دفع سنگ کلیه از لوله حالب – دکتر کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری

۸ تا ۱۰ لیوان آب در روز بنوشید. اين آيين از آنجا سرچشمه ميگيرد که چون بنا بر باور زرتشتيان روان فرد در گذشته تا سه شبانه روز در اطراف و بالای سر كالبد فرد درگذشته در پرواز است تا پس از شب سوم به آسمان پرواز کند. اغلب پس از صرف غذای سنگین و یا هنگام شب رخ می دهند.درد ها یک تا پنج ساعت به طول می کشند و گاهی به ناحیه پشت و یا بین دو کتف انتشار می یابند .

وی اضافه کرد: درد شکم در قسمت بالا و راست شکم (زیر لبه دنده های راست) از جمله علایم بروز مشکلات کیسه صفرا است که معمولا بعد از صرف غذای به نسبت سنگین یا چرب ایجاد شده و به سمت کتف تیر می کشد و همچنین گاه با تهوع، استفراغ، زردی و تب نیز همراه است. یاقوت سیاه از سنگ های گران بهایی است که همواره جواهرشناسان و کلکسیونرها برای تشخیص آن با مشکلات زیادی رو به رو می شدند.

این در صورتی است که درمان سنگ صفرا اگر به موقع باشد، هیچکدام از این مشکلات بروز نخواهند کرد. برای این منظور میتوانید آب سیب یا سرکه سیب بخورید. در شرایطی که جامعه روزبهروز به سمت مکانیزه شدن پیش میرود، وجود فروشگاههای آنلاین برای خرید مواد غذایی ایده پرطرفداری به نظر میرسد. بسیاری از مردم سوال می کنند که ایا سنگ کیسه صفرا خطرناک است یا وجود آن خللی در روند ساده زندگی ایجاد نمی کند؟

یاقوت حموی مردم آن را آمیخته اقوام گوناگون دانستهاست. کمی احتیاط در برنامهی غذاییتان همراه با استفاده از چند مادهی طبیعی دیگر میتواند سنگهایی را که تا این حد درد در شکم، پشت و شانههایتان ایجاد میکنند، از بین ببرد. برای این منظور، میوههای خانوادهی مرکبات را در برنامهی غذاییتان بگنجانید. بهتر است این چای را بین وعدههای غذاییتان بنوشید. حدود ۵ لیوان آب گریپ فروت تازه که بهتر است قرمز رنگ باشد و میتوانید با کمی لیمو یا پرتقال مخلوط کنید نمک اپسوم نوعی نمک است که در تسکین مجاری صفراوی و در از بین بردن سنگهای صفرا بسیار موثر است و درد را کاهش میدهد.

شما در واقع میتوانید به صورت دائمی سس سیب تازهی نپخته مخلوط با چغندر خام خرد شده و ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون و کمی آب لیموی تازه بخورید. روغن زیتون، آب لیمو و پورهی سیر را با هم مخلوط کنید. این سنگ ممکن است بیرنگ باشد ولی در رنگهای سفید، آبی شیری، خاکستری، سرخ، زرد، سبز، قهوهای و سیاه هم یافت میشود. کولیت صفراوی به مجموعه ای از علائم گفته میشود که به علت انقباض کیسه صفرا در برابر انسداد خروجی ایجاد میشود. درد کولیت صفراوی دردی مداومی است که به صورت ناگهانی و سریع در ابتدا اپیگاستر یا RUQ ایجاد می شود وقتی چند دقیقه به سطح ثابتی میرسد سپس به تدریج در طی ۳۰ دقیقه تا چند ساعت از بین میرود.

کیسه صفرا، یک عضو توخالی و گلابی شکل است که به سطح تحتانی کبد چسبیده است و قادر است 30 تا 50 میلی لیتر صفرا را که در حین ذخیره سازی تغلیظ شده، در خود ذخیره کند. این سنگ دارای سوراخها و حفراتی است که بایستی در هنگام فراوری سطح آن پر شود. اما اخیرا آن را با رنگ آبی پروسی ( Prussian blue ) رنگ کرده و به جای لاپیس لازولی (لاجورد) عرضه می کنند. توپازهای اصلاح شده جدید به بازار عرضه شده و در انواع زیورآلات از جمله انگشتر توپاز به کار گرفته شدند.

گفته می شود بیش از ۲۰۰۰ سال است که از این کانی به عنوان گوهری نفیس استفاده می شود و همواره در فرهنگ های روم، یونان و مصر باستان از خواص توپاز به عنوان سنگی جادویی استفاده می شود. این سنگ در ایران فراوان است و بیشتر به رنگ روشن دیده می شود.3. نقش برجسته صخره ای هرکول در بیستون ، قدیمی ترین نقش ایزد یونانی در هنر حجاری ایران میباشد که البته نشانگر تاثیر هنر یونانی بر هنر اشکانی میباشد.

استفاده از امواج صوتی (سنگ شکن) : در این فرایند سنگ شکنی از امواج صوتی به منظور تولید ارتعاشات قوی به نام امواج شوکی استفاده می کنند که سنگ را به تکه های بسیار ریزی خرد می کند که این خرده ها از طریق ادرار دفع می شوند. ادرار می تواند تصفیه شود و سنگ ها برای ارزیابی جمع آوری شوند. انسداد جریان ادرار همچنین میتواند منجر به تشکیل سنگ شود. برخی افراد علیرغم وجود سنگ در کیسه صفرا علامتی ندارند و در هنگام بررسی برای بیماری دیگری به صورت تصادفی از وجود سنگ خود مطلع می شوند .این افراد تا مادامی که دچار علامت نشده اند اقدامی جهت درمان نیاز ندارند مگر آنان که به محلی سفر کنند که از خدمات بهداشتی درمانی به دور باشند مانند ملوانان .

از خواص نوع صورتی آن در چاکرا درمانی با توجه به تحریک چاکرای چهارم (قلب) می توان به ترغیب فرد برای تبدیل شدن به برج مراقبتی زنده و فعال از انرژی های عشق اشاره نمود. طبیعت الماس سرد و خشک می باشد و آن را فقط با سرب می توان شکست. توجه داشته باشید که تشخیص تفاوت کردن خط، توسط الماس ها و سنگ های کوچک بسیار مشکل است. کسانی که به طالع بینی اعتقاد و باور دارند، بد نیست بدانند که سنگ الماس برای متولدین فروردین خوش شانسی می آورد.

برخی از تستهای پنل بیماریهای کلیوی ممکن است با صلاحدید پزشک برای تشخیص بیماری درخواست داده شود. تشخیص، مهم ترین بخش درمان سنگ صفرا است؛ چرا که در این زمان است که پزشک تصمیم خود را برای انتخاب شیوه درمانی می گیرد. سلامت نیوز: اگر پزشک تشخیص داده که شما سنگ کیسه صفرا دارید، ممکن است نگران عمل جراحی باشید که پزشکتان برای برداشتن کیسه صفرا توصیه کردهاست. به طور کلی سنگ کیسه صفرا هیچ نشانه ای ندارد که این موضوع باعث می شود برای مدت طولانی از وجود آن بی خبر باشید.

برخی اعتقاد دارند سنگ صفرا نمی تواند مشکلی ایجاد کند، اما این موضوع یک تصور اشتباه است؛ چرا که سنگ کیسه صفرا برخلاف بی توجهی هایی که نسبت به آن صورت می گیرد، بسیار خطرناک بوده و فرد در صورت اطلاع از آن باید روند درمان سنگ صفرا را شروع کند. استفاده کرد که هسته آن به سادگی شکافته میشود. فرا از این مجرا به طور جداگانه به مجرای اصلی کبدی سمت راست تخلیه میشود. دکتر علی طارمی ها افزود: کیسه صفرا با استفاده از مکانیسم جذب، ترشح و فعالیت حرکتی خود، اعمال ذخیره، تغلیظ و دفع صفرا را انجام می دهد و نیم ساعت پس از خوردن غذای چرب، کیسه صفرا تخلیه می شود.

مثلا به جای ۳ وعده غذای بزرگ، ۵ تا ۶ وعده غذای کوچکتر میل کنید. به طور معمول سنگزنی با عملیات براده برداری با آهنگهای کم و پرداخت کاری ظریف همراه است. هنگامی كه آب عقبنشينی میكرد، مقاديری از آب درياچه سرشار از رسوبات “سيليكا Silica” به همراه بقايای گياهان و جانوران وارد حفرهها و شكافهای موجود بر روی تخته سنگها میشد. سنگ یشم به عنوان سنگ حامی به کار می رود و به همراه داشتن یشم و یا قرار دادن در محل کار یا گوشه ای از اتاق نیروهای منفی را از محیط دور می کند و شادی و آرامش خاصی به روح می بخشد.

برای درمان سنگ کیسه صفرا، باید تغییرات خاصی در برنامهی غذایی و شیوهی زندگیتان اعمال کنید. این نوع سنگ صفرا معمولا توسط بیماری کبد، کم خونی یا عفونت مجاری صفراوی بوجود می آیند جراحی لاپاروسکوپی، کولسیستکتومی یا حذف کیسه صفرا، شایع ترین درمان برای سنگ های صفراوی است، اما برخی از گزینه های غیر جراحی نیز وجود دارد.پزشک شما ممکن است دوره ای از ursodiol را برای دفع سنگ صفرا بدون جراحی تجویز کند. عفونت از شایعترین عوارض برداشتن کیسه صفرا است که در اثر آسیب به مجاری صفراوی به وجود میآید. برداشتن کیسه ی صفرا، در اثر انسداد یا التهاب مزمن، منجر به جریان مستقیم صفرا از کبد به لوله ی گوارش می شود که عوارض گوارشی آن محدود است.

سنگ تورمالین بر اثر حرارت دهی و بعد سرد کردن و یا فشار و مالش دادن الکتریسیته ساکن میابد. فقط زیر دندههای سمت راست که ممکن است از آنجا به طرف یا تیغه شانه پخش شود. وعدههای غذایی کوچکتر بخورید و آنها را در طول روز پخش کنید. بعد از اين درمان ممكن است چند روز يبوست بگيريد كه با ملينهای مناسب رفع مي شود. از سنگهایی است که فرد را از سحر و جادو منفی، حسادت، اتفاقات و بیماری محافظت میکند.

خون درون هر نفرون جریان پیدا میکند و به یک شبکهای از مویرگهای کوچک میرسد که به آنها گلومرول میگویند. موضوع خطرناک بودن یا نبودن سنگ صفرا برای بسیاری از مردم ابهام برانگیز است؛ اما با اندکی مطالعه می توان مقالاتی با موضوع این که ایا سنگ کیسه صفرا خطرناک است را پیدا کرد که در تمامی آن ها به خوبی به این موضوع پرداخته شده است. نام این سنگ از واژهی لاتین گرانوم به معنای دانهی گندم گرفته شده است، زیرا بیشتر کانیهای آن به اندازهی دانهی گندم است. یکسری عوامل هستند که باعث میشوند کلسترول در کیسه صفرا اشباع شود و به طبع آن ایجاد سنگ در کیسه صفرا بیشتر شود، این عوامل؛ عوامل مختلفی هستند مثل : استروژن، مولتی پاریتی، OCP، چاقی، کاهش وزن سریع؛ بیماری های ایلئوم ترمینال و…

دیدگاهتان را بنویسید