سنگ موزانایت چیست؟

ممکنست که ارتباطی بین تورم مزمن و آهکی شدن کیسه صفرا وجود داشته باشد. این درحالی است که سنگ مرمر نوعی سنگ آهک حاصل از دگرگونی است. کیسه صفرا عضوى کلابی شکل در زیر کبد و چسبیده به آن است،که مایع صفراوی مترشحه از کبد در فواصل بین خوردن غذادر ان انباشته و تغلیظ می شود.مایع صفراوى حاوى نمک و اسیدهاى صفراوی، کلسترول و بیلیروبین حاصل از تجزیه گویچه هایى قرمز است.

اما به خاطر قیمت بالایی که دارد کاربرد گسترده آن محدود شده است. زنان دو برابر مردان احتمال دارد که دچار این سرطان شوند. موارد غیر طبیعی مجرای صفرا : شرایط دیگری نیز ممکنست سبب شوند که کیسه صفرا احتمال دچار شدن به سرطان را داشته باشد. کیسه صفرا در روند گوارش با ذخیره صفرا و ترشح آن به داخل روده کوچک هنگام ورود غذا کمک می کند. این سنگ ها علاوه بر داخل کیسه صفرا ممکن است داخل مجاری صفراوی کبدی یا مجاری صفراوی مشترک هم باشند. پاسخ : سنگ های کیسه صفرا معمولا در کیسه صفرا جمع میشوند و به اسم سنگ های صفراوی معروف هستند.

3- در حالت قبل اگر سه خط دیدید به آن تریپلت یعنی سه لایه چسبانیده روی همدیگر گویند معمولا لایه سوم را از جنس کوارتز بصورت گنبدی شکل روی اوپال طبیعی می چسبانند. بیشتر سرطان های کیسه صفرا از نوع adenocarcinomas می باشند و لایه های پوشاننده سیستم گوارشی را پدید می آورند. فرم تراش برلیان تولکوفسکی (Tolkowsky Brilliant): در سال 1919 میلادی شخصی به نام توکوفسکی این نوع تراش برلیان را ابداع نمود.

صفرا مایعی است که توسط کبد ساخته می شود و به هضم چربی غذاها کمک می کند. عضو گلابی شکل کیسه صفرا، حدود 2 تا 3 اینچ درازا دارد و در بالای شکم در کنار کبد قرار دارد. اورانیوم بر خلاف تصور، عنصری است که به وفور در همه جا یافت میشود؛ به گونهای که فراوانی آن در پوسته زمین حدود ۴۰ برابر بیشتر از نقره و ۵۰۰ برابر بیشتر از طلا است.

کوله سیستکتومی لاپاروسکوپی در این روش، ابزار، نور و یک دوربین از طریق چند برش کوچک در شکم منتقل می شود جراح داخل بدن را با نگاه کردن توسط یک نمایشگر ویدئویی مشاهده می کند این روش در حدود ۸۰٪ موارد از بین بردن کیسه صفرا استفاده می شود و بعد از جراحی، بیمار شب را در بیمارستان می گذراند. تنها راه درمانِ قطعى ومطمئن سنگ هاى صفراى برداشتن کیسه صفرا همراه باسنگ هاى داخل ان است.بر خلاف تصور مردم وبعضا بعضى از پزشکان غیرجراح این سنگها هرچقدر ریزتر ومتعدد باشند خطرناکترند.این سنگها لازم نیست که حتما علامت دار شوند تا دست به کار جراحى شد بلکه تمام سنگهاى علامت دار وسنگ هاى خاموش که کوچک ومتعدد بوده ودرافراد میانسال وجوان دیده می شود نیاز به جراحى دارند تااز خطرات بالقوه وبعضا کشنده ناشى از عوارض این سنگها بتوان جلوگیرى کرد.

گاها ممکن است سنگ کیسه صفرا عارضه دار شود، از جمله عوارض آن شامل: زردی، عفونت، پارگی کیسه صفرا (کشنده) و التهاب لوز المعده میباشد. استفاده از مواد منفجره در استخراج سنگ مرمریت به علت خطر از بین رفتن و خرد شدن سنگ محدود شده، و بجای آن از ماشین آلات کانال زنی که در آنها میلههای برنده به کار برده شده استفاده میشود که توسط آنها برشهایی به عرض 5 سانتیمتر و کمی عمیق ایجاد میکنند، اما در صورت امکان بهتر است از اتصالات طبیعی که در سنگها وجود دارد استفاده شود و برش ها در جهت سادهترین شکافها ایجاد شوند که نتیجه آن تولید صفحات معدنی عریض و موازی میباشد.

سوپ های صاف شده و ادویه جات از قبیل نمک و فلفل (ادویه به حد اعتدال)، همه نوع شیرینی جات، انواع سبزیجات ( بدون اضافه کردن کره و یا خامه آب پز شده باشد) و همه نوع میوه (تمامی موارد گفته شده، در صورت تحمل بیمار). برگ نعناع را اضافه کنید. برای دستیابی به این مزایا، 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب را به یک لیوان آب خالص اضافه کنید. در گذشته از سنگ اوپال به منظور جلوگیری از کم خونی و مبارزه با انواع بیماریهای خونی استفاده می شده که بسیار موثر بوده است. بعد از عمل جراحی کیسه صفرا و بیرون آوردن کیسه صفرا بیماران پس از مدت کوتاهی که از غذاهای کم چربی استفاده کردند می توانند رژیم غذایی خود را تغییر داده و هر نوع غذایی را آزادانه مصرف کنند.

نوع کالر چنج سنگ گارنت به نور حساس است و زیر نور روز (خورشید) به رنگ آبی تغییر رنگ میدهد و در زیر نور لامپ (نور مصنوعی) به رنگ قرمز و ارغوانی تغییر رنگ میدهد. سنگ صفرای کلسترولی: شایع ترین سنگ در کیسه صفرا است که از کلسترول حل نشده و بقیه مواد به وجود می آید.رنگ این سنگ ها معمولا زرد است. این نوع سنگ ها معمولا در زمان عکس برداری با اشعه ایکس برای بیماری دیگر و یا انجام عمل جراحی در قسمت شکم و به طور ناگهانی تشخیص داده می شوند.

براساس ظاهر تومور در زیر میکروسکوپ، برخی از انواع فرعی این نوع سرطان عبارتند از: سرطان دارای برآمدگی، گره دار و لوله ای شکل. شاید بتوان گونه ای از بلور چهار وجهی فلوریت را در مناطق فوق یافت کرد اما نوع سبز رنگ آن در غرب آفریقا کشف شده است که به جای زمرد آفریقای جنوبی فروخته می شود. در این نوع تراش هنرجو با آموزش وتمرین مداوم مهارتهای لازم جهت انجام تراشهای پیشرفته و زیبای هنری را خواهد آموخت. لازم به ذکر است بعضی از بیماری های ناحیه ی کیسه صفرا همچون سنگ های صفراوی که موجب مسدود شدن مجرای صفراوی نمی شوند به طور معمول هیچ گونه علامت و ناراحتی را ایجاد نمی کنند.

سرانجام شیطان ترسید كه مردم متوجه حیله او شوند آن را به دریا انداخت . کیسه صفرا عضوی از بدن است که تا زمانی که درست عمل می کند کسی متوجه حضور آن نخواهد شد و به آن اهمیت داده نمی شود. در زبان یونان باستان توپاز به معنی جست و جو و تحقیق است. داشتن سنگ کیسه صفرا گاه باعث تعریق و یا حالت تهوع همراه است. داشتن یکی از این عوامل، به معنی این نیست که دچار سرطان خواهید شد و نداشتن این عوامل نیز به معنی این نیست که دچار سرطان نخواهید شد.

داشتن یک یا چند عامل از این عوامل، به معنی ابتلاء به سرطان نیست. که به جاى درمان هاى ناموفق وزمانبر وپرهزینه دارویی که نتیجه اى عاید مریض نمى کنند،در اولین فرصت ممکن اقدام به عمل جراحى کیسه صفرانموده تا از مخاطرات جدى بعدى پیشگیرى شود. جراحى لاپاروسکوپى انتخاب اول درمان سنگ صفراوى وتنها علاج واقعى ان است. تشخیص، مهم ترین بخش درمان سنگ صفرا است؛ چرا که در این زمان است که پزشک تصمیم خود را برای انتخاب شیوه درمانی می گیرد. کیسه صفرا، مرکزی نیرومند برای صفرای تولید شده در کبد می باشد. یک دستگاه فراصوت کوچک موجود در لوله، امواج صوتی را تولید می کند که تصویری دقیق از بافت اطراف به دست می دهد.

کیسه. صفرا در ناحیه ی زیر کبد واقع است و عمل اصلی آن غلیظ کردن، ذخیره سازی و ترشح صفرای تولید شده توسط کبد می باشد. این عمل در ایالات متحده رواج دارد . حتی امکان شروع این کسب و کار بهصورت خانگی و با هزینههای کم نیز وجود دارد. هرساله کم تر از 1000 مورد سرطان کیسه صفرا تشخیص داده می شود. درک موقعیت و عملکرد کیسه صفرا می تواند به فهمیدن نشانه هایی که از سرطان کیسه صفرا انتظار داریم، کمک کند. برای این که بتوانید از خواص سنگ پا استفاده کنید، کافی است در هنگام حمام کردن، به مدت 15 دقیقه سنگ پا را به زیر کف پایتان بکشید.

در حال حاضر، مایکروسافت به شرکت «کلایمورکز» (Climeworks) برای جذب هر تن کربن دیاکسید ۶۰۰ دلار پرداخت میکند. بلورهای شفاف، بیرنگ بوده ولی گاهی ممکنست تهرنگ مایل به زردی داشته باشند. گاهی جداره کیست ها ممکنست یاخته های پیش سرطانی ایجاد کند که سبب افزایش احتمال ابتلاء به سرطان کیسه صفرا می شود. در تصویر زیر برای شما عزیزان وزن و ابعاد انواع الماس ها را در برش های گوناگون به نمایش گذاشته ایم. اگر شما یک وضعیت پزشکی دارید که پزشک شما احساس می کند که شما نباید عمل جراحی سنگ صفرا انجام دهید او ممکن است داروهایActigall یا C h e n i x را تجویز کند این داروها با حل کردن سنگهای کلسترولی کار می کنند اسهال خفیف از عوارض جانبی هر دو دارو می باشد.

این داروها باعث حل سنگهای کلسترول میشود. اما از این طریق سنگها حل نشده و احتمالاً ممکن است که سنگها دوباره شکل بگیرند. رتروگراد کلانژیوپانکراتوگرافی اندوسکوپیک (E R C P) – دکتر آندوسکوپ را از طریق دهان بیمار وارد کرده و به روده کوچک می رسد سپس ماده رنگی را تزریق و اجازه می دهد تا مجرای صفراوی دیده شود .دکتر سپس می تواند حرکت سنگ کیسه صفرا که به مجرای نقل مکان داده مشاهده کند. صفرا در کیسه صفرا ذخیره می شود و به علت کارکرد نامناسب کیسه صفرامی تواند به صورت فوق اشباع در آید و تبدیل به کریستال شود و این کریستال ها به هم متصل شده و سنگ کیسه صفرا را ایجاد کند.

هنوز علت واقعی ابتلاء به سرطان کیسه صفرا ناشناخته است اما پزشکان براین باورند که عواملی از قبیل بیماری های خاص و شرایطی که سبب تورم کیسه صفرا می شود، ممکنست احتمال ابتلاء به این سرطان را افزایش دهد. در اکثر مواقع بر اثر همین بی توجهی ها به کیسه صفرا، درد های شدیدی ایجاد می شود. زیرا به صورت متناوب وبعد از خوردن غذاهاى چرب وپر پروتئین ایجاد مى شود.درد هاى ناشی از سنگ صفرا یکى از شکایات شایع بیماران است که در بسیارى از مواقع نادیده گرفته مى شود. توجه: هر عاملی که سبب افزایش احتمال ابتلاء به بیماری باشد، عامل احتمال ابتلاء نامیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید