مقاله دوغ و عوامل فساد میکروبی در آن

مانند سایر پنیرها عطر و طعم پنیر هاوارتی با توجه به زمان قویتر میشود. هاوارتی نوعی پنیر نرم و خامهای از دانمارک است. پنیر هاوارتی را میتوان با گوشت چرخشده و میوه مصرف کرد؛ بسیاری از افراد دوست دارند که آن را سرخ کنند. موسیر نیز همانطور که گفته شد سرشار از ویتامین C، پتاسیم، فیبر، اسید فولیک،کلسیم و آهن است. بلوچیز در ایالات متحده استیلتون، در اسپانیا گورگونزولا و کالابراس و در فرانسه روکفور نامیده میشود و یکی از بهترین پنیرها برای تهیه سس سالاد است. از همین رو، پنیر بهترین گزینه برای سلامت بدن در وعده صبحانه است. به همین دلیل به پنیر کبابی هم معروف است. مصرف دوغ به دلیل پروتئین شیر و اسید لاکتیک موجود در آن، به پاکسازی پوست از سلولهای مرده کمک میکند، همچنین اسید لاکتیک موجود در آن، درخشش طبیعی از دست رفته پوست را باز میگرداند و باعث میشود پوستی روشن و صاف داشته باشید.

سر شیر در واقع چربی شیر است که به دلیل اینکه سبک می باشد روی شیر جمع می شود. در بییشتر پنیرها، مقداری چربی در هنگام فرآیند رسیدن تجزیه می­شود. این هم زدن مداوم شیر قبل از به جوش آمدن، برای درست کردن ماست خانگی خامه دار و غلیظ خیلی مهمه، چون باعث می شود مواد پروتئینی و چربی شیر در ته ظرف ته نشین نشود و بعد این مواد پروتئنی حالت خامه روی ماست ببندد. ۳- یک نکته اصلی و مهم برای درست کردن ماست خانگی سفت و کش دار این است که: شیر را از وقتی روی حرارت قرار می دهید تا وقتی به جوش می آید، مدام از ته ظرف با قاشق چوبی یا همزن دستی بهم بزنید. پیکو رومانیو از شیر گوسفند تهیه میشود و بسیار سفت و نمکی است. مطالعه حاضر از نوع توصیفی طولی(Longitudinal descriptive) می­باشد که در آن روند تغییرات ویژگی­های شیمیائی پنیرهای لیقوان در طول تولید و دوره رسیدن (90 روز) مورد آزمایش قرار گرفته است. پنیر فرانسوی روگافورت که با نام پنیر آبی به جهان معرفی شده است، به عنوان «پادشاه پنیرها» شناخته میشود. جالب است بدانید در رقابت جهانی پنیر، که در سال 2014 در کشور آمریکا برگزار شد این پنیر توانست 100 امتیاز ممکن را کسب نماید و توانست عنوان بهترین پنیر آن رقابت را به خود اختصاص دهد.

تهیه پنیر خانگی با قرص پنیر، مایه آن، ماست، سرکه و آبلیمو امکان پذیر است. تجزیه لاکتوز مقدمه تمام تبدیل­ها، تولید اسید و تنظیم pH مناسب در پنیر است که این امر در هنگام رسیدن طبیعی پنیر، باعث هدایت پروتئولیز در مسیر صحیح و مانع فساد آن می­شود. ماست یک منبع عالی از کلسیم می باشد که برای سلامت استخوان ها و دندان ها مفید است. این منبع با دارا بودن مواد بسیار مغذی یک محیط مناسب جهت رشد میکروارگانیسم های فاسد کننده نیز میباشد. امروزه اداره بهداشت، دارو و غذا سعی در ترغیب تولید کنند­گان این روستا برای استفاده از شیر پاستوریزه جهت تولید این پنیر دارد. استفاده بلوچیز بیشتر در انواع سالاد، پیش غذا و ساندویچ است. انواع پنیر پارمزان از انواع خشک و گران قیمت پنیر محسوب شده و پودر آن در ایتالیا کنار پاستا سرو میشود و همچنین در انواع غذا کاربرد دارد. نام این پنیر از گویش های جنوب ایتالیا گرفته شده است. پنیر لیقوان به­عنوان یک پنیر سفید رسیده در آب نمک (White cheese ripened in brine) بوده و یکی از پرمصرف­ترین پنیرهای سنتی ایران می­باشد که در روستای لیقوان واقع در جنوب شرقی تبریز در شمال­غرب ایران تولید می­گردد. در تولید این پنیرها معمولاً از ترکیب شیر گوسفند و بز و یا شیر گاو استفاده می­گردد و به­طور سنتی از شیر خام و بدون مایه کشت پنیر تولید می­شود.

مصرف اين ميزان قند و كالري موجود در آن و مصرف كافئين، بدون وجود هيچ گونه مواد مغذي در نوشابه چه اثري بر بدن شما دارد؟ بسته­بندی توسط کارگران مجرب هر تولید کننده و بدون دخالت پژوهشگر انجام می­گرفت. افزودن نمک به پنیر از طریق پاشیدن نمک خشک بر سطح پنیر یا از طریق قرار دادن تکه­های پنیر در داخل آب نمک و معمولاً با ترکیبی از آن دو انجام می­گیرد. در طرز تهیه دوغ، از ترکیباتی مانند ماست،آب، نمک، فلفل، پونه، نعنا و دیگر سبزیجات معطر خشک استفاده میشود. این پنیر اصالتی انگلیسی دارد و طعم ملایم و تا حدودی ترش دارد و بیشتر آن را با زردآلو و میوه های خشک ترکیب میکنند و جزو پنیر های مرطوب و ترد می باشد، و شکلی شبیه به کیک رنگ پریده داره، این پنیر از مشهورترین پنیر های انگلستان می باشد. در واقع که اولین مایه پنیر از شیره درخت انجیر به دست آمد و انسان های قدیمی بعد از آنکه برگ های درختان انجیر را در شیر می انداختند تا شیر ببندد، آن را روی سنگ می ریختند و پس از این که سفت می شد، برای این که آب آن کاملا گرفته شود، سنگ دیگری روی آن می گذاشتند.

دیدگاهتان را بنویسید