همه چیز درباره پیرسینگ بینی؛ آیا سوراخ کردن بینی درد دارد؟

بوتاکس مو یکی دیگر از روشهای جلوگیری کننده برای ریزش مواست. همچنین در برخی از مدلها از آهنربا برای نگهداشتن نگین روی بینی استفاده میشود که به آنها پیرسینگ بینی مگنتی میگویند. برخی دکترها برای رشد بیشتر موها پس از کاشت مو، ماینوکسیدیل (Rogaine) تجویز میکنند، اما میزان تاثیرگذاری آن دقیقاً مشخص نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله ما با عنوان بهترین روش کاشت مو طبیعی مراجعه کنید. کسانی که برای اولین بار با شما ملاقات میکنند، متوجه نخواهد شد که شما کاشت مو انجام دادهاید. سابقا از روش هایی مانند کاشت مو FIT و FUT در بسیاری از کشورهای جهان انجام می شد که عمدتا استخراج موها با دست و توسط تکنیسین ها صورت می گرفت و به این دلیل روش های نسبتا ارزانی بودند اما معایب این تکنیک ها طبیعتا آنقدر بود که موجب شد این تکنیک ها به مرور زمان از رده خارج شدند و امروزه با استفاده از روش کاشت مو Sut و نتایج ماندگار آن و از طرف دیگر مزایای فراوان این تکنیک جدید کاشت مو در مقایسه با تکنیک های قدیمی، همه موجب افزایش محبوبیت و استفاده از این روش در جهان شده است.

روش های زیادی برای انجام کاشت ابروی طبیعی انجام می شود ، روش های FUT , FUE از جمله این روش هاست. یکی از دو روش FIT یا FUT را برای انجام عمل کاشت مو سر شما انتخاب می کند. نظر نهایی در این مورد، از سوی پزشک برای شما مطرح خواهد شد. سطح تبحر جراح در نتیجهی نهایی این روش تاٍیر بسیار بسیار بالایی دارد. پیرسینگ حلزونی در دو نوع داخلی و خارجی انجام می­شود که هر کدام زیبایی­های خاص خود را دارد.

بعد حلقه یا جواهر مورد نظر در فضای داخلی سوزن قرار گرفته و با خروج سوزن از سمت دیگر، جواهر پیرسینگ وارد سوراخ میشود. از آنجایی که حلقه ها دارای فضای باز کوچکی می باشند به سادگی بر روی بینی قرار گرفته و نمی افتند. استفاده از وسایل غیر استریل و عدم رعایت اصول بهداشتی در سوراخ کردن، می­تواند باعث بروز عفونت شود. استفاده نکردن از وسایل استریل و بیتوجهی و کماهمیت دانستن این نکات ممکن است باعث ورود ویروسهایی کشنده به بدن فرد شود. سوزنها و وسایل کاملا استریل و یکبار مصرف باشد.

هیچ گونه نوشیدنی الکلی هم مصرف نکرده باشید. دوباره تاکید میکنیم که کاشت مو یک فرآیند طولانی و زمانبر است و برای مشخص شدن نتیجه آن باید صبر و حوصلهی زیادی داشته باشید. پس از انجام پیرسینگ، فرد دیگر صلاحیت لازم برای اهدای خون را نخواهد داشت. همچنین اگر اصول بهداشتی در این کار رعایت شود، پس از پیرسینگ نیز هیچ گونه دردی وجود نخواهد داشت. پس از او دکتر والتر پی انگر که در رشته پوست تخصص داشت پارامتر های ناحیه مطمئن محل اولیه(دهنده) را تعریف کرد که پارامتر های این تعریف اساس برداشتن فولیکول مو به شکل نواری و روش FUE استفاده میشد.تا بیست سال پس از دکتر والتر متخصصان بازهم دست از تلاش برنداشتند و روی گرافت های کوچک کار کردند اما نتایج حاصل دارای موفقیت کمی بود و گرافت هایی که مورد استفاده قرار میگرفت ۲ تا ۴ میلی متر بود که سر بیمار را به شکل عروسک در میاورد و درنتیجه پزشکان با اعتراض های بیماران مواجه میشدند و کمتر کسی علاقه ای به کاشت موی طبیعی داشت .

پیرسینگ ها در زمان قدیم به صورت حلقه ای وجود داشتند و تنها به این شکل مورد استفاده قرار می گرفتند. پیرسینگ بینی می تواند به صورت سوراخ های دائمی باشد که باید توسط پزشک انجام گیرد یا اینکه به شکل چسبی و به طور موقت باشد. دستگاهها و تجهیزات مورد استفاده دراین عمل توسط کادر پزشکی کلینیک را نیز باید برای داشتن یک انتخاب ایده آل در نظر داشته باشید.

بین 4 تا 8 هفته زمان برای بهبودی کامل احتیاج دارد. این موضوع ریشه در داستانی از کتاب مقدس مسیحیان دارد که در آن حضرت ابراهیم یک حلقهی بینی طلایی به مناسب ازدواج دخترخواندهاش به او هدیه میدهد. نکته مهم در این بین انتخاب جنس مناسب برای جواهر پیرسینگ است. پیرسینگ لب موقتی مناسب افرادی می باشد که تمایل به سوراخ کردن لب خود ندارند. ۱- حتما قبل از انجام عمل با پزشک معالج خود مشاوره داشته باشید. در بین سرخ پوستان و مصریان این محصول طرفدار داشته و بر اساس سنت های آن ها استفاده از آن لازم و ضروری بوده است.

دانستن آناتومی بدن برای انجام عمل پیرسینگ ضروری است بنابراین هر کسی صلاحیت انجام این کار را ندارد و نباید برای انجام این مورد مهم به آرایشگاهها مراجعه کرد چرا که گاهی انجام پیرسینگ توسط افراد بدون صلاحیت میتواند عوارض بازگشتناپذیری به جا بگذارد. بهترین فلز برای پیرسینگ بینی چیست؟ استفاده از جواهرات ساخته شده از فلز نیکل به عنوان پیرسینگ ممنوع می باشد. با وجود باورهای ذکر شده در بندهای قبل، پیرسینگ بینی در بسیاری از جوامع مدرن امروزی صرفا به عنوان یک اکسسوری و بخشی از دنیای مد تلقی شده و نشانهای برای موضوع یا باور فرهنگی خاصی نیست.

معمولا توصیه میشود که برای درمان این عارضه به یک پزشک متخصص پوست مراجعه کرده و از درمانهای خانگی پرهیز کنید. گوشت اضافه در اطراف سوراخ بینی شکل گرفته و به شکل یک برآمدگی کروی است که رنگ آن نسبت به پوست اطراف تیرهتر میباشد. جدیدترین و مدرن ترین روش کاشت مو در جهان این روش است. از مرسوم ترین پیرسینگ ها، پیرسینگ گوش بوده که می تواند در تمامی نواحی گوش انجام پذیرد. همچنین مدعی هستیم که با بکارگیری علمی ترین و جدیدترین تکنیکهای کاشت و استفاده از تجربه ۱۴ ساله مجرب ترین متخصصان در کلینیک ایران نوین ،بهترین نتایج را ارائه کنیم.

در این دوره لازم است تا مراقبت­های بهداشتی مطابق دستور متخصص صورت گیرد تا از بروز عوارضی مثل عفونت، آبسه و سایر مشکلات جلوگیری شود. این مدل نسبت به سوراخ کردن پره بینی بسیار حساستر است و به دقت و مهارت بیشتری نیاز دارد. به همین جهت سوراخ کردن بینی به تخصص و مهارت بیشتری نیاز دارد و کوچکترین اشتباه باعث بروز مشکل و عوارض میشود. محل دیگری که برای سوراخ کردن انتخاب میشود، روی پل بینی (بین چشمها) است.

در نتیجه موارد بالا بهتر است برای تعیین هزینه کاشت مو برای شما با کلینیک زیبایی آنیل تماس گرفته و ضمن مشخص شدن هزینه کاشت مو برای شخص شما، بهترین روش کاشت مو و مناسبترین روش را نیز توسط پزشک متخصص این حوزه مشخص کنید. تب و حالت تهوع: در موارد شدید­تر عفونت پیرسینگ بینی، علائمی مثل تب و لرز و تهوع ایجاد می­شود. همچنین مهمترین موارد و سوالات شما درباره مراقبت از پیرسینگ بینی بعد از عمل را پاسخ خواهیم داد.

در پایان منتظر نظرها و سوالهای شما درباره پیرسینگ بینی هستیم. در ادامه با ما در مجله اینترنتی لیلیمگ همراه باشید تا شما را با همه چیز درباره اقدامات لازم قبل و بعد از