روایت خواندنی دختران کرهای از ایران – خبرگزاری مهر

ویژگیهای شیمیایی حداکثر پی اچ دوغ ۵ / ۴ و اسیدیته آن بر حسب اسید لاکتیک حداقل ۱٪ است. بنابراین شما هنوز هم می توانید آن را بدون نگرانی بخورید، چون سدیم کم برای کاهش خطر بیماری های قلبی مفید است.در عین حال، محتوای ویتامین B آن به بدن کمک می کند تا فشار خون را کاهش دهد. اما پنیر مواد لازم برای تحریک رشد مو را دارد. با توجه به ارزش غذایی دوغ ، میزان کلسیم ، فسفر و پروتئین آن زیاد است و این مواد نیز برای استخوان سازی ، اکسیداسیون و متابولیسم درونی بدن لازم و ضروری می باشند ، البته بهتر است دوغ به صورت بدون گاز و کم نمک استفاده شود . چون پروتئین بزرگ ترین ماده لازم است, پس باید کامل شود. نوشیدن دوغ پس از مصرف غذاهای گوشتی می تواند در برخی مواقع می تواند باعث بیماری درد مفاصل شود. کشور ما ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان و مصرف کنندگان دوغ در جهان است .

اگر می خواهید این محصول لبنی را در رژیم غذایی خود بگنجانید ، توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد این فرآورده لبنی به دلیل محتوای چربی بالا منجر به افزایش وزن می شود. در واقع پنیر می تواند شما را خوشحال کند! در استفاده از هر نوع ماسکی برای پوست هر چند کاملا از مواد طبیعی ساخته شده باشد از عدم حساسیت پوست خود با ترکیبات ماسک مطمئن شوید. به این ترتیب، برخی از مردم نسبت به لاکتوز حساسیت نشان می دهند. خواص پنیر به تنهایی و با گردو یا خرما هر کدام به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که از نظر پزشکی و سلامت و از نظر طب سنتی و فرمایشات ائمه همه را در این بخش خواهید خواند. در این روش شیر گرم را بتدریج خنک می کنند که طی این زمان گویچه های چربی همراه مقداری از پروتئین های مفید روی سطح شیر بسته می شود که به آن سرشیر گویند و اغلب به روش سنتی تهیه می شود و بسیار لذیذتر از خامه های صنعتی است، بخصوص آن که با مرباهایی چون آلبالو، هویج، به یا گل سرخ میل شود، ولی احتمال آلوده بودن این محصول محلی به انواع میکروب های بیماریزا همچون سل و تب مالت زیاد است.

در حقیقت پنیر منبع خوبی از ویتامین و مواد معدنی مانند شیر است.در همین حال، یک لیوان شیر، یک تکه پنیر را تولید می کند. هم چنین پنیر شامل اسید ضروری یا آمینو اسیدها و تریتوفان برای تولید سروتونین بیشتر است. در ضمن پنیر شامل آمینو اسید ضروری برای حفظ و تولید خوبی در بدن ما است. پروتئین از آمینو اسید ساخته شده است و این در واقع منبع تولید ماهیچه است. اما در تهیه دوغ صنعتی ، گازی که به دوغ اضافه می شود مشکلات گوارشی ایجاد می کند. اغلب برای طعم دارکردن دوغ از نعنا، پونه، کاکوتی یا گلبرگ های خردشده گل محمدی و برخی عرقیات استفاده می شود که علاوه بر ایجاد طعم خوشایند، بر خواص درمانی دوغ می افزاید. سلنیوم خواص آنتی اکسیدانی برای جلوگیری از سلول های سرطانی و دیابت است. در واقع پنیر شامل اسید لینولییک و شینگولیپید است که به عنوان نقش های کلیدی برای جلوگیری از سلول های سرطانی عمل می کنند. در واقع پنیر باعث کاهش مشکلات یا درد ناشی از سندروم پیش از قاعدگی می شود. پنیر ،غذاهای پیش از خود را گوارش می دهد و برای پس از خود اشتها می آورد.

چنانچه پیش از این هم در بخش سلامت نمناک خوانده اید پنیر راهی ساده برای درمان میگرن است. یک محقق گفت که پنیر دارای ویژگی های بوتیرات برای مبارزه با سرطان با تغذیه سلول های خوب در کولون است. همچنین پنیر شامل بسیاری از چربی های طبیعی است که بر حفاظت از اعضا بدن، بهبود سلول ها, حفظ دمای بدن و همچنین برای سلامتی پوست و مو موثر است. به قدری مفید است که از گرفتگی عضلات، حفظ گلوکز، بهبود سلامت قلب به عنوان منبع مواد معدنی در بدن جلوگیری می کند. در برخی از مواقع ممکن است شیر به میکروبهای بیماری زا همچون میکروب سل و تب مالت آلوده باشد و از آنجاییکه برای تهیه سرشیر، شیر با حرارت ملایم جوشانده میشود، این میکروبها همچنان در شیر باقی میمانند. به طور خلاصه، اضافه کردن پنیر در منوی شما از بیماری های قلبی مانند عروق کرونر، اختلالات ریتم قلب، و بیماری های قلبی عروقی محافظت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید