دوغ هم از این قاعده مستثنا نیست

دوغ از رشد بسیاری از باکتری های مضر در سیستم گوارشی انسان جلوگیری می کند. تحقیقات نشان داده است که پنیر می تواند دندان ها را در مقابل پوسیدگی محافظت کند. ماست یکی از شناختهشدهترین لبنیات موجود در میان محصولات به دست آمده از شیر است. وقتی «دبیو»(آغاز به کار) کردند ۱۰ سالم بود. کرهایها به موضوعهایی مانند سلامتی خیلی اهمیت میدهند و روتین زندگی سالم و مشخصی دارند. خیلی جاها دیدهام که میگویند طرفداران فرهنگ کره بچهسال هستند، تعصب دارند یا بعد از یک دوره افسردگی به کرهایها روی آوردهاند. بیشتر کسانی که طرفدار «کیپاپ» و «کیدراما» هستند آدمهای مستقل و محکمی هستند و زندگی شخصی موفقی دارند. در «کیپاپ» (موسیقی کرهای) هم طرفدار گروه «اکسو» هستم. فکر کنم اولین سریال کرهای که دیدم اسمش «امپراتور دریا» بود که از تلویزیون خودمان پخش شد. متن آهنگهایشان باعث میشود برای آن چیزهایی که دوست داری تلاش کنی و بجنگی. موضوع دیگری که باعث شد جذب موسیقی این کشور بشوم متن آهنگها و حرکاتی بود که طراحی میکردند. در این باره غلامحسین جونپوری، منجم هندی قرن نوزدهم میلادی در کتاب خود با عنوان «زیج بهادر خانی» عرض جغرافیایی برخی مناطق را با نصف­النهار کنگ­دژ ذکر کرده است. ر.ک: جونپوری، غلامحسین، زیج بهادرخانی، با مقدمه فرید قاسملو، تهران، دانشگاه آزاد اسلامی، 1388، ص80 ؛ همو در کتاب «جامع بهادر خانی» می­نویسد: «منجمان هند مبداء طول را از جانب مشرق می­گیرند و در زمان سالف آن موضع را کنگ­دژ نام بود».

آن زمان به نظرم ظاهرشان خیلی «کیوت» و جالب میآمد. قیمت ماست پر چرب و دیگر محصولات در این بازار به نسبت دیگر فروشگاه ها و مراکز خرید ارزان تر است، بنابراین میتوانید خریدی مقرون به صرفه داشته باشید. این شیرآلات به افرادی که در خانه خود دستگاه تصفیه آب دارند، کمک میکند تا با یک شیر، بتوانند هم از آب تصفیه شده برای آشامیدن بهره مند گردند و هم از آب لوله کشی برای شستن ظروف خود استفاده نمایند. کرهایها به شدت تلاشگر، سختکوش و مستقل هستند. از وقتی بچه بودم کرهایها را دوست داشتم. پیش از مصرف پنیر، باید اطلاعات تغذیه ای آن را بررسی کنید، زیرا به برخی از پنیرهای کم چرب سدیم اضافه کرده اند. جوچه در سال ۱۹۷۲ در قانون اساسی جدید کره شمالی، ایدئولوژی رسمی دولتی اعلام شد و هرگونه اشارهای به واژههای خارجی مارکسیسم-لنینیسم و کمونیسم از قانون اساسی کره شمالی حذف شد اما همچنان نشان کمونیستی داس و چکش در کنار قلموی مرکب (یا همان قلم خوشنویسی در شرق دور) بر روی تسلیحات نظامی یا آثار جوچه مانند یادبود تأسیس حزب کارگری در پیونگیانگ به عنوان کمونیسم وطنی حفظ شدهاست. لبنیات شاخهای بسیار متنوع از مواد غذایی است و هزاران سال است که بخشی از رژیم غذایی بشر را تشکیل میدهد.

اصلا اینجوری نیست. خیلی از طرفدارها ازدواج کردهاند و ۲۰ سال به بالا هستند. یک روش بسیار ساده دیگر نیز وجود دارد که با اضافه کردن آب گازدار به ماست میتوانید دوغ گازدار تهیه کنید. شما برای جلوگیری از پیری پوست می توانید شیر میل کنید. سرشیر چگونه به دست می آید؟ باید شیر را با حرارت نسبتا بالا بجوشانید، این کار باید به مدت 20 دقیقه انجام شود ولی مواظب باشید سر زیر نشود، معمولا در کارگاه های تولید مواد لبنیاتی از دستگاه پخت شیر برای این کار استفاده می کنند. این نیست که دنبال کردن آنها باعث بشود ما از زندگی شخصیمان عقب بمانیم. ماست کالبر یکی از انواع لبنیات است که از تخمیر شیر توسط نوعی باکتری به نام لاکتوپاسیل حاصل میشود. بعدها انسان یاد گرفت که از شکم حیوانات شیرخوار، مخصوصا خرگوش های وحشی، مایه پنیر را به دست آورد و وقتی پنیر ساخته شد آن را در آفتاب خشک کند و نمک بزند و در لای برگ درختان بپیچد و آن را برای روزها و ماه های آینده مورد استفاده قرار دهد. برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.

آدم وقتی به یک موسیقی گوش میدهد انتظار دارد حالش را خوب کند، نه این که او را به سمت انواع و اقسام افسردگی و مشکلات روانی بکشاند. همزمان با این که حقایق را بیان میکنند، باعث میشوند روحیه مبارزهطلبی را درون شنونده فعال کنند. همین باعث میشود که خیلیها به سمت کرهایها گرایش پیدا کنند چون موسیقی آنها دقیقا برعکس است. کاش قبول کنند یک سری چیزها سلیقهای است و قرار نیست همه مثل هم باشند. برخلاف دیگر دوستانش که حاضر به صحبت نشدند، با روی باز قبول کرد به پرسشهای ما در این باره پاسخ دهد. همچنین میتوان از این پنیر در دستورهای مختلف آشپزی استفاده کرد که یکی از آنها پنکیک پنیر کاتج است. ماست را با چنگال خوب هم بزنید تا خوب براق شود.سپس 2 برابر مقدار حجم ماست به آن آب سرد اضافه کنید و به اندازه کافی در آن نمک بریزید و خوب هم بزنید تا بعدن دوغ تیکه تیکه نشود.

دیدگاهتان را بنویسید