علل، علائم، عوارض و درمان

در این مقاله به بررسی انواع بیماریهای کیسه صفرا، نحوه تشخیص، گزینههای درمان و روشهای پیشگیری میپردازیم. در پایان توصیه این متخصص بیماریهای گوارشی و کبد برای سالم نگهداشتن دستگاه گوارش و بهویژه کیسه صفرا، جایگزین کردن وعدههای غذایی کوچکتر و بیشتر با سه وعده غذای سنگین است. رژیم غذایی کمچرب، احتمال مبتلاشدن به بیماریهای قلبی و عروقی و سرطان را کاهش میدهد، همینطور مصرف روزانه سبزیجاتی مثل جعفری، کرفس، لوبیا، سبوس گندم و سیبزمینی منابع خوبی برای تأمین پتاسیم مورد نیاز بدن هستند. ایده خوبی است که برای ذخیره جواهرات خود در یک جعبه جواهرات با محفظههای جداگانه سرمایهگذاری کنید.

فروش جواهرات پلاتین با سنگ هسونایت طرفداران خود را دارد. اما از طرف دیگر، زیبایی یشم به گونهای دلبری میکرد که هنوز هم توسط چهرههای برجسته فرقههای مختلف، شخصیتهای آیینی و دینی مشهور یا حتی سنگ قبر برای اعضای خانواده امپراتوری و جواهرات زینتی آنها به کار میرود. این درست است که اضافه وزن میتواند باعث بروز سنگ صفرا شود، اما کاهش وزن باید به تدریج صورت بگیرد. و در آن شایع ترین نوع سنگ کلسیم اگزالاتی است، سنگ های اسید اوریکی، سنگ های شاخ گوزنی و سنگهایی ناشی از عفونت، به ویژه عفونت مجاری ادراری و یک سری بیماری های ارثی که باعث ایجاد سنگ می شوند.

بارهای مغناطیسی مهره های مار اعصاب را آرام کرده و استرس و عصبانیت را کاهش می دهد. مرحله بنام زدن باید توسط یک شخص خبره و مورد تایید در علوم غریبه انجام شود تا هیچ گونه تداخلی در عملکرد مهره مار بوجود نیاید. توصیه میشود برنامهای برای کاهش وزن در نظر گرفته شود که با رعایتکردن آن بتوان وزن را در هفته نیم کیلو تا یک کیلوگرم کاهش داد. اما جیدیت به دلیل کیفیت بالای شفافیت و سایههای سبز عمیقی که دارد، بسیار ارزشمندتر در نظر گفته میشود.

میتوان از روشهای خلاقانه برای مصرف سبزیجات استفاده کرد، اما سادهترین روش آن است که آنها را به شکل سالاد در کنار غذا مصرف کنیم و چه بهتر که سالاد را بدون سس و با چاشنیهای سالمتری مانند روغنزیتون، سرکه، آبلیمو یا آبغوره میل کنیم. سبزیجات تازه نسبت به سبزیهای بستهبندی فریزری یا کنسروی مقدار خیلی کمتری سدیم دارند، پس میتوان نتیجه گرفت مصرف سبزیجات تازه به شکل سالاد و حتی نیمپز میتواند از بروز فشار خون پیشگیریکند.

مصرف مقدار مناسب فرآوردههای لبنی و شیر کمچرب و حبوبات، همینطور پرهیز از مصرف زیاد گوشت قرمز، ماهی و تخممرغ فشار کمتری به کیسه صفرا وارد میکند. مقدار نمکی که میخورید را کاهش دهید و منابع پروتئین غیر حیوانی نظیر حبوبات را انتخاب کنید. شرکت منابع سوخت سوخت (EFRC ، زیرمجموعه ای از کلرادو از Energy Fuels Inc از تورنتو) بزرگترین شرکت معدن اورانیوم ایالات متحده (پس از Cameco) است. جواب این سوال به ما کمک میکند که با سبزیجات آشتی کنیم و آنها را که یکی از غنیترین و کاملترین منابع ویتامینها، فیبر، املاح معدنی، آنتیاکسیدان و ویتامینهای A، B و C هستند، به رژیم غذایی روزانه خود و خانواده اضافه کنیم.

بهتر است تا جای ممکن سبزیها را به صورت خام مصرف کرد، پختن سبزی به مدت طولانی باعث از بین رفتن ویتامینهای موجود در آن میشود. سبزیجات فصلی بهترین و سالمترین انتخاب هستند و کودکان معمولا از خوردن سبزیجات خام لذت بیشتری میبرند. سنگ تالک یک معدن صنعتی است که در بسیاری از صنایع مانند دوا سازی، مواد آرایشی و صحی، تولید لابر و پلاستیک، پودر کودک، روغن، پی وی سی و نزدیک به صد مورد کاربردی دیگر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. تمام جمعیت بیش از یک صد هزاری پنجشیر داوطلبانه دره را به سوی شهرهای مختلف افغانستان و عمدتاً کابل ترک نمودند.

