ماهی آنجل را بشناسید و از نگهداری و زیبایی آن لذت ببرید

ماهی را روی زغال کباب کنید و در انتهای پخت، رومالی که قبلا تهیه کردید با برس روی تکههای ماهی بمالید. برای اینکه ماهی کاملا مغزپخت شود، کمی فاصله سیخ را از زغال زیاد کنید تا ماهی روی حرارت ملایم کاملا بپزد. روغن را در تابهی نچسب بر روی حرارت ملایم داغ کنید و ماهیها را در آن قرار دهید. اما نکته آنکه با توجه به ریاست ایران بر پروژه حفظ ماهیان خاویاری دریای خزر سال گذشته، درآمد ایران از این راه بیش از ۴۰ میلیون دلار نبوده، حال آنکه درآمد صید خارج از ضابطه کشورهای حاشیه دریای خزر بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار بوده.

تعداد صفحات استخوانی پشت این ماهی ۱۶-۹ عدد جانبی و شکمی ۱۴-۹ عدد می باشد. قسمت پشت و پهلو به رنگ تیره مشکی و شکم به رنگ روشن دیده می شود. معمولاً ( 1/0 % ) رنگ آب باید آبی آسمانی شود بنابراین بهتر است دارو را قطره قطره اضافه کنید و رنگ آب زیاد آبی پررنگ نشود دارو باعث جلوگیری از رشد و حمله قارچها به تخمها خواهد شد.

این نانوماهیهای کوچک که تنها تا 0.7 اینچ رشد میکنند، بهترین عملکرد را در یک گروه (حداقل) 8 تایی در یک مخزن و آکواریوم دارند. در سال 1373 مقدار 509494 کیلوگرم گوشت و 109700 کیلوگرم خاویار از این گونه استحصال گردید. ۹۳ درصد از ذخایر ماهیان خاویاری جهان در دریای خزر موجود است و مدیریت حفظ و تکثیر و رها سازی ماهیان خاویاری دریای خزر نیز با ایران. درياي خزر براي اين كه بتواند اين جايگاه ممتاز را براي خود حفظ كند، 5 گونه از ماهيان خاوياري در خود جاي داده است. امروزه وظيفه مديريت و حفظ و رهاسازي ماهيان خاوياري در درياي خزر به عهده ايران است اما صيد غير مجاز همه ساحلنشينان و آلودگيهاي زياد اين منطقه، بيشتر طرحهاي ايران را با شكست مواجه كرده است.

دلقک لوچ: این ماهی با نام Clown Loach، همه چیز خوار، یک موجود بازیگوش است. سعی کنید درهفته دومرتبه سیفون 30% و پایان هرهفته سیفون100% بزنید سیفون های منظم برای ماهیهایی مثل انجل و دیسکس جز واجبات نگهداری از این ماهیهاست. این ماهی میتواند تا حداکثر 3 سال عمر کند و برای آن میتوانید غذاهای پولکی و آماده برای ماهیها را ارائه کنید. بر این اساس به طور استاندارد اگر قصد شروع فرایند پرورش ماهی قزل را دارید می توانید، یک محیط با مساحت دو هزار متر مربعی را برای این کار اختصاص نمایید. بر این اساس اگر در مسیر رودخانه چندین گونه ماهی وجود داشته باشد، امکان آلوده شدن ماهیهای پایین دست بیش از ۹۰ درصد خواهد بود.

در این شرایط بهتر است سریعا ماهی را قرنطینه کنید تا از انتقال بیماری به سایر ماهی ها جلوگیری شود. پروتئین بالای ماهی اوزون برون باعث شده تا افرادی که از بیماری های قلبی و عروقی رنج می برند و یا به هر دلیل نمی توانند گوشت قرمز مصرف کنند به راحتی از گوشت این ماهی در وعده های غذایی خود بهره مند شوند. بهترین و سالمترین روش برای طبخ این غذای دریایی سرشار از خاصیت روش کباب کردن آن است. روش عملکرد خط تولید خوراک ماهی قزل آلا ما تا حدود با دستگاه های اکسترودر اختصاصی ما برای تولید غذای ماهی قزل آلا توسط پرورش دهنده است.

اوزون برون سرشار از کلسیم بوده و بنابراین برای رشد و استحکام استخوان بسیار مفید است.وجود فسفر و امگا۳ موجود در این ماهی باعث بهبود عملکرد مغز می شود. ماهی قزل آلا یکی از محبوبترن و خوش طعمترین ماهیها است که کالری کمی دارد ارزش غذایی ماهی قزل آلا بسیار بالاست.گوشت لذیذ این ماهی بسیار خوش طعم است و میتوان آن را به مدلهای مختلف پخت. طی سالهای 1974 تا 1978 در قسمت شمالی دریای خزر سالانه 10000 تا 13200 تن از این گونه صید میشده است.

انتخاب بسیاری از افراد، این نوع ماهی با سر و دم های حباب دار است. • شکل بدن: باله پشتی دارای 40-54 شعاع نرم | باله مخرجی دارای 22-35 شعاع نرم | فلسها از نوع لوزی-گانوئید | پوزه دراز و نوک آن تیز است | لب پایینی کشیده نیست و میانه آن شکاف دارد. اوزون برون تیریج یا دماغ دراز نوعی ماهی خاویاری است که در کشورمان صید میشود و سرشار از خاصیت است.

