شناخت و نگهداری ماهی اسکار یا سیکلید مخملی

دریای خزر بزرگترین دریاچه محصور دنیا بشمار میرود و یکی از ارزشمندترین ذخایر ماهیهای گرانبها در دنیاست. محمد زاده گفت: صید بیرویه مولدان در سالهای متمادی و روند تخریب زیستگاه آن موجب کاهش شدید ذخایر اینگونه ارزشمند دریای خزر شده به طوریکه امروزه در زمره ماهیان تحت حمایت شیلات ایران قرار گرفته است. امروزه تمایل زیادی جهت تولید متراکم تر ماهی با استفاده از کانالهای دراز به وجود امده است.این کانالها درآمریکا طراحی شده و معمولاًشامل ردیف هایی از کانالهای باریک موازی یکدیگر است.آب اغلب از روی تخته شاندورها از یک کانال به کانال بعدی پائین میریزد و هوادهی میشود.

در واقع سالمون ها و قزل آلا ها از یک خانواده هستند . در نتیجه، گرفتن ماهی بیانگر نگرشها و بینشهایي اسـت کـه بـه سطح آمده اسـت. به گفته رییس اداره شیلات شهرستان تنكابن ، هر ساله بیش از 800 هزار بچه ماهی آزاد در رودخانه های دوهزار و سه هزار رها می شوند . با مهاجرت ماهی آزاد به بالادست رودخانه، رنگ آن ها به سبز، صورتی، و آبی تغییر می یابد و اندازه آن ها بزرگ تر می شود.

رنگ طبیعی آن ها نقره ای، و دارای تعداد اندکی نقطه است، اما در فصل تخم ریزی رنگ آن ها تغییر می کند. آروارۀ نرها تغییر ساختاری یافته است تا به شکل قلاب درآید و آن ها را قادر به راندن نرهای رقیب از نواحی تخم ریزی کند. دوره جنینی تخم ها حدود ۳۰ تا ۵۰ روز طول می کشد. این ماهی هم چنین منبع بسیار خوبی برای ویتامین هایی از قبیل A , E , C , D می باشد . به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همسو با افزایش قیمت ها در تمام بازار ها قیمت ماهی نیز در ماه های اخیر رشد چشمگیری داشته است به طوری که حتی ماهی قزل آلا که به نسبت خرید آن به صرفه بوده است نیز این روزها با قیمت های نجومی خرید و فروش می شود.

قیمت هر کیلو از این گوشت را طبق مصوب مدیران بازرگانی اعلام می گردد و بعد از بسته بندی ماهی های خاویاری به صورت فیله ای یا به شکل های دیگر توسط نمایندگی های معتبر به فروش میرسد . اگر زنی در خواب ماهی ببیند می تواند نشانه بارداری و حاملگی او باشد.اگر شنا کردن ماهی را تماشا می کنید و لذت می برید مخصوصا اگر ماهی قرمز باشد به این معنی است که شما باردار هستید و یا شدیدا در فکر بارداری هستید.

غذای اصلی ماهیان بالغ شامل شگ ماهیان کوچک ، کیلکا و ماهیان پهلو نقره ای و شاه ماهیان جوان ( از خانواده شگ ماهیان ) می باشد . نام فرنگی ماهی آزاد سومون یا سامن و گاهی سالمون تلفظ میشود که مرغوبترین و عالیترین ماهی جهان است و جزو ماهیان مهاجر دریای خزر است. در واقع، یکی از خواص ماهی سالمون این است که، حاوی پتاسیم بیشتری نسبت به مقدار معادل موز است، که 10٪ از RDI را فراهم می کند. نباید بازیکن شماره ۰۰۱ کشته می شد؟ مخزن نوزادان نباید بیش از حد بزرگ باشد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، ولی اله محمدزاده مدیر کل شیلات مازندران با بیان اینکه این اداره کل سالانه ۹۵ میلیون قطعه بچهماهی را تکثیر و در رودخانههای منتهی به دریای خزر رهاسازی میکند ،گفت: متأسفانه به دلیل آلودگی بیش از حد آب و یا کمآبی رودخانهها بسیاری از این بچهماهیان امکان ورود به دریا را پیدا نمیکنند. بسیاری از گونههای ماهی آزاد بالارونده (فراز رو) هستند، یعنی در آبهای شیرین تخمگذاری میکنند؛ بچه ماهیها به سوی آبهای شور دریا مهاجرت، و در آنجا رشد میکنند.

سپس ادویه که شامل نمک، فلفل، زردچوبه، لیمو عمانی آسیاب شده هست رو اضافه و خوب تفت میدیم . خساک رو به چندین روش میشه درست کرد. این نام اختصاصاً به چندین گونه از ماهیان شیلاتی از جنسSalmo و Onchorhynchus در امریکای شمالی و اوراسیااطلاق می شود که در اقیانوس بالغ می شوند، اما برای تخم ریزی به جویبارهای آب شیرینی بازمی گردند که درآن متولد شده اند. ماهی اسکات تقریبا همه چیز را میخورد و در خوردن وحشیانه عمل می کند و بسیار کنجکاو است ، نگهداری ماهی اسکات با ماهی هایی که باله های بلندی دارند پیشنهاد نمی شود زیرا باله آنها را خواهد خورد .

کریستوفر والن دیرینه شناس از موزه تاریخ طبیعی آمریکا (AMNH) و دانشگاه ییل میگوید: «این اولین و تنها خون آشام شناخته شده است که دارای ۱۰ بازوی کاربردی است.» هیولای تازه کشف شده به افتخار رئیس جمهور ایالات متحده جوزف بایدن، که در زمان کشف، طرحهایی را برای مبارزه با تغییرات اقلیمی و چنین مطالعاتی افتتاح کرده بود، Syllipsimopodi bideni نامگذاری شده است. دیگر جمعیتها یا گونههای ماهی آزاد محصور در خشکی هستند و همۀ چرخۀ زندگی خود را در آبهای شیرین میگذرانند. محمدی کارشناس شیلات نیز با اشاره به تلف شدن برخی بچه ماهیهای آزاد هنگام رها سازی گفت: در تکثیر مصنوعی و رهاسازی بچه ماهیها اگر دمای آب و مقدار املاح آن در نظر گرفته نشود، جزء تلفات زیاد نتیجهای حاصل نخواهد داشت.

ماهیان آزاد دارای بدنی کشیده و دوکی شکل هستند و خالهای تیره نامنظم به شکل ضربدر بر روی قسمت فوقانی و اطراف بدن ماهی مشاهده میشود این ماهیان جزء گونههای سرد آبی میباشند و خاویاری درشت و نارنجی مایل به قرمز بلوری دارند حداکثر مسافت مهاجرت ماهی آزاد دریای خزر در حوضهی جنوبی این منبع آبی ۷۰ کیلومتراست. ماهی آزاد دارای بدنی کشیده و دوکی شکل ودارای پوزه ای تیزمی باشد رنگ بدن در دوطرف بدن روشن است و قسمت پشتی بدن ماهی و قسمت فوقانی سر ماهی به رنگ تیره خاکستری است.

، نام عمومی به کار رفته برای ماهیهایی که ویژگی آنها داشتن بدن کشیده و پوشیده از فلسهای کوچک و گرد، و بالهای گوشتی میان بالۀ پشتی و دُم است. در طول بازی چهارم است که یکی از وی آی پی های قدیمی و جنجالی با هوانگ جون-هو، افسر پلیسی که در پوشش یک نگهبان وارد بازی شده درگیر می شود. و در پایان هر مرحله ، از مكان تخم ریزی فاصله می گیرد تا ماهی نر تخم ها را بارور نماید. زمان مهاجرت این ماهیها پائیز و زمستان است برخلاف برخی آزاد ماهیان، ماهی آزاد دریای خزر میتواند پس از تخمریزی در صورت مساعد بودن شرایط محیطی و فرار از دست صیادان غیرمجاز به دریا برگردد و دوران دیگر تخمریزی و مهاجرت را در سالهای آینده تجربه کند.

با توجه به خط قرمز انقراض این گونه روز به روز بر ارزش خاویار و قیمت ان افزوده میشود، گرچه بسیاری از کشورها به پرورش مصنوعی آن اقدام کردهاند اما کماکان، گونههای آزاد آن از ارزشی بسیار قابل توجه بر خوردارند. بررسی های میدانی حاکی از آن است که هر کیلو ماهی قزل آلا به صورت متوسط ۵۸ هزار و ۸۰۰ تومان فروش رفته و حتی تا بیش از ۶۸ هزار و ۸۰۰ تومان نیز قیمت خورده است. شدیدا مورد حمله قرار گرفته و حتی کشته شود بگذارید سه وضعیت خاصی که امکان دارد پیش بیاید را بررسی کنیم و آنچه را من پیشنهادی معقول برای تهیه یک اسکار نر و یک اسکار ماده به منظور تکثیر کردن میدانم.

ماهیان مولد آزاد در ایران، در ماه های آبان و آذر وارد رودخانه ها می شوند و پس از یک سال، در طول سه ماه یعنی از مهر ماه تا اوایل دی ماه اقدام به تخم ریزی می کنند. ماهی آزاد از ماهیان شکارچی است ، ماهیان در زمان نوزادی از سخت پوستان و نرمتنان و لارو حشرات تغذیه می کنند. هر ساله شیلات با کمک نیروی انتظامی در این رودخانه مستقر و تمامی ماهیان آزاد را صید و در شرایط خاصی به مرکز تکثیر شهید باهنر کلاردشت منتقل و تعداد قابل توجهی لارو ماهی آزاد تولید و در رودخانههای مازندران رها سازی میکند.

دیدگاهتان را بنویسید