یک نوع از تالک با نام سنگ صابون شناخته می شود که این نام نیز بسیار شناخته شده است. امروزه نیز هند، ایران، افغانستان و پاکستان ادعای مالکیت آن را دارند. از طرف دیگر برعکس بسیاری از میوهها، سبزیجات تازه قند خیلی کمی دارند و قند خون را بسیار کمتر از سایر مواد غذایی دیگر دچار تغییر و تحول میکنند، بنابراین مصرف سبزیجات برای بیماران دیابتی و حتی گنجاندن آن در رژیم غذایی برای پیشگیری از این بیماری هم نقش مهمی دارد. در دیگر کتب اسلامی هم نقش شرف الشمس را شامل پنج اسم اعظم خداوند می دانند که آنها را کلمات مبارکه: الله ، جمیل رحمن ، مۆمن و نور گفته اند.

افرادی که مبتلا به التهاب مزمن هستند درد کمتری دارند و به ندرت تب را تجربه میکنند. این متخصص گوارش تجویز و مصرف دورهای مُسکن را برای کنترل درد کافی میداند، البته به شرط آنکه این دردها ملایم باشد و بهندرت پیش بیاید. دکتر ورمزیار، متخصص گوارش و کبد در مورد زمینههای بروز سنگ کیسه صفرا میگوید: «اغلب پولیپها و سنگهای کیسه صفرا علائم قابل توجهی ندارد. با این که من یک متخصص پزشکی نیستم و هیچ صلاحیت لازمی برای ارائه مشاوره پزشکی ندارم، می خواهم چیزی را که به طور موثر درد و دیگر علائم سنگ کیسه صفرا را تسکین داده است به اشتراک بگذارم.

این نوع سنگها معمولا هنگام عکسبرداری با اشعه ایکس برای بیماری دیگری یا انجام عمل جراحی در ناحیه شکم و بهطور اتفاقی تشخیص داده میشوند. یک دوربین فیبر نوری قابل انعطاف، یا آندوسکوپ، در داخل دهان قرار داده میشود، از طریق دستگاه گوارش و به داخل کیسه صفرا وارد می شود. نفرون نام واحدهای ساختاری کلیه است که لوله پیچیدهای متشکل از یک لایه بافت پوششی است و در یک انتها بسته و در انتهای دیگر به درون لگنچه باز میشود.

سیروز اولیه صفراوی: سیروز اولیه یک بیماری مزمن است که در آن مجرای صفرا در کبد به کندی از بین میرود، با از بین رفتن مجرای صفراوی، صفرا به کبد بر میگردد و به زخم برگشت ناپریز بافت کبد (سیروز) منجر میشود. شایعترین بیماری کیسه صفرا سنگ صفراوی است. اسید مالیک موجود در آب سیب یک پاک کننده قوی است که در تخریب سنگ های صفراوی موثر است. مجموعه این مشخصات و وجود معادن غنی از این سنگ های گرانبها با ارزش طبیعی، باعث شده تا کاربرد آنها در ساختمان سازی و نماسازی ساختمان روز به روز بیشتر شود. اینطور نیست، برخی از مشکلات کیسه صفرا مانند سنگهای صفراوی ریز که مجرای صفراوی را مسدود نمیکنند، معمولا هیچ علامت و ناراحتی را به وجود نمیآورند.

خیالات شهوت برانگیز و فکرهای مضر و شیطانی با استفاده از یاقوت کبود از فرد دور میشوند. بهترین روش برای درمان طبیعی و م themثر آنها استفاده از سنگ پوکه است . در اصل کبد، صفرا را تولید میکند که از کانالهای صفراوی به کیسه صفرا منتقل میشود. نوع دیگری از سنگ های صفرا، سنگهای صفراوی رنگی هستند. نمک اپسوم نوعی نمک است که در تسکین مجاری صفراوی و در از بین بردن سنگ های صفرا بسیار موثر است و درد را کاهش می دهد.

این بیماری باعث درد ناگهانی در قسمت فوقانی بدن به خصوص بعد از خوردن غذاهای پر چرب میشود. انسداد کیسه صفرا توسط سنگهای صفراوی میتواند باعث التهاب و ورم در این عضو شود. سریعا وزن زیادی کم کردن و دوباره اضافهکردن، میتوانند خطر ابتلا به سنگهای صفراوی را در مردان افزایش دهند. افزايش خطر ابتلا به عفونتهاي ادراري يا تشديد عفونتهاي موجود. خطر تشنج، کاهش سطح ویتامین B و از دست دادن پتاسیم وجود دارد. در پاسخ به این سوال که بهترین رژیم غذایی برای پیشگیری از این مشکل چیست، دکتر ورمزیار اینگونه میگوید: «نمیشود گفت رژیم غذایی خاصی برای درمان علائم سنگ کیسه صفرا وجود دارد.

صفرا مایع زرد رنگ تولید شده توسط کبد است که به بدن کمک میکند تا چربی و سموم را از بین ببرد. سنگ ها می توانند قهوه ای یا زرد و صاف یا خشن باشند. این سنگ تاثیر فوق العاده ای در درمان کم اشتهایی یا پراشتهایی روانی دارد. با این حال در آن زمان تنها منبع مهم شناخته شده ی الماس به ذخائر رسوبی رودخانه ای موجود در هند محدود می شد.

دیدگاهتان را بنویسید