هشدار! مراقب خطرات ناشی از پیرسینگ باشید

از اینرو باید مطمین شوید که متخصص پیرسینگ شما، تمامی وسایل خود را با استفاده از الکل استریل کرده است. در قسمت های مختلفی از بدن که سوراخ شده عوارضی همچون عدم تمایل به بهبود دیده می شود که بعد از سوراخ کردن مراقبت های بسیار زیادی لازم است اما در موارد بسیار دیده شده است که فرد نمی تواند مراقبت صحیح از عضو سوراخ شده انجام دهد و همین موضوع باعث عدم بهبود یا طولانی شدن مدت بهبودی آن عضو می شود. بسته به تعداد گرافتهای مورد نیاز ممکن است کاشت موی شما در یک یا چند جلسهی چند ساعته انجام گیرد.

در صورت اصرار فرد به انجام این کار حتما باید پیشگیری با آنتیبیوتیک صورت گیرد. در این مجموعه مشاوره­ها به صورت آنلاین و ۲۴ ساعنه هم انجام می­گیرد. آموزش کاشت مو در کلینیک تخصصی هلیا، براساس مدرنترین دانستههای مربوط با کاشت طبیعی مو صورت میگیرد و در واقع جدیدترین متدها در این دوره آموزش داده میشوند. یکی از دغدغه ها و سوالات رایج کاشت مو، درمورد دوره نقاهت پس از کاشت مو می باشد.

زیرا نتیجهی تمام تلاشها و مراقبتهای پزشک و بیمار در این دوره مشخص میشود. اما اگر این علایم بیش از دو هفته به طول انجامیدند، باید نسبت به عفونت شک کنید. هنگام آرایش و استفاده از اسپری و عطر، مراقب باشید تا این مواد به پیرسینگ بینی شما برخورد نکند. هنگام تمیز کردن بینی، فقط از محلول های ضد عفونی مخصوص پیرسینگ، صابون های آنتی باکتریال یا آب نمک استفاده کنید. پس از انجام پیرسینگ بینی، باید بینی خود را به طور مرتب بررسی کنید و هر گونه علایم غیر عادی را سریعا به اطلاع پزشک برسانید. خیر فرق ندارد، چرا که موهای کاشته شده برای هر فرد از موهای سالم سر همان شخص تزریق میشود.

کشید. امروزه شما پیرسینگ را در هر بخشی از بدن که فکرش را نمیکنید، میتوانید ببینید اما آیا این کار درست است؟ از اینرو قبل از تماس با زخم، باید حتما دست های خود را با آب و صابون بشویید. قطعاً انجام پیرسینگ واژن خطرات خاص خود را دارد و شما را در معرض ابتلا به کزاز، HIV، هپاتیت B و C و سایر بیماری های مقاربتی (STD) قرار می دهد. اما باز هم نمی­توان محدوده سنی خاصی را برای انجام این عمل متصور شد. سوراخ کردن گوش برای آویزان نمودن گوشواره از سال های متمادی عمومیت داشته و خانم ها اغلب از سنین کودکی این کار را انجام می دادند اما کم کم این کار به سوراخ کردن بینی ، گونه ، گوشه لب ، روی زیان ، کنار ناف و دندان و برخی جاهای دیگر کشیده شد و به مرور طرفداران خاص خودش را هم پیدا کرد .

وجود خونریزی بعد از انجام پیرسینگ طبیعی ست. اگر به خوبی از پیرسینگ بینی مراقبت نکنید، احتمال عفونی شدن آن وجود دارد. پس از تمیز کردن بینی، آن را به خوبی آب بکشید و با استفاده از دستمال توالت خشک کنید. برای تمیز کردن بینی، یک گوش پاک کن یا پنبه را در این محلول بخیسانید و بینی را به مدت سه تا چهار دقیقه با آن تمیز کنید. نوک گوش پاک کن را در محلول آب نمک بخیسانید و با استفاده از آن، پوسته ها را جدا کنید.

دستان شما پر از باکتری و ناقل بیماری های عفونی هستند و ممکن است آن ها را به زخم بینی منتقل کنند. حوله ممکن است ناقل عوامل بیماری زا باشد و باعث عفونت شود. از حوله برای خشک کردن بینی استفاده نکنید. موهایتان را با یک حوله بپوشانید و اجازه دهید این ماسک حدود ۳۰ دقیقه روی سرتان بماند. وقتی زخم بینی رفته رفته بهتر شد، می توانید این مقدار را به چند بار در هفته کاهش دهید. بهتر است از جواهرات با جنس تیتانیوم گرید پزشکی استفاده کنید.

