طرز تهیه ماهی سوخاری قزل آلا رستورانی خوشمزه و مجلسی

امروزه تمایل زیادی جهت تولید متراکم تر ماهی با استفاده از کانالهای دراز به وجود امده است.این کانالها درآمریکا طراحی شده و معمولاًشامل ردیف هایی از کانالهای باریک موازی یکدیگر است.آب اغلب از روی تخته شاندورها از یک کانال به کانال بعدی پائین میریزد و هوادهی میشود. معمولآ کانالهای دراز با استفاده موادی نظیر بتن ساخته می شوند که نسبت به فرسایش مقاوم است ودر مقایسه با استخرهای خاکی جریان آب بیشتری را می توان در آن برقرار نمود به همان نسبت تعویض بیشتر آب و تراکم زیادتر ماهی امکانپذیر میشود. و چون هنوز قادر به شنا نمی باشند ؛ به همان نقطه ای که تخم ها در آنجا ریخته شده بودند می چسبند.

فرارو- خواب و رویا، بخشی مرموز و هیجان انگیز از زندگی ما انسانها هستند که بعد از هزاران سال هنوز بسیاری بر این باور هستند که این بخش مرموز، پیامی ماورائی و یا رمزگونه در خصوص زندگی ما هستند. انواع ماهیانی ماهی شیر، شوریده ، ماهی سفید، کولی، کفال، ماهی حلوا از جمله ماهیان دریایی محسوب می شوند. جهان نيوز، قیمت ماهی در روزهای اخیر افزایش داشته است به گونهای که هر کیلوگرم ماهی قزل آلا تا ۱۲۰ هزار تومان هم فروخته میشود، اما یک گونه کمیاب در دریای خزر زیست میکند که اگر صیادی شانس بیاورد و یک قطعه از این ماهی در تورش بیفتد بسته به وزنی که دارد از سه تا ۷ میلیون تومان کاسب خواهد شد، ماهیان آزاد، بزرگترین نمونه قزل آلای دریایی که به دلیل گوشت خوشمزه و لذیذ و کمیاب بودن ارزش تجاری بالایی دارند.

اما زیست بوم طبیعی این ماهی تا 15 سال نیز زنده میماند. طی سالهای 1974 تا 1978 در قسمت شمالی دریای خزر سالانه 10000 تا 13200 تن از این گونه صید میشده است. میزان صید ماهی آزاد در طی سال های ۱۹۳۶ تا۱۹۳۹ بین ۴۱۰ تا ۶۲۰تن سالانه می رسید امروزه میزان صید ثبت شده به چندین عدد( دو جین ) نمی رسد . در شرایط طبیعی تولید مثل ، سن بلوغ ماهیان آزاد در رودخانه کورا ۴ تا ۹ سال ، در رودخانه Samur بین ۳ تا ۵ سال و به ندرت در ۲ سالگی در ناحیه (Yalama ) بالغ می شوند ، ماهیان نرگاهاً درشرایط ساحل رودخانه ها در یک سالگی نیز بالغ می شوند .

اگر می خواهید به قیمت یک جفت اسکار که قبلا تولید مثل نموده اند پی ببرید . دوره تولید مثل : مهاجرت مولدین به سوی رودخانه کورا از اوایل نوامبر تا فوریه صورت می گیرد دامنه دمای آب در زمان مهاجرت تولید مثلی نسبتا کسترده است. 1. افزایش میزان رهاسازی از تولید مراکز هچری ( تکثیر مصنوعی )که از راه های اساسی برای حفاظت گونه های است که فاقد شرایط تولید مثل طبیعی می باشند .

روش جدیدی در تولید اسمولت ابداع شده که شامل سازگاری اسمولتها به آب شور درخارج از فصل طبیعی است. این ماده معدنی معمولا از نمک های ید دار دریافت می شود . بعد از اینکه بچه ماهی ها شروع به شنای آزاد کردند با ید به آنها غذا بدهیم . اگر ببینید که خودتان در حال پختن ماهی هستید به این معنی است که شما برنامه ریزی های دقیقی برای کسب و کار خود انجام داده اید و از لحاظ مالی و کاری روبه پیشرفت هستید.ممکن است ارثیه بسیار خوبی به شما رسیده است و شما ثروتمند شده اید .

برای کسب اطلاعات بیش تر با شماره های زیر در تماس باشید. برای خرید انواع ماهی می توانید در قسمت دیدگاه نام خانوادگی، شماره تماس و محصول مورد خود را نوشته تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند(اطلاعات تماس شما برای دیگران نمایش داده نمی شود و فقط مدیر سایت به آن دسترسی دارد). انتخاب ماهیان آکواریومی نیاز به دانش کافی دارد به طوری که بدون داشتن اطلاعات در این مورد نمیتوانید هر ماهی را در کنار دیگری قرار دهید. امگا3 موجود در ماهی و آبزیان یک خصوصیت منحصر به فرد است که در هیچ ماده غذایی دیگری یافت نمی شود.

زیستگاه : این گونه در نواحی ساحلی و در ا عماق ۴۰تا ۵۰ متر ازسطح آب یافت می شود . به عنوان مثال آبهای دریایی از نظر آلودگی دچار مشکلات بسیار کمتری نسبت به آبهای شیرین هستند و از لحاظ میزان آب مورد نیاز هیچ گونه محدودیتی ندارند. از خصوصیات ماهی اسکار این است که کاملا دست آموز شده و صاحب خودش رو از غریبه تشخیص میدهد . در جنوب شرقی آسیا این ماهی در کنار خروجی لوله های توالت یافت می شوند ، اما هنوز قطعیتی وجود ندارد که این ماهی از فضولات تغذیه میکند یا از جانواران کوچکتری که آنها وابسته به فضولات هستند !

گرفته تا سپید رود و به ندرت در نواحی شمالی دریای خزر ، یافت می شود . ارتباط با شرایط اکسیژنی : جزء زیرگونه های Oxyphilic قرار دارند.و در نواحی که غلظت اکسیژن بالاست زندگی می کنند . نوع تغذیه : جزء زیرگونه ها که از شکار تغذیه می کنند. تفاوت های ارزش های غذایی بین ماهیان بیشتر با توجه به نوع گونه است. شوری :جزء گونه های لب شور دریایی می باشد . ماهیان بالغ در شوری حداکثر ۱۳ درصد خزر نیز مشاهده شده اند . کاهش در تعداد جمعیت مشاهده شده است ، امروزه ذخایرارزشمند این گونه بدلیل صید بی رویه و غیر قانونی ( قاچاق) به شدت کاهش یافته است.

میزان صید ماهی آزاد ۵۰ سال قبل بین ۴۱۰ تا ۶۲۰تن میرسید امروزه، اما میزان صید ثبت شده این گونه ارزشمند در سالهای اخیر حتی به یک تن هم نمیرسد چرا که به دلیل تخریب و آلودگی رودخانهها و برداشت بیش از اندازه و غیرمجاز شن و ماسه از بستر رودخانهها عملا زایشگاه ماهیان آزاد نابود شده است و با ادامه این روند این گونه بسیار بی نظیر با رها کردن تخمهای خود در جاهای نامناسب، فرصت زادآوری و بقای نسل را از دست میدهد. این در حالی است كه در سالیان اخیر به دلیل تخریب و آلودگی رودخانه ها و برداشت بیش از اندازه و غیرمجاز شن و ماسه از بستر رودخانه ها عملا زایشگاه ماهیان آزاد نابود شده است و این گونه بسیار بی نظیر با رها كردن تخم های خود در جاهای نامناسب ، فرصت زادآوری و بقای نسل را از دست میدهد.

بهتر است ماهیهای ماده را در ساعت 12 ظهر داخل قفس قرار دهید تا فرصت داشته باشند با محیط انس بگیرند و در آنجا با آرامش احساس امنیت کنند و در واقع محل را انتخاب و مورد پسند قرار بدهند. و از همه مهم تر، آن است که به طور طبیعی از محیط زیست صید می شود. آلاینده موجود در این ماهی پایین تر از سطح مورد تایید است، اما هنوز هم بالاتر از آنچه که توسط آژانس حفاظت از محیط زیست به عنوان سطح ایمن در نظر گرفته شده، می باشد. در مقایسه با آب شیرین محیط دریایی برای پرورش آزاد ماهیان دارای مزیت هایی است.

همچنین سهولت دسترسی به آب دریا مزیت عمده پرورش در این آبها به حساب میاید.همچنین متغیرهای فیزیکی و شیمیایی در آب دریا تغیرات بسیار کمی را تحمل نموده وبه واسطه ظرفیت بافری خود که ناشی ازوجود املاح نمک محلول است تقریباً وضعیت تثبیت شده ای را دارا می باشد. معمولترین سیستم پرورش ماهی استفاده از قفسهای توری شناور است که به بستر دریا مهار شده است. با توجه به تحقیقات منتشر شده، ماهی آزاد پرورشی شامل آلاینده بیش تری از ماهی قزل آلا وحشی می باشد. استفاده بیش از حد ازچربیها می تواند بیماری کبد چرب را ایجاد نماید. محمدجان یکتن از باشنده گان شهر پلخمری، گفت: مردم از دولت میخواهن تا بیش از ای، ده جلوگیری از شکار ماهی با جنراتور، غفلت نکنه و این مردم را مجازات کنه.

اگر ببینی قلیهای از گوشت ماهی میخوری، یـعـنـی از طریق مسافرت مال و اموال به دست میآوری. اگر در خواب ببينيد جائي درکنار آبگير يا حوض و يا دريا و استخر ايستاده ايد و درون آب ماهيان فراوان مي بينيد کـه شنا مي کنند بسيار خوب اسـت چرا کـه خواب شـما از آينده ای روشن خبر مي دهد ولي شرط اين اسـت کـه آب صاف و زلال باشد. همان طور که گفتیم، ماهی های جنوب از این نظر بسیار غنی ترند. همان طور که گفته شد ، ماهی های قزل آلا ، در آب های شیرین و ماهی های آزاد ، در آب های شور دریا یافت می شوند ؛ به همین دلیل نحوه ی صید این دو ماهی کاملا متفاوت است .

همان طور که بیان شد اسکارها ماهیان بزرگی هستند . به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، رضوانی رئیس مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آزاد ماهیان شهید باهنر کلاردشت گفت: ماهی آزاد دریای خزر از گونههای نادر و کمیاب آبزیان دریای خزر است که در سالهای اخیر با تلاش کارشناسان شیلاتی هم اکنون جمعیت آنها آنقدر زیاد شد که از فهرست ماهیان در حال انقراض خارج شد.

مجله علوم شیلاتی ایران (انگلیسی). می توانید از یک فیلتر برقی کمک بگیرید و چند ساعت فیلتر داخل آب کار کند تا آب را شفاف و زلال کند. آکواریم باید دارای فیلتر مناسب، اکسیژن کافی، نور کافی باشد. با این حال آب دریا واجد اکسیژن محلول کمتری درمقایسه با آب شیرین اشباع از اکسیژن میباشد البته این ضعف بافراوانی و قابلیت دسترسی آب شور که تغیرات دما دران ناچیز است و همچنین مزیتهای دیگر جبران میگردد. برخي از آنها فقط به كناره هاي بستر رودخانه ها مي روند مانند ماهي آزاد صورتي كه به مجرد دور شدن از آب شور دريا، در يك مسافت چند كيلومتري شروع به تخم ريزي در آب شيرين رودخانه مي كند.

آکواریومها از لحاظ نوع ماهی به دو گروه آب شور و آب شیرین تقسیم میشوند. این عمل به وسلیه فرایندی موسوم به jet-laggingویا تغیراتی درطول مدت روشنائی روز ماههیان انجام می یابد به طوری که این بچه ماهیان سازگاری به آب شور را قبل و یا گاه کمی بعد از زمان طبیعی خود به دست می آورند”نوامبر درنیمکره جنوبی”چنین اسمولتهایی به نام so یا اسمولتهای s1/2 خوانده میشوند. خرید از سایت بازرگانی حقیقی به صورت اینترنتی بوده و انواع ماهی و میگو را به صورت عمده و جزئی خرید و فروش می کند.

دیدگاهتان را بنویسید