ما را تا انتها، همراهی کنید

نگهداری محصولات لبنی مانند دوغ در خارج از یخچال و در معرض نور خورشید منجر به آزاد شدن پلیمر می شود . دلیل ترشح یا وجود این باکتریها در محصول لبنی هم میتواند نگهداری محصول در شرایط دمایی نامطلوب یا نگهداری بیش از حد محصولات لبنی سنتی باشد که در هر دوی این موارد، دیگر مصرف محصول مورد نظر، توصیه نمیشود. دوغ یک نوشیدنی لبنی مفید است که میتواند جایگزین نوشابه شود. هر لیتر دوغ حاوی ۲-۱/۵ درصد پروتئین،۱ درصد چربی و ۰/۶ گرم کلسیم است. از نظر میزان چربی، دوغ به دو نوع دوغ با چربی بیشتر از ۵ /۰٪ و دوغ بدون چربی کمتر از ۵ /۰٪ طبقه بندی می شود. چنانچه می بینید با توجه به ارزش غذایی دوغ میزان کلسیم،فسفر و پروتئین آن زیاد است و این مواد برای استخوان سازی،اکسیداسیون و متابولیسم بدن لازم و ضروری است. اسید لاکتیک يا قند طبیعی موجود در دوغ هضم غذا را آسانتر مي كند اما بسیاری از افراد عدم تحمل لاکتوز دارند ، بدین معنی که آنزیم مورد نیاز برای تجزیه این قند را ندارند.

دوغ حاوی لاکتوز است که براي برخی از افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز هضم خوبي ندارد ، علائم عدم تحمل لاکتوز شامل ناراحتی معده ، اسهال و گاز است. موسیر با افزایش ترشح صفرا هضم غذا را راحت تر می کند، همچنین موسیر به اندازه سیر باعث بروز ناراحتی معده نمی شود. دوغ می تواند صفرا را مهار کرده و حرارت بدن، معده و کبد را کاهش دهد. دوغ برای سم زدایی کبد و همچنین سلامت آن موثر است. بنابراین دوغ اکنون از شیر گاو پاستوریزه مخلوط با آب تهیه میشود که برای تهیه پنیر بسیار ضروری است. آنچه بر روی ماست و شیر محلی میبینیم فقط چربی و خامه نیست، علاوه بر چربی، شامل سلولهای مرده پستان، سلولهای خونی و جرمهای دیگری است که نه تنها مطلوب نبوده بلکه در مواردی نیز میتواند باعث بیماری شود در حالیکه این جرمها هنگام ورود شیر به کارخانههای صنعتی و قبل از تولید هرگونه محصول، از آن جدا شده و دفع میشود. تشکیل می دهد. دوغ نیز از نوشیدنی های لاکتیکی و سنتی کشور ایران است. درج نام محصول،نشانی کارخانه سازنده،وزن خالص دوغ،شماره پروانه ساخت از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و نیز ذکر اسامی مواد افزودنی مجاز بر روی بسته بندی دوغ به منظور اطمینان از سلامت آن ضروری است.

ترکیبات طعم دهنده را در مخزن ذخیره و قبل از بسته بندی به دوغ اضافه می کنند. شیر برقی ها در دو نوع نرمال کلوز (نرمال بسته)، نرمال اپن (ترمال باز) می باشند. گازدار کردن نوشیدنی ها و از جمله دوغ طعم بهتری به آنها می دهد،اما ارزش غذایی آن را کاهش می دهد. کرونا، کرونا، کرونا، موضوع همیشگی که مدتی است به ناچار ما را مجبور کرده که هم راجعبه آن بشنویم و هم حرف بزنیم. واکنش های واضح و مثبت مصرف، نوشیدن و خوردن شیر شتر، سر شیر شتر (کشک شتر) و محصولات لبنی شتر در بیماران مبتلا به بیماری های التهابی مانند آرتریت، مولتیپل اسکلروز، بیماری کرون و کولیت بسیار زیاد است. فرآورده های لبنی تخمیر شده مانند دوغ با اثرات ضد التهابی کاهش قابل توجه اي در پریودنتیت دارند.این امر به ویژه برای افرادی که در نتیجه پرتودرمانی ، شیمی درمانی یا بیماری کرون دچار التهاب دهان هستند مفید مي باشند.

نکته مهم این است که دوغ برای حفظ سلامتی باید بدون گاز و کم نمک تهیه شود. اگر چه او عاشق رستوران و غذا خوردن است، اما این عادت ذرهای از تناسب اندام و جذابیت ظاهری اش کم نکرد. از زمانی که او پا به عرصه بازیگری گذاشت، تا زمانی که به شهرت و محبوبیت رسید، زمان زیادی طول نکشید. دوغ در ایران، سوریه، لبنان، افغانستان، آذربایجان، عراق، ارمنستان، یونان، بلغارستان، ترکیه و منطقه بالکان محبوبیت دارد. ماست چکیده سردی کمتری نسبت به ماست معمولی دارد. در سال ۲۰۰۵ نقش گیون سوک به عنوان پسر رئیسجمهور در درام «lovers in parague» باعث شد که او بتواند خود را به عنوان چهرهای خاص در نگاه طرفداران درامهای کرهای مطرح کند. شیر به دلیل خواص بی نظیر خود می تواند باعث دفع سموم مختلف نظیر فلزات ، کادمیوم و قلع از بدن شود و اثرات آن را خنثی کند. ترکیب پاستا با چدار طعم بی نظیری ایجاد می کند. نعناع تازه را می توان با نعناع خشک جایگزین کرد و مقدار آب را میتوان طوری در مخلوط تنظیم کرد تا نتایج متفاوتی ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید