سرزمین سنگهای مقدس

گرچه ممکن است زیر میکروسکوپ با بزرگنمایی بیشتر ناخالصی هایی مشاهده شود اما ملاک کار و معیار د گوهر در گوهر شناسی بزرگنمایی 10 است. انگلیسی نشان داده که معیار اندازه گیری عیار طلا است اشتباه شود. نام امرالد از لغت یونانی Smaragdos به معنی سنگ سبز می آید و زمرد قیمتی ترین سنگ در خانواده بریل است. این سنگ برای متولدین آبان معنادار است چراکه در سراسر جهان توپاز سبز آبی را به عنوان سنگ ماه تولد آبان ماه میشناسند. تمام تراش های صفحه ای که روی گوهرها انجام می شودکلیاتی شبیه به تراش الماس دارند با این تفاوت که الماس سخت تر از بقیه است.

مرجان سرخ به طور مستقیم بر مریخ اثرگذاری دارد و سبب میگردد که انرژی مفیدش در سرنوشت شما تاثیرگذار شود و به کسانی که در موضوع ازدواج مشکل دارند و این اشکال به دلیل تاثیر منفی جسم فلکی شان با جفت خود است کمک زیادی میکند و سبب رفع انرژی های مضر می گردد. شبستان غربی شامل یک ایوان در جلو و یک شبستان وسیع در پشت آن است. هرگز نباید نور را از پشت سنگ به آن تاباند.

در آخر هم باید بگوئیم چون جواهراتی که با الماس اصل ساخته میشوند قیمت بالائی دارند؛ فقط قشر خاصی از جوامع توان خرید آن را دارند. سالانه حدود 11 تا 12 تن الماس خام از درون زمین به دست می آید از این مقدار فقط تن آن قابلیت تبدیل به جواهر را دارند. علاوه بر تستهای پرتوی و گرمایی روی سنگ توپاز و مقاومسازی آن، یک لایه پوشش بدون رنگ میکروسکوپی از اکسید فلزی نیز روی این سنگ کشیده میشود تا از شکستن آن محافظت کند؛ اما باید بدانید این لایه پوششی هم دوام و مقاومت زیادی ندارد؛ یعنی فقط در برابر استفاده روزانه مقاوم است و اگر در دمای زیاد یا در تماس با مواد سخت قرار بگیرد نمیتواند نقش محافظتی ایفا کند.

اگر طعم عسل را دوست ندارید، می توانید آب ریحان خالص بنوشید ،یا روزانه دو یا سه عدد برگ ریحان بجوید. الماس کربن خالص است و درعمق بین 100 تا 200 کیلومتری از سطح زمین و درحدود بین 990 میلیون سال تا3.2 میلیارد سال قبل شکل گرفته است (عمر تقریبی زمین 4.5 میلیارد سال است). برشکاران الماس را به اشکال مختلفی برش می دادند تا اینکه در سال ۱۹۱۹ فردی به نام Kokowsky توانست برش برلیان را که یکی از بهترین برش ها برای الماس می باشد را با ابعاد مشخص ابداع نماید. تست شعله یکی دیگر از روش های شناسایی و تشخیص فلزات گرانبها از فلزات غیر گرانبها می باشد که حتی می توان با آن نوع فلز گرانبها را مشخص کرد.

امروزه تکنولوژی ماشین ها و دستگاه های تراش سنگ های رنگی والماس به واسطه پرتوهای لیزر به گونه ای پیشرفت کرده که می توان شاهد نمونه های بسیار زیبا، بی نقص و کامل تراش نگین ها با ابعاد و اشکال گوناگون بود. 2 مرحله پرداخت و جلای نگین در بیشتر کشورها توسط صفحه های الماسه تراشکاری و چرخ تراش و پودر الماسه بهره وری می شود. بنابراین باید هنگام حرارت دادن و یا سوار کردن نگین دقت بسیارکرد.

اگر سنگ بزرگتر باشد یا دفع نشود، پزشک میتواند از چند طریق سنگ را بشکند؛ بنابراین بدن در نهایت میتواند آن را دفع کند. در میان این گروه، دستهی کندریتها بیشترین فراوانی و بنابراین کمترین قیمت را دارند. این نوع سنگ پاها اغلب وارداتی میباشند و دارای محبوبیت بیشتری نزد افراد هستند، زیرا به علت بافت نرم و لطیف سنگ پامیس، برخی از انواع فرآوری شده و صیقل داده شده آن برای پوست بدن مصارف مختلفی دارند. این نوع الماسها برای اولین بار در سال ۱۸۴۱ توسط کاوشگران پرتغالی در برزیل کشف شدند و کربنادو نام گرفتند زیرا شبیه به تکههای کوچک زغال بودند.

البته الماس های دیگری همچون Eurika که به معنی ” من پیدایش کردم” نیز کشف شد و ۳ سال بعد از آن هم الماس Star of Africa کشف شد که با کشف آن معدن کاران بسیاری از سرتا سر جهان به آفریقا آمدند. زمانیکه معادن اولیه درآفریقا کشف شد توانستند سنگ های بسیاری را از آن استخراج کنند. آمیتیست Amethyst که یک جواهر است جزو کانی های سیلیکاتی و ماگمایی (مواد مذاب) و از نوع کوارتز ها به شمار می آید.

5- سنگ کوارتز تصفیه کننده روحی و روانی است. آن زیباتر و دارای 58 صفحه است. در امارات متحده عربی در بیانیهای گفت: ما مفتخریم که دبی به عنوان اولین مقصد برای نمایش این الماس نادر انتخاب شده است و در مسیر سفر چندین میلیون ساله آن نقش داشته است. همچنین اگر اوپال در معرض تغییرات دمایی شدید قرار داشته باشد هم ممکن است بشکند یا ترک بردارد. اگر سنگ صفرا درمان نشود، زندگی بیمار به خطر میافتد، به خصوص اگر کیسه صفرا عفونی شده یا پانکراس به شدت ملتهب شده باشد.

اگر کسی در اثر خوردن زهر مسموم شده باشد، یا اینکه جانور سمی او را نیش زده باشد، استفاده از کشته زمرد او را درمان نموده و پادزهر می باشد. این تراش بر روی سنگ های نظیر عقیق، فیروزه، و دُر رایج تر است و برای نشان دادن پدیده هایی نظیر ستاره ای مورد استفاده قرار می گیرد. کیسه صفرا یک ارگان کوچک در زیر کبد در بالای شکم است . سنگ های صفراوی به عنوان ذرات جامد و متراکم شناخته می شوند و شکل گیری آنها به وسیله جذب کلسترول صفراوی و بیلی روبین در داخل کیسه صفرا حاصل می شود.

این الماس در دهه ۱۹۹۰ توسط مالک فعلیاش به عنوان یک سنگ سخت به دست آمد. نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که در صورت برش سنگ در امتداد رگه ها این سنگ به شکل بی موج و در صورت برش سنگ در مخالف جهت رگه ها، ترارورتن موج دار بوجود خواهد آمد. قابل ذکر است که فشار اتمسفر روی زمین یک بار بوده و هر کیلوبار برابر با هزار بار می باشد که الماس حدود ۴۵ تا ۶۰ هزار برابر زیر فشار زمین قرار دارد. یکی از معروف ترین سنگ های الماس که درآفریقا کشف شد دارای رنگ D و بدون ناخالصی به وزن حدود ۳۱۰۶ قیراط بود که Cullinan نام داشت.

دیدگاهتان را بنویسید