فسفات آبدار مس و اورانیوم است

درکنار این معدن سنگ تراورتن کرم تکاب یکی دیگر از سینه کارهای معدن می باشد. معادن مهم این سنگ در کشور ایران در شهر تکاب آذربایجان و کاشان اصفهان می باشد. این کانی های زیبا با درجه خلوص مختلف در طبیعت یافت می شوند. کربن دیاکسید جمعآوری شده به ایالات متحده فرستاده میشود و شرکت اتر آن را در فرآیند اختصاصی خود به متان با خلوص بالا تبدیل میکند. ارزش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی به درجه خلوص آن است.

تشخیص سنگ های قیمتی اصل از تقلبی موقع خرید اهمیت زیادی دارد. در نحوه قیمت گذاری الماس اینکه الماس طبیعی است یا مصنوعی اهمیت زیادی دارد. با توجه به اینکه سنگ های الماس تراش خوردن به سبک برلیان محبوب تر هستند، در عرف رایج به این برش سنگ برلیان می گویند. در جواهر سازی دو گروه از کانی ها استفاده می شوند. تاکنون همه تصور می کردیم که الماس سخت ترین عنصر طبیعت محسوب می شود اما فیزیکدانی به نام «ناتالیا دوربرووینسکایا» و همکارانش با فشرده سازی مولکول های فولرین کربن و حرارت دادن آن ها به طور همزمان، ردیف های متصل به نام Aggregated Diamond Nanorods تولید کرده اند که 11 درصد از الماس مستحکم تر است.

تراش گرد و چهارگوش مرسوم ترین نوع تراش در الماس هستند. هدف از برش روی الماس اینست که نور تابیده بر آن، منعکس شود. اما در نظر داشته باشید تراش برلیان را می توان روی هر سنگ قیمتی دیگری نیز اجرا کرد و ویژه الماس نیست. الماس در فاصله حدود 200 کیلومتری از سطح زمین قرار دارد و فقط از طریق فوران های آتشفشانی به سطح می آیند. VS1-VS2: اگر یک فرد باتجربه بتواند با یک میکروسکوپ با بزرگنمایی 10 برابر، ترک الماس را در مدت زمانی در حدود 10 ثانیه تشخیص دهد، الماس مورد نظر در این گروه قرار میگیرد.

الماس مصنوعی بهطور گستردهای در سایندهها، در ابزارهای برنده و صیقل دهنده و در گرماخورها مورد استفاده قرار میگیرد. الماس از کانی های بسیار کمیاب طبیعی در جهان است که نوع مصنوعی آن نیز ساخته شده است. قزاقستان همچنان به افزایش تولید خود ادامه میدهد و احتمالاً با تولید پیشبینی شده ۱۲۸۲۶ تن در مقایسه با کانادا با ۱۱۱۰۰ تن و استرالیا با ۹۴۳۰ تن به بزرگترین تولیدکننده اورانیوم در جهان در سال ۲۰۰۹ تبدیل شدهاست. دریافت نکردن کلسیم کافی می تواند سطح اگزالات را در ادرار شما افزایش دهد.

به دلیل خلل و فرج فراوان در توده فیروزه می توان برای خوش رنگ کردن آن نمکھای مس و آنیلین استفاده کرد. کربن ساده همان ذغال است اما برای تشکیل سنگ الماس، قوی ترین پیوند اتمی ایجاد شده است. بزرگ ترین سنگ الماس کشف شده در آفریقای جنوبی بوده و قبل از پولیش کردن 3,106٫75 قیراط وزن داشته است. البته پس از دهه 1730 میلادی که این سنگ در آمریکای جنوبی نیز کشف و به مرحله تولید رسید، هند بازار جهانی را در دست داشت.

نیمه شمالی این توده درخاک شوروی و نیمه جنوبی آن درخاک ایران قرار دارد . چاقی: شاخص توده بدنی بالا (BMI)، اندازه دور کمر بزرگ و افزایش وزن با افزایش خطر ابتلا به سنگ کلیه مرتبط است. راف اولیه این الماس در سال 2015 رکورد دار دومین الماس بزرگ جهان بود که همانطور که در ابتدای مقال گفتیم در سال 2019 این رکورد اندازه شکسته شد. برخی دیگر از سنگ های کلیوی نیز به علت سایز بزرگ و محل قرارگیری نامناسبی که دارند برای خارج شدن لازم است تحت جراحی قرار گیرد.لذا توصیه می گردد در صورت مشاهده علائم بالا خودسرانه عمل نکرده و سریعا به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید.

توپاز سنگی عالی برای جذب و تجلی است. با توجه به ویژگیهای عنوان شده الماس به درجات عالی (EXCELLENT) ، خیلی خوب(VERY GOOD) ، خوب(GOOD) ، متوسط (FAIR) و ضعیف (POOR) تقسیم بندی میشود. در قیمت الماس اصل شفافیت الماس از درجه بندی IF تا I3 محاسبه میشود. به هنگام قیمت گذاری الماس اولین فاکتور مهم که باید بررسی شود، وزن الماس میباشد. از اولین و مهمترین ذخائر نفریت در چین در امتداد دامنه های شمالی کوه های کوین لون (Kuen Lun) در شرق ترکستان است ولی در حال حاضر بیشتر از معادن منطقه نینگ شائو در اطراف رودخانه یانگ تسه یافت و استخراج می شود.

یکی از مهمترین کاربردهای سنگ پا، تمیز کردن چرک پا است که در نتیجه آن خستگی و کوفتگی پا برطرف میشود. طیف رنگی الماس از A شروع و به Z ختم میشود. سنگ های تراوتن تنوع رنگی زیادی ندارند و دربین سنگ های تراورتن کرم و روشن هر چقدرسنگ روشنتر و سفید تر و موج های آن منظم تر باشد از محبوبیت و قیمت بالاتری برخوردار است و در بین تراورتن های رنگی هر چقدر سنگ تراورتن تیره تر و موج های آن منظم باشد قیمت بالاتری دارد .

مطلوب ترین و گران قیمت ترین رنگ ها، توپاز سلطنتی نامیده می شود. بر اساس این (GIA) رنگ سفید الماس از حرف دی انگلیسی تا زد ادامه می یابد (دی بهترین و زد نامرغوب ترین رنگ است) قضاوت واقعی این که رنگ سنگ چیست توسط مجموعه ای به نام (مستراستون) که شامل جعبه ای با نگین های مختلف طیف های رنگ الماس است، انجام می پذیرد. تولید این سنگ هتگامی آغاز می گردد که آب های زیرزمینی حاوی مقادیر فراوانی دی اکسید کربن محلول CO2 در خود باشند. به صورتی که با نگاه کردن به الماس در همه جهات، نور خیره کننده ای به چشم منعکس می شود.

I3-I1: در این دسته از الماس ها، ترکها و مواد ناخالصی در حدی میباشند که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده خواهند بود. Normal Range: الماسهای نرمال و کاملاً بی رنگ میباشند. FL: یک الماس کاملاً صاف و بدون ترک میباشد. اگر فرد ماهر بتواند ترک را از بالای الماس تشخیص دهد درجه شفافیت آن VVS2 و اگر از پایین الماس ترک را تشخیص دهد درجه شفافیت الماس VVS1 میباشد. VVS1-VVS2: یک فرد متبحر میتواند با یک میکروسکوپ با بزرگنمایی 10 برابر، ترک را در الماس تشخیص دهد. گاهی اوقات سلول های خونی برای دیدن بدون میکروسکوپ خیلی کوچک هستند (هماچوری میکروسکوپی).

سنگ پا یکی از موثرترین روش های بدون درد برای از بین بردن موهای زائد بدن است برای انجام این روش کافی است با استفاده از فشار ملایم، سنگ پا را روی موها با حرکتی دایره ای بکشید تا موها از بین بروند. در این روش امواج صوتی به تولید لرزش های قوی پرداخته و سنگ ها را آنقدر خرد می کنند که از راه ادرار دفع شوند. استفاده از سایت های اینترنتی و جستجو در آن نیز از روش های دیگری است که ممکن است برخی افراد استفاده از آن را به دیگر شیوه های موجود ترجیح دهند.

دیدگاهتان را بنویسید