معمولا وزن رایج آن 6 تا 8 کیلوگرم است. معمولا نرها در 9-13 سالگی و مادهها در 11-17 سالگی بالغ میشوند. ماهی شکم پر یکی از خوشمزه ترین خوراک هایی است که می توان با ماهی تهیه کرد و معمولا برای مجالس و مهمانی ها نیز استفاده می شود. ماهی شکم پری که امروز میخواهیم با هم درست کنیم، ماهی شکم پر در فر است . در روش نیمه مصنوعی چون نیمی از کار توسط ماهی ها باید انجام شود و چون ماهی ها هم علاقه شدیدی به خوردن تخمهایشان دارند بنابراین باید چاره کاری اندیشید تا تخمها از دسترس مولدین دور یا پنهان شوند.

هر کدام از ماهیها ویژگیهای خاص خودشان را دارند. بهترین کار ممکن، قراردادن ماهیان با شرایط زیستی یکسان و یا خیلی نزدیک به هم از نظر دما، میزان اسیدیته محیط، درجه سختی آب، شدت تابش نور و ویژگیهای رفتاری (آرام یا مهاجم و درنده) با یکدیگر میباشد. در حقیقت با انجام کارهای گفته شده، هم کلر محلول در آب در اثر هوا دهی رفع شده و هم دمای آب به حد مطلوب (۲۷ درجه سانتیگراد) رسیده است. در زمینه رعایت دمای استاندارد مناسب برای پرورش ماهی های قزل آلا، تنظیم ۱۲ درجه سانتیگراد الی ۱۸ درجه سانتیگراد می تواند مناسب باشد.

اجرای طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا می تواند برای اشتغالزایی مناسب باشد. به همین خاطر آنها میتوانند در یک شرایط راحت و مناسب به غذای مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. در موقع رقم بندی اکثر پرورش دهندگان، ماهیها را از نظر رنگ، نژاد، گونه از نظر باله ها و چشم طبقه بندی و جدا می کنند. آن ها از قابلیت انطباق بسیار بالایی برخور می باشند و می توانند با اکثر شرایط آب سازگار گردند ، اما به شدت توصیه می کنیم که در آب سنگین از آن ها نگهداری شود، به این دلیل که آب سبک برای آن ها زیان آور خواهد بود.

این ماهی منبع خوبی برای ید محسوب میشود و مصرف دو وعده در هفته آن توصیه میشود. مراقبت از آنها آسان است و همچنین، هر مولی در مخزن آب شیرین میتواند گزینه بسیار خوبی برای نگهداری باشد. گونه p. salare ، اندازه cm 13، تغذيه: گوشتخوار، سرشت صلح جو اين گونه به آساني تخم ريزي مي كند و مراقبت والديني از فرزندان را بسيار عالي نمايش مي دهد. ماهیان بهاری در مناطق بالائی رودخانه و ماهیان پاییزی در مناطق پایینی رودخانه زمستان را گذرانده واوایل سال آینده به همراه ماهیان مهاجر بهاری تخم ریزی می کنند.

ماهي آنجل اصلي نقره اي همراه با خطهاي مشكي است. بر اساس گزارش ياد شده، ميزان پروتئين گوشت ماهي ازون برون پرورشي 21 درصد، نمونه دريايي 8/17 درصد، مقدار چربي ماهي پرورش 4/1 درصد، گوشت ماهي دريايي 5/9 درصد و ميزان رطوبت گوشت ماهي پرورشي 8/76 درصد و ماهي دريايي 7/71 درصد است. علاوه بر خاویار، گوشت این ماهی نیز بسیار ارزشمند و مفید است. حال تصور كنيد كه آلودگي رودخانهها، بستن سدهاي متعدد بر اين رودها و صيد تفريحي مسافران كنار رودخانه چه بلايي بر سر آنها ميآورد.

سایر مشخصات : به طور دسته جمعی مهاجرت می کنند و به هنگام مهاجرت وارد رودخانه هایی چون کورا، بابل رود ، سرخ رود ،گریان رود و تجن می شوند. این گونه ماهی در دسته بندی ماهی های آب نیمه شور و یا شور قرار می گیرد، اما باید خاطر نشان کرد که به علت نوع زندگی این ماهی در اقیانوس ها و مسافرت در طول رودخانه ها قادر است که به راحتی در آب شیرین نیز نگهداری گردد. به دلیل شکل آنها ، این نوع گونه از ماهی ، آکواریوم هایی بلند را با ظرفیت حداقل ۲۰ گالن ترجیح می دهند.

چگالی آب به طور معمول با چگالی بدن ماهی برابر است، به همین خاطر ماهی در آب غوطه ور بوده و برای انجام حرکات خود انرژی کمتری را مصرف می نماید به همین خاطر است که از رشد سریعتری نیز برخوردار خواهد بود. • سایر توضیحات: بیشترین رشد این ماهی در سن 1 تا 2 سالگی است و پس از آن سرعت رشد کاهش مییابد تا به بلوغ برسد و پس از آن سرعت رشد در فواصل سنی تا حدی ثابت میماند.

زمانی كه والدین عملیات تخمریزی را انجام دادند, من لوله پی وی سی 8 اینچی را برداشته و در یك كوزه 1 گالنی قرار میدهم (كه با آب مخزن والدین پر شده است) همراه با چند قطره متیلن بلو و یك سنگ هوا كه فقط مقدار كافی هوا را به تخمها برساند و تخمها را از بین نبرد و سپس این كوزه را درون مخزن والدین قرار خواهم داد. میتوانید به همراه ماهی، فلفل دلمهای یا هرنوع دیگر فلفل را کباب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید