سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی مشخصات و خواص آنها

در مورد الماس این گونه گفته می شود که هرچه شفاف تر باشد ، ارزشمندتر نیز هست. به همین دلیل است که الماس جزو گران ترین سنگ ها در سرتاسر جهان بوده ، هست و خواهد بود! ارزش و بهای گران گوهرها به علت برخی ویژگی ها از جمله رنگ و سختی و زیبایی و درخشندگی است. جالب است بدانید که تمامی الماس هایی که از معادن استخراج می شوند ، ارزشمند و گران قیمت نمی باشند.

اما جالب است بدانید که تقریبا اکثر الماس هایی که از معادن استخراج می شوند، رنگی زرد دارند و تنها درصد کمی از آنها سفید یا بی رنگ می باشند. هم چنین در مواردی که فرد تک کلیه (Single Kidney) باشد، سنگ کلیه بیش از ١٥-١٢ میلیمتر باشد، تنگی اناتومیک و یا هر اختلال دیگری در مسیر دفع سنگ وجود داشته باشد، بهتر است قبل از سنگ شکن برون اندامی، داخل حالب استنت حالبی (لوله Dj) گذاشته شود. یک قطعه سنگ گرانبها اگر دارای ترکیبات شیمیایی خالص باشد ، بی رنگ خواهد بود مانند الماس که کربن خالص است.

ساختار پلی کریستالی الماس می باشد که از تبلور گرافیت، کربن آمورف والماس بوجود آمده است.در سال 1843 در اندازه های متفاوت و در ذخایر آبرفتی برزیل اولین الماس سیاه کشف شد و بعد از سال 1846 به عنوان باطله استفاده ای از آن نمی شد و آن را به دور می انداختند. برای ارسال مناسب ترین سایز با مچ دست خود، در مرحله پایانی ثبت سفارش و در قسمت توضیحات سفارش اندازه دور مچ دست را وارد کنید. رنگ که این اندازه در سنگ های گرانبها و سنگ های زینتی طرف توجه گوهرشناسان و گوهرفروشان و خریداران است در واقع یک خاصیت عارضی است و جزو خواص ذاتی و اصلی آن شمرده نمی شود.

به عنوان یک خواننده ستون سلامت، می دانستم که یک نامزد اصلی برای جراحی کیسه صفرا هستم. ھمین انگیزه ھا باعث شده كه امروزه در لابراتوارھا گوھرھایی با تركیبات شیمیایی برابر و خواص فیزیكی مشابه با گونه ھای طبیعی ساخته شود؛ و البته مصنوعی بودن این سنگ ھا باید ذكر شود تا استفاده كننده گمراه نشود؛ برای مثال گفته شود گویند. بنابراین از بین الماس های سفید و بی رنگ که بسیار کمیاب هستند ، باید به دنبال گونه های شفاف گشت که عیب و نقصی نداشته باشند. برای کسانی که زیاد اهل تجملات نیستند و پوشش زیورآلات کم را ترجیح می دهند، این نوع انگشت گزینه ی بسیار مناسبی است.

سایندههایی که در طبیعت یافت میشوند عبارتند از سنباده، یاقوت، کوارتز و الماس این سایندههای طبیعی اغلب حاوی مقادیر شناخته شدهای از ناخالصیها هستند و خاص غیر یکنواختی دارند و در نتیجه عملکرد آنها با ثبات و قابل اعتماد نیست بنایراین امروزه سایندهها به شیوه مصنوعی تولید میشوند. بسیاری از کانیها شباهتهای زیادی با الماس دارند مثل زیرکون، کروندوم، فناکیت، تورمالین، توپاز، بریل، کوارتز، شئلیت، اسفالریت و گوهرهای مصنوعی مثل زیرکون کوبیک، روتیل، اسپینل و تیتانات استرانسیوم. در بسیاری از نیروگاهها برای جلوگیری از گرم شدن بسته های سوخت در داخل راكتور، این بسته ها را داخل آب سرد فرو می برند.

گفته می شود بیش از 2000 سال است که از این کانی به عنوان گوهری نفیس استفاده می شود و همواره در فرهنگ های روم، یونان و مصر باستان از خواص توپاز به عنوان سنگی جادویی استفاده می شد. پیداست گوهری که خواص یاد شده را به میزان بیشتری در خود جمع کرده باشد ، مانند الماس و یاقوت البته گرانبهاتر و مرغوب تر است و با کمبود این خواص ، از ارزش آن نیز کاسته می شود. خواص این گوهر بیان شد که جهت بهره مندی از آن ها شارژ این سنگ اهمیت زیادی دارد.

اپال ها و الکساندریت مطمئنا از جمله سنگ های قیمتی بسیار با ارزش به شما می آیند اپال ها در شرایط عادی میتوانند چند رنگی و یا رنگین کمانی باشند و الکساندریت نیز میتواند به چندین رنگ ، تغییر وضعیت دهد و این زیبایی سنگ و ارزش آن را افزایش خواهد داد. انگشتر الماس دار برای تمام سلیقه ها مناسب است چرا که طرحی بسیار ساده و شیک دارد. انگشتر نماد عشق که همان حلقه ی 5 سنگی (5Stone Diamond Ring) است، یک گزینه بسیار زیبا و مناسب برای افراد خوش سلیقه است.

با اینکه این باورها پایهی علمی ندارند و مردم هم پی به این موضوع بردهاند، اما همچنان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند. این کانی از بخارات فلوئور دار تشکیل شده و اغلب در رنگ ها زرد و آبی دیده می شود. کم آبی بدن یکی از عوامل عمده خطر برای تشکیل سنگ کلیه می باشد و مطمئنا ، این آخرین چیزی است که شما می خواهید. این انگشتر به غایت زیباست و در نگاه اول دل مشتری ها را می برد.

این انگشتر برای تمام دست ها چه لاغر چه تپل، زیباست. سنگ های تراورتن در اروپا و امریکا در کف برخی از فضاها نیز مورد استفاده قرار میگیرد و این سنگ به دلیل اینکه ساختار نرمی دارد ، برای افرادی که به دنبال سنگ های ساختمانی با ضخامت ۱ سانتیمتر و یا ۱.۵ هستند مناسب میباشد. گوهرفروشان یاقوتی را که دارای رنگ سرخ تیره شفاف مشابه لعل باشد بر الماس ترجیح می دهند و ارزش بیشتری برای آن قائلند ، در صورتی که کروندم خاکستری رنگ و خشن به هیچ وجه مورد توجه آنان نیست. اگر سنگ هیچ علامتی از خود نشان نداد و خط را به همان ترتیب نمایش داد، الماس تقلبی است.

به عنوان نمونه گرانيت سنگ دانه درشت با رنگ روشن است. برای داشتن تصاویر و اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید. سنگ های صفراوی معمولا با عمل جراحی برای خارج کردن کیسه صفرا درمان می شود این عمل جراحی کوله سیستکتومی باز نامیده می شود یک روش جدید، به نام کوله سیستکتومی لاپاروسکوپی که تهاجم کمتری داشته و دارای عوارض کمتراست لذا بیشتر استفاده می شود. این روش، یک شیوه غیرجراحی برای شکسنتن سنگهای کلیه از طریق امواج ساطع شنده از ینک ماشین مخصوص می باشد. بسته به شرایط، معمولا مصرف داروهای مُسکن و مقدار زیادی آب برای دفع سنگ کلیه کفایت میکند، اما در بعضی موارد با قرار گرفتن سنگ کلیه در دستگاه ادراری یا بروز برخی علائم، ممکن است برای خارج کردن سنگ کلیه به عمل جراحی نیاز باشد.

سنگ هایی که میزان سختی آنها برابر با کوارتز و یا کم تر از آن است و در ضمن نمودهای رنگ ویژه ای نیز ندارد ولی به علت آرایش داخلی مساوی و همسان و اشکال مخصوص از سایر سنگ ها متمایز هستند ، در برابر گوهرهای گرانبها و یا “احجار کریمه ” سنگ نیمه قیمتی یا سنگ های زینتی نامیده می شوند. سنگ های گرانبها و نیمه قیمتی ، ساده و بی رنگند و یا رنگ های زیبا و خیره کننده دارند. انواع سنگهای قیمتی سیاه شامل اوپال سیاه و عقیق سیاه است که در زیر به معرفی هر کدام از آنها پرداختهایم.

برای برطرفکردن مشکلات پوستی زیر میتوانید از سنگ پا استفاده کنید. در آخر هم یادآوری میکنیم که برای خرید انواع طلا با سنگ توپاز میتوانید به لینک زیر در فروشگاه اینترنتی پرسته سر بزنید. همچنینی وجود اکسید کروم ، به تنهایی ردیف سبز از پرتوها اجازاه گذر کردن از درون کریستال را می دهد (البته عوامل دیگری هم برای رنگین نمودن سنگ های کانی وجود دارد که از ذکر آنها صرف نظر می شود). افزون بر رنگ ویژگی های دیگری همچون شفافی و تناسب شکل و جلا ، بر زیبایی و درخشندگی گوهرها و. این خاصیت را تشعشع و درخشندگی یا لمعان می نامند.

این حلقه ی سنگ دار جلوه ی بسیار شیک و جذابی دارد. گاهی قسمت بسیار کوچکی از الماس معیوب می باشد که جدا کردن قسمت معیوب از طریق برش دادن ، کاری سخت و دشوار است و به دقت بسیار زیادی نیاز دارد. ساخت این انگشتر با کیفیت بالا بوده است و نگران جدا شدن و افتادن الماس های آن نباشید. امیدواریم شما جزو این گروه نباشید. بدیهی است که این نوع از جنس اتصالات اولیه یعنی پیوندهای اتمی نیست. بر اساس توافق بین المللی درجه بندی رنگ الماس از سفید تا سفید متمایل به زرد درجه بندی شده است.

گاهی تنها کافیست یک انگشتر زیبا بپوشید تا در مهمانی ها و دورهمی های خود به زیبایی بدرخشید. در این مقاله سعی کردیم تا شما را با انواع سنگهای زینتی ماه تولد آشنا کنیم. چندین عامل مختلف می توانند بر کیفیت این سنگ زیبا تاثیرگذار باشند که در ادامه به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت. این نمونه های خاص و زیبا را در عکس پایین مشاهده نمایید. در حقیقت فقط درصد کمی از الماس های استخراج شده در سراسر جهان ، ارزشمند بوده و به قدری زیبا می باشند که نگاه هر بیننده ای را به خود جذب خواهند کرد.

گوهرهای بدلی و الماس و یاقوت سبز اتین استعداد تشعشع را بیش از سنگ های دیگر دارا می باشند. قیمت تخمینی آن بیش از ۵۰۰ میلیون دلار (در سال 2008) می باشد. این روش در آزمایشگاه انجام شده و با استفاده از اطلاعات به دست آمده، پزشک علت سنگ کلیه شما را پیدا کرده و برای پیشگیری از سنگ سازی بیش تر اقدام می کند. در جنب غربی این دارالاماره دارالضرب شاه وجود دارد که در آن سکه عباسی و بیستی میزنند. به دلیل مشابهت توپاز با برخی سنگ ها آن را توپاز گرانبها و قیمتی نیز میخوانند.

دیدگاهتان را بنویسید