طبع، خواص، مضرات و مُصلح سرشیر در ویکی آنا – خبرگزاری آنا

از آنجا که چربی سبک بوده و به مرور بر روی شیر جمع میشود، معمولا سرشیر مقدار فراوانی از چربی شیر را در خود جای میدهد. یکی از قدیمیترین شرحی که درباره شیر ایران وجود دارد مربوط به کتاب نزهتالقلوب است که در سال 740 هجری بوسیله حمدالله مستوفی قزوینی تالیف شده است. یکی از نوشیدنیهای پرطرفدار ایرانی که در بیشتر سفرهها پیدا میشود، دوغ است. این شیر ها برای باز کردن، بستن، توزیع و یا مخلوط کردن همراه با دو ورودی/ خروجی و یا بیشتر استفاده می شود. ظرف ماست را از پتو خارج کنید و درب آن را باز کنید پس از گذشت نیم ساعت ظرف ماست را آرام در یخچال بگذارید و تا چند ساعت به آن دست نزنید. نخستین شیر پاستوریزه کشور در شیشههای یکدوم و یکچهارم لیتری در شرکت صنایع شیر ایران تولید شد و هنوز هم نوستالژی شیرهای شیشهای پس از گذشت 7دهه در خاطره مردم ماندگار است و مصرفکنندگان با مزه و طعم شیرهای پگاه آشنا هستند.

اکنون شیر پاستوریزه پگاه در بستهبندی پاکتی، بطری (شیشه وPET) و پریپک (پلاستیک چندلایه) با درصد چربی کم، نیمچرب و پرچرب از بهترین و مرغوبترین شیرهای خام تولید شده در دامداریهای مدرن و صنعتی زیر نظر دامپزشکان و متخصصان صنایع غذایی تهیه میشود. برای درست کردن دوغ گازدار باید حتما از ماست ترش استفاده کنید و اگر ماست ترش در دسترس نداشتید باید آن را 2 روز خارج از یخچال قرار دهید تا ماست ترش شود. این دوغ بلافاصله بعد از تولید گاز و تخمیر طبیعی تحت تأثیر حرارت پاستوریزاسیون قرار میگیرد که به این ترتیب زمان ماندگاری آن افزایش مییابد. مصرف دوغ نیز مانند دیگر مایعات بهتر است با فاصله یک ساعت بعد از مصرف غذا باشد، زیرا مصرف زیاد آن، علاوه بر ایجاد تشنگی، زمینهساز افزایش فشار خون و پوکی استخوان است. اگر این فرآورده لبنی تحت شرایط مطلوب بهداشتی و مطابق با اصول استاندارد تهیه مواد غذایی (مثل آب مناسب، اسانسهای مجاز و سالم، نمک با ویژگی تاییدشده برای مصرف در غذا) تولید شود، میتواند بهعنوان یک نوشابه سالم و مغذی در اختیار مصرفکنندگان قرار گیرد. باکتریهای مفید نظیر استرپتوکوکوس ترموفیلوس و لاکتوباسیلوس بولگاریس موجود در این فرآورده لبنی، در دستگاه گوارش جایگزین میشوند و میتوانند آثار بسیار مفیدی بر سلامت دستگاه گوارش بگذارند.

یکی از راه های گازدار کردن دوغ اضافه کردن گاز به این فرآورده در حین تولید است. 2 حبه قند هم داخل آن بریزید تا دوغ گاز دار شود. باشد، حجم آن را به دست آورید. درج نام محصول، نشانی کارخانه سازنده، وزن خالص دوغ، شماره پروانه ساخت از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و نیز ذکر اسامی مواد افزودنی مجاز بر روی بسته بندی دوغ به منظور اطمینان از سلامت آن ضروری است. توجه به این نکته ضروری است که به دلیل اینکه این پنیر فعالیتهای مُخَمِری زیادی انجام میدهد اگر شرایط زنجیره سرد رعایت نشود، امکان بادکردگی بستهبندی وجود دارد ولی این بادکردگی به معنای خراب یا فاسد شدن پنیر لاکتیکی نیست. این دوغ چنانچه در شرایط سرما و مدت زمان محدود نگهداری شود، فاقد گاز و در صورت نگهداری در دمای محیط (بیشتر از ۲۰ درجه سانتیگراد) در مدت چند روز تحت تأثیر در اثر تخمیر طبیعی گازدار میشود. پگاه، شیرهای دریافتی را با سه روش پاستوریزه، فراپاستوریزه و استریل، پردازش و ضمن حفظ ارزش غذایی محصول، به کمک شبکه گسترده یخچالدار در بهترین شرایط ممکن به دست مصرفکنندگان میرساند.

ضمن اینکه دوغهای گازدار، میتواند اشتهای افراد را بالا برده و در نتیجه باعث پرخوری و اضافه وزن شود. ۲- از دیگر مضرات دوغ افزایش فشار خون است؛ بنابراین توصیه میشود دوغ خانگی و کم نمک جایگزین دوغهای صنعتی و شور شود. چون سریع ذوب نمی شود در تهیه انواع سالاد و خوراک ها و ساندویچ های سرد استفاده می شود ترکیب این پنیر با گوجه فرنگی ، ریحان تازه و روغن زیتون از بهترین خوراکیهای روزهای گرم است. برای حفظ کیفیت انواع دوغ گازدار و بدون گاز و افزایش زمان ماندگاری آن بهتر است در یخچال نگهداری شود.. میتوان گفت که مخمرها بهتر میتوانند در دوغ رشد و در آن گاز ایجاد کنند و طعم آن را تغییر دهند. چون برخی میکروارگانیسمها در محیط وجود دارند که میتوانند طی فرآیند رشد و تکثیر خود در محیط به صورت طبیعی گاز تولید کنند. کسانی که فشار خون بالا دارند می توانند ماست بدون چربی میل کنند تا فشار خون بدن آنها متعادل شود. معمولاً برای طعم دار کردن خامه، هم از مواد طبیعی مانند شیره خرما، عسل و پودر کاکائو استفاده میشود و هم میتوانند از رنگها و طعمهای مجاز کمک بگیرند که با خواندن برچسب مواد تشکیلدهنده روی کالا میتوان به طبیعی یا سنتزی بودن مواد افزوده شده به خامه پی برد، اما لازم است بدانیدخامه طعم دار در مقایسه با خامه ساده صبحانه علاوه بر چربی حاوی شکر زیادی است که مازاد شیرینی آن میتواند در بدن به صورت چربی ذخیره شود و دو تا سه برابر خامههای معمولی چربی خون را بالا ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید