خواص و مضرات شیر ، 25 خاصیت شیر برای درمان بیماری ها و سلامتی بدن

در این اینفوگرافیک روند افزایش قیمت شیر و ماست از مهر پارسال تا شهریور امسال را مشاهده خواهید کرد. بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، متوسط قیمت شیر پاستوریزه در مناطق شهری، نسبت یک سال قبل حدود ۶۱ درصد افزایش داشته و از حدود هشت هزار و ۱۳۲ تومان در مهر ۱۳۹۹ به بیش از ۱۳ هزار تومان در شهریور امسال رسیده است و متوسط قیمت ماست نیز وضعیتی مشابه را طی کرده و افزایشی حدوداً ۷۱ درصدی را تجربه کرده است. در جهان بهطور کل پنیرها بر اساس دو معیار دستهبندی میشوند، بر اساس بافت و بر اساس میزان رطوبت. علاوه بر این دوغ های گازدار موجب افزایش اشتها می شود که در نهایت پرخوری و اضافه وزن را به وجود می آورد. سرشیر به خامه شبیه است اما غلظت و چربی بالاتری دارد. این پژوهشگران بر این عقیده اند که علاوه بر این که کلسیم سرعت سوختن چربی های بدن را افزایش می دهد، سایر ترکیبات موجود در لبنیات، مثل پروتئین های شیر هم اثر چربی سوز مضاعف دارند. در حقیقت ، عملکرد دوغ افزایش جذب آهن در بدن و جلوگیری از رشد بسیاری از باکتری های خطرناک و مضر در سیستم هضم است. با توجه به نگرانی مادران نسبت به تامین غذای سالم فرزندان خود توصیه میشود به جهت رشد و استحکام استخوان فرزند دلبندشان، تامین انرژی روزانه و بهبود سیستم ایمنی بدن، حتما شیرموز UHT رامک به صورت روزانه در وعدههای مختلف غذایی استفاده نمایند.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، در تصاویری که در ۱۰ مارس سال جاری میلادی توسط خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) منتشر شد، اون، اداره ملی توسعه هوافضای کشور را پس از آزمایشهای اخیر سیستم ماهوارهای در پیونگ یانگ بازرسی کرد. موسیقی کرهای (کی پاپ) هم در سالهای اخیر با درخشش گروهها و خوانندهها پیشرفت زیادی داشتهاست که از آن با عنوان موج کرهای یاد میشود و باعث ترویج فرهنگ این کشور در تمام دنیا شدهاست. در برنامههای فرهنگی و آموزشی، وزیران فرهنگ کرهٔ جنوبی، مردم را هم به هنر سنتی تشویق میکنند و هم به هنر مدرن. اما گازی که به شکل صنعتی به دوغ اضافه میشود، میتواند باعث مشکلات گوارشی شود. او که اولویت سیاست خارجی خود را نزدیکی به واشنگتن قرار داده است همچنین بهفکر ترمیم روابط با ژاپن و حل مشکلات تاریخی دو جانبه با توکیو است. این باکتریها رشد باکتریهای مفید روده را افزایش داده و موجب کاهش تبدیل صفرا به مواد سرطان زا میشوند.

7. پارچه نازکی را درون آبکش قرار داده و دلمه ها را با ملاقه به آرامی در آن بریزید. پنیر برای کسانی که مبتلا به دیابت هستند بسیار مفید است. ماست یکی از مواد غذایی مفید برای سلامت پوست است. این ماده غذایی سرشار از پروتئین و دیگر مواد مورد نیاز بدن انسان مانند کلسیم، فسفر، منیزیم، پتاسیم و انواع ویتامینها مانند A، B1، B2، B6، B12، C، D، K، E، نیاسین و اسید فولیک است. تنها امکاناتی که برای درست کردن ماست نیاز داریم، شیر و کمی ماست تازه است. بهتر است افراد در مصرف این ماده غذایی طبع بدنی خود را در نظر بگیرند. یک نوشیدنی سالم که نیاز روزانه افراد به کلسیم را برآورده میکند و حاوی ویتامینهای گروه B است. برای فرآوری دوغ ابتدا انواع ماست با درصد چربی مختلف و با اسیدیته بیشتر از ۴/۱ درصد بر حسب اسید لاکتیک تولید و سپس حداکثر با ۵۰ درصد آب آشامیدنی مخلوط و در صورت نیاز به آن نمک و اسانس اضافه میشود. ۴- مخلوط ماست و شیر کاسه را به قابلمه شیر برمیگردانیم و خوب هم میزنیم تا مایع یکدست شود. تحقيقات نشان ميدهند كودكان مبتلا به اسهال، وقتي ماست ميخورند سريعتر بهبود مييابند. نتایج مطالعات نشان میدهند اضافه کردن پنیر به سالاد سبزی میتواند از میزان چربیهای پنهان آن بکاهد و باعث “افزایش کلسترول” نشود و آرامش ذهن و اعصاب ما را در طول روز تامین کند.

کمال هنرشان را میتوان در ۹ اثر به ثبت رسیده در یونسکو مشاهده کرد. ۱ بخشی از آن در اروپا. طبق نتایج سرشماری سال ۲۰۱۵ بیش از نیمی از جمعیت کرهٔ جنوبی (۵۶٫۱٪) اعلام کردند که بیدین هستند. در یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۲، ۵۲٪ خود را «مذهبی» اعلام کردند، ۳۱٪ گفتند «مذهبی نیستند» و ۱۵٪ خود را «آتئیست» معرفی کردند. در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۷ میلیون گردشگر خارجی از کره جنوبی بازدید کردند که دولت بر افزایش شمار آنان، تأکید و برنامههای جذب گردشگر در حال گسترش هستند. به عبارت دیگر می توان گفت که این فرآورده لبنی تمیز کننده روده است و بعد از مصرف ، جذب کلسیم را افزایش می دهد و باعث تحریک هورمون اشباع سازی در روده ها می شود زیرا این ماده دارای چربی و پروتئین حیوانی با کیفیت بالا است. در چنین شرایطی مصرف این ماده غذایی خطر ابتلا به تب مالت و بیماری سل را افزایش میدهد. برای سلامت دندان ها بهتر است شیر را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، شما ضامن سلامت دندان های شما می باشد و از سطح مینای دندان شما در برابر مواد اسیدی مراقبت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید