خواص و مضرات شیر ، 25 خاصیت شیر برای درمان بیماری ها و سلامتی بدن

نوشیدن شیر پس از ورزش به شما در سریع شدن آب رسانی کمک می کند و الکترولیت هایی که در طول ورزش کاهش یافته اند را دوباره پر می شود. نکته مهم در مورد عدم دفع پتاسیم و فسفر از خون این است که این مشکل در برخی موارد حتی می تواند باعث مرگ نیز شود. دمایی که ماست در آن به عمل میآید بسیار مهم است. پروبیوتیک برای سلامت دستگاه گوارش بسیار مفید است و در ماست به وفور یافت می شود. ماست تخلیه ی مدفوع را نیز آسان می کند زیرا در شیر، باکتری ها و میکروب های مفیدی وجود دارد این باکتری های مفید لاکتوز که قند طبیعی ماست است را به اسیدلاکتیک (کشک سیاه) تبدیل می کنند در نتیجه مدفوع نرم و پرحجم می شود و دفع آن راحت تر صورت می گیرد. اسیدلاکتیک موجود در دوغ برای از بین بردن لکه های پوست عالی است. بافت این پنیر تقریبا سفت و تُرد است و عطر و طعم کاملا تندی دارد. اگر دمای ثابت در این مرحله در تمام مدت، ۴۳ تا ۴۴ درجه سانتیگراد باشد، ماست بسیار خامهای و خوشمزه و سفت میشود.

پنیر مخلوط بسیار عالی از مواد مغذی است که میتواند برای کسانی که به حفظ وزن خود اهمیت میدهند، گزینه مناسبی باشد. با این حال، متخصصان علوم تغذیه میگویند انسانها باید در مصرف هر مواد غذایی اعتدال و میانه روی را رعایت کنند. جهت تهیه ی ماست باید باکتری مخصوص را داخل شیر پاستوریزه شده ریخت. این نوع ماست لکههای غیر ژنتیکی پوست را از بین میبرد؛ برای ازبین بردن این لکهها، چند قطره آب لیمو را در ماست ریخته مخلوط نمایید و به آرامی چند دقیقهای روی قسمت مورد نظر ماساژ بدهید. در این مرحله میتوانیم سبزی خشک، میوه تازه خردشده یا سیر و موسیر هم به شیشههای مختلف اضافه کنیم. ۶- میتوانیم در چند شیشه تمیز و کاملا خشک، ماست را تقسیم کنیم. یا در یک شیشه بزرگ در دار. بهتر است پیش از شروع مثلا یک تا دو ساعت قبل از آماده کردن ماست، یک پیمانه ماست را از یخچال بیرون بگذاریم تا هم دمای محیط شود.

از صد در صد کلسیم که در بدن است نود هفت درصد آن در استخوان و سه درصد آن در خون است. مخمّرها غالبا به نفع بدن هستند مانند مخمّر نان (البته اگر به آن جوش شیرین بزنند حالت لاستیکی پیدا می کند)، سرکه و ماست. در ماست های کارخانه ای مواد شیمیایی مانند وایتکس و غیره وجود دارد و حتی خامه و یک سری چیزهای لازم آن را از آن جدا می کنند. در واقع, شما می توانید باور کنید که پنیر می تواند به خاطر مواد ویتامین b, موهای شما را درخشان کند. اگر می خواهید بعد از این تجربه دلربا، ماست خانه خودتان را تامین کنید، همیشه مقداری از همین ماست خانگی را کنار بگذارید تا در مرحلههای بعدی، دیگر همین یک ذره مایه ماست هم خانگی باشد. در این لحظه سریع شعله اجاق را بسیار پایین آورید و بگذارید با دمای ملایم به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه شیر را بجوشد. اگر ظرف سفالی با علامت غیر سمی و امن برای نگهداری غذا دارید، میتوانید ماست را در آن بریزید تا جا بیفتد. در این مرحله ظرف همچنان گرم است ولی بهتر است در یخچال تا سه ساعت بدون دست خوردن بماند.

شیر رو داخل ظرف مورد نظرتون بریزین و بذارین تا سرد بشه. همچنین در روایات آمده است که ماست را با آویشن مخلوط کنند و مصرف نمایند که یازده فایده دارد و یکی از آنها این است که قوه ی باه را تقویت می کند، روده را گرم می سازد و نمی گذارد که سرد و رطوبی شود. خواص ماست بسیار زیاد است که در این بخش سعی میکنیم به مهمترین آن اشاره کنیم و شما را به خوردن بیشتر آن تشویق کنیم با ما همراه باشید. پنیر از خانواده ی لبنیات به حساب می آید ،در سراسر دنیا تعداد بسیار زیادی از انواع پنیر وجود دارد که پنیرهای مورد استفاده در ایران به چند نوع پنیر مانند پنیر لیقوان ، پنیر موتزارلا، پنیر فتا یا دانمارکی ختم شود. زمانی که اسید لاکتیک به اندازه کافی تولید شد، شیر منعقدشده به صورت ماده غذایی با بافت ضخیم و کاستارد مانند به دست میآید. مصرف ماست و دوغ با غذا برای دستگاه گوارش مضر است و موجب سوء هاضمه می شود. در روایت است که اگر کسی از مصرف ماست اذیت می شود مثلا یبوست دارد (زیرا ماست قابض است) یا اگر کسی سردی مزاج یا تکرر ادرار دارد ماست را با زنیان مصرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید