سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی مشخصات و خواص آنها

منابع ارزیابی شده آن ۸۸/۳ میلیون قیراط براورد شده که شامل ۷۰/۱ میلیون تن عیار ۱/۲۶ قیراط در هر تن میباشد. ارزش برآورد شده برای ستارهی صورتی ۸۳٫۲ میلیون دلار آمریکا می باشد. اگر بگذارید سنگ مرطوب بماند، باکتری ها می توانند در منافذ رشد کنند و استفاده از آن را ناامن و مضر کند. ۴- نباید سنگ پا را خیلی محکم بکشید، چون ممکن است پوست کف پا را کنده و آن را زخمی کند. البته بهتر است قبل از استفاده پاشنه و کف پا با صابون مرطوب شود وبعداز استفاده کف پا چرب شود. قبل از سنگ پا كشیدن، پوست پا باید کاملا خیس خورده و مرطوب شود، بنابراین بهتر است پاها را به مدت 10 دقیقه در آب ولرم و صابونی قرار دهید.

از آنجا که در ناحيه پاشنه پا سلولهاي مرده فراوانند، سنگپا کشيدن دردي ايجاد نميکند بعد از اتمام کار پا را شسته و خشک کنيد و از يک کرم مرطوبکننده روي آن استفاده کنيد. بعد از اتمام کار، پا را شسته و خشک کنید و از یک کرم مرطوبکننده مانند روغن نارگیل یا وازلین روی آن استفاده کنید. براي آنکه مجددا پوست پاشنه پا ضخيم نشود بهتر است هر بار که ميخواهيد جوراب به پا کنيد ابتدا پاها را خشک کنيد و سعي کنيد پاها را در معرض هواي سرد قرار ندهيد.

بهتر است پاها را به مدت 10 دقيقه در آب ولرم صابوني قرار دهيد بعد سنگپا را به ويژه در نقاطي که پوست پا در ناحيه پاشنه ضخيمتر شده است مالش دهيد اين کار را براي 10 دقيقه تکرار کنيد. یونانیان باستان از سنگ پا برای این کار استفاده میکردند و هنوز هم این کاربرد وجود دارد. با این حال، این برچسب هنوز ارزشمند است و در سراسر جهان برای تبلیغ و فروش جواهرات استفاده می شود. ۶- برای اینکه مجددا پوست پاشنه پا ضخیم نشود، بهتر است هر بار که میخواهید جوراب به پا کنید، ابتدا پاها را خشک کنید و سعی کنید آنها را در معرض هوای سرد قرار ندهید.

میشود. برای این منظور باید سنگ پا خشن بوده و با مالش قوی و مدت طولانیتری استفاده شود، مگر آنکه فرد پوست نازکی داشته باشد و نتواند سنگ پای خشن را تحمل نکند، اما در افرادی که پوست ضخیمی دارند بهتر است از زمان ورود به حمام تا انتها، مالش پاها صورت گیرد. از آنجا که در ناحیه پاشنه پا سلول های مرده فراوان هستند، سنگ پا کشیدن دردی ایجاد نمی کند. روش استفاده از سنگ پا مانند ماساژور عمل می کند و به تبعه آن امروزه در طب جدید به اثبات رسیده است ،که هر جایی در حرکت و جنبش باشد باعث ار بین رفتن رکود و سکون می شود و زندگی بهتر در سلول ها جاری می شود.

اینکه جدیداً در فضای مجازی اعلام می کنند که بیشترین مقدار انسولین در پاشنه پا است، هیچ سندیت علمی ندارد اما کسانی که دچار دیابت نوع 2 هستند، اگر روزانه به مدت 10دقیقه سنگ پا بزنند، باعث تنظیم انسولین خونشان خواهد شد همچنین این عمل باعث چربی سوزی بیشتر و تناسب اندام خواهد شد، در بیماران دیابتی در نیمه تحتانی بدن و پا ها، خون رسانی به طرز صحیح انجام نمی شود و ممکن است که فرد دچار مشکلاتی نظیر ترک کف پا و امثالهم شود؛ در واقع استفاده از سنگ پا موجب بهبود سیستم خون رسانی شده و به این طریق به دیابتی ها کمک می کند.

۳- بعد سنگ پا را به ویژه در نقاطی که پوست پا در ناحیه پاشنه ضخیم تر شده است، مالش دهید. ابتدا اجازه بدهيد پوست پا کاملا خيس خورده و مرطوب شود. زمانی که گدازه های آتشفشان سرد شده و به خود شکل می گیرند، سنگ آذرین بوجود می آید که به آن سنگ پا ( به انگلیسی Pumice ) نیز می گوییم. سنگ پا نوعی سنگ آذرین است که از سرد شدن گدازه های آتشفشانی شکل می گیرد.

این سنگ ها وقتی به بیرون از دهانه پرت می شوند، حین سرد شدن از خود گازی متصاعد می کنند که سبب سوراخ سوراخ شدنشان می شود.همین بافت اسفنجی شکل و زبر این سنگ است که باعث شده خاصیت سایش و لایه بردار داشته باشد. سنگپا نمونهای از این بافت است. پوسته های کره زمین مانند یک آزمایشگاه پویا است که هر لحظه در آن واکنشی صورت می گیرد، این واکنش ها از 4 و نیم میلیارد سال پیش در کره زمین در حال رخ دادن است. شایان ذکر است با توجه به نحوه راستای برش، تراورتن در دو نوع کلی موجدار و بدون موج موجود است.

امروزه انواع پلاستیکی سنگ پا در بازار موجود است که هیچ از خواص و فواید سنگ پای حاصل از سنگهای آذرین متخلل را دارا نیست. ضمنا در انتهای مقاله و همچنین لینک زیر، تعدادی از پرفروش ترین و بهترین سنگ پای برقی و دستی موجود در بازار را برایتان لیست کرده ایم. سنگ کلیه علل مختلفی برای تشکیل دارد و همه قسمت های سیستم اداری شما از کلیه تا مثانه را تحت تاثیر قرار می دهند. این گوهر در میان اقوام مختلف جایگاه ویژه ای داشته به دلیل این که بعد از صیقل و جلای آن سنگی با درخشندگی فوق العاده به دست می آمده که در ساخت مجسمه ها بسیار کاربرد داشته است.

آتشفشان شناسان می گویند سنگ پا درواقع از صخره های درحال انفجار آتشفشان ها به دست می آید. اگر می خواهید پاهای زیبایی داشته باشید، توصیه می شود حداقل دو مرتبه در هفته و بهتر است شب هنگام از سنگ پا استفاده کنید تا بعد از سنگ پا کشیدن پوست پا بتواند استراحت کند. ۱- حداقل یک مرتبه در هفته و بهتر است شب هنگام از سنگ پا استفاده کنید تا بعد از سنگ پا کشیدن، پوست پا بتواند استراحت کند.

یکی از مهمترین کاربردهای سنگ پا، تمیز کردن چرک پا است که در نتیجه آن خستگی و کوفتگی پا برطرف میشود. ۸- از دیگر فواید استفاده از سنگ پا این است که چرک کف پا را تمیز میکند و در نتیجه خستگی و کوفتگی پا برطرف میشود. کشیدن سنگ پا موجب کاهش غلظت خون در اندامهای بالایی بدن شده و باعث کشاندن خون به اندامهای انتهایی میشود به همین دلیل است که موجب کاهش سردرد و بیماریهای مربوط به مغز میشود. یکی از کاربردهای کمتر شناخته شده سنگ پا، از بین بردن موها زائد بدن است. این سنگ بعلت داشتن قابلیت سایندگی بالا، بیشتر برای از بین بردن لایه های مرده ی پوست در قسمت پاشنه ی پا به کار می رود.

سنگ پا یکی از قدیمیترین محصولات برای لایه برداری و از بین بردن پوست های مرده است. به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ استفاده از سنگپا پدیدهای جدید نیست و در زمان قرون وسطی، ابتدا در رم و سپس در خاورمیانه، مردم به استفاده از این سنگ رو آوردند و امروزه از سنگپا در درجه اول برای زدودن بافتها و سلولهای مرده و بهعنوان یک لایهبردار در پاشنه پا استفاده میشود. سلول های مرده سطح پوست با سابیده شدن توسط سنگ پا در داخل روزنه های آن نفوذ می کنند به همین دلیل ضروری است که پس از هربار استفاده آن را بشویید تا سلول ها و آلودگی های دیگر از آن جدا شود.

دیدگاهتان را بنویسید