قبل از جدا کردن پوسته ها، اجازه دهید تا ابتدا به طور کامل خیس بخورند. بدین منظور، زیورآلات را به مدت ده دقیقه در محلول آب نمک استریل قرار دهید. بعد از سوراخ کردن ناحیه تناسلی، حداقل به مدت 2 هفته رابطه جنسی نداشته باشید. از آن جایی که استفاده از آن در محلی از بدن است که امکان ایجاد عفونت وجود دارد و ممکن است موجب آسیب نیز شود بنابراین می توان از نمونه های اصل استفاده کرد. در این مراسم مردم با پای برهنه از میان آتش عبور می کنند و معتقدند که این کار موجب رضایت و در نتیجه افزایش نعمات آنها به انسان می شود.

خونریزی لزوما نمی تواند نشان دهنده ی عفونت باشد، اما باعث می شود تا زخم شما دیرتر خوب شود و احتمال عفونت افزایش یابد. محلول آب نمک باعث افزایش خونرسانی در ناحیه ی بینی می شود و تورم، سوزش، درد و قرمزی را در ناحیه ی زخم کاهش می دهد. قرمزی، تورم، درد و حساس شدن، اولین علایم عفونت هستند. درد ممکن است با احساس خارش همراه باشد. با این وجود ، بسته به اندازه تراگوس، قسمتی از گوش شما که در جلوی کانال گوش ، بسیار درد دارد .

طبق سنت های باستانی، سوراخ کردن گوش و بینی باید پیش از ازدواج زنان انجام بگیرد. طبق تحقیقاتی که انجام شده است حدود 2 تا 8 درصد زنان این کار را انجام می دهند. این مد عجیب و غریب که یکی از اقدامات شایع در غرب، بهویژه نزد جوانان است، سلامت را بهطور جدی تهدید میکند؛ طوری که پای پزشکان هم به این بحث باز شده است. اخیراً بسیاری از جوانان کم سن و سال و افراد دنباله رو مد و فشن، از این آرایش استقبال خوبی به عمل آوردهاند.

بینی خود را دو بار در روز (صبح و عصر) با استفاده از آب گرم و صابون آنتی باکتریال یا محلول های ضد عفونی مجاز دیگر تمیز کنید. این پیرسینگ به دلیل استفاده از همین میله بلند و خاص به نام پیرسینگ صنعتی یا داربستی شناخته میشود. به علاوه، وجود برخی از علایم زیر در روزهای اول طبیعی ست و لزوما بیانگر عفونت نیست. در نظر داشته باشید که فقط داشتن مجوز از وزارت بهداشت کافی نیست. استفاده از زیورآلات نامناسب، باعث آلرژی و عفونت می شود.

چه موهایی در سر برای کاشت مو استفاده می شود؟ قبل از آنکه از این محلول های ضد عفونی برای تمیز کردن پیرسینگ بینی استفاده کنید، باید آن ها را در آب گرم حل نمایید. برای آگاهی بیشتر و اطلاع از اینکه کدام روش را بهتر است که برای کاشت موی خود انتخاب کنید، میتوانید مقاله ما در سایت رز تحت عنوان “بهترین روش کاشت مو” را مطالعه نمایید. با سوراخ کردن گوش به تعداد زیاد و آویزان کردن انواع مختلفی از این محصول زیبا و جذاب می توان به گوش یک ظاهر بی نظیر و شیک بخشید. برای این کار می توانید از گوش پاک کن استفاده کنید.

در کلینیک صدف، با پشتیبانی ۲۴ ساعته مشاوران کاشت بعد از جراحی، دیگر دغدغهای نخواهید داشت تا مراحل رشد مو بعد از کاشت به بهترین شکل پیش رود. توجه کردید که اگر اصلا نخواهید گوشتان را هم سوراخ کنید میتونید از گوشواره کلیپسی دکوریکور به راحتی استفاده کنید.؟ قبل از استفاده از زیورآلات بینی جدید، آن را ضد عفونی کنید. اگر مجبور هستید تا از چنین محیط هایی استفاده کنید، باید پیرسینگ بینی را با یک باند ضد آب به طور کامل بپوشانید. از بین پیرسینگ هایی که در محل های مختلفی از بینی انجام میشوند، سوراخ کردن پره بینی از همه معروفتر و محبوب تر است.

چند روز پس از استحمام در استخرهای آلوده، برجستگی هایی در روی بینی شما ظاهر می شوند. یکی از عوارض عمل کاشت مو ریزش مو بعد از کاشت می باشد. البته مزیتش به پیرسینگ تراگوس، میزان کمتر عوارض بعد از عمل مثل التهاب و کشیدگی است. کنترل عفونت در مراحل ابتدایی، بسیار ساده تر از مراحل پیشرفته ی آن است. چون در این روش هم از روش FUT و هم از روش FIT استفاده می شود در نتیجه تراکم کاشت مو در این روش بسیار بالاست. البته در موارد شدیدتر ممکن است مناطق دیگر بدن هم دچار علائم حساسیت شوند بنابراین افرادی که مستعد حساسیت هستند بهتر است از فلزات حاوی نیکل یا بدلیجات استفاده نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید