیقین اصطلاح منطقه مسدار کابل را بکار برده اند. شکل ظاهری آن پودری و بی رنگ و بی بو است. یکی از زیبا ترین و بی نظیرترین انواع مرمریت مشکی، بلک آرتا یا هما ماربل می باشد.

چاقی، ابتلا به سیروز کبدی یا دیابت، بارداری، مصرف رژیم غذایی پرچرب، کمبود فیبر در رژیم غذایی، دریافت داروهای کاهنده کلسترول و کاهش وزن سریع در مدت کوتاه احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش می دهند. درباره انسداد مجاری پانکراسی نیز میتوان گفت که سنگ صفرا سبب انسداد در این مجرا شده و میتواند منجر به التهاب پانکراس یا همان پانکراتیت نیز شود. این امر میتواند کمک کند تا چه اقداماتی جهت جلوگیری از سنگ انجام دهید. در مقادیر کافی ، ناخالصی میتواند بر روی بافت و رنگ سنگ مرمریت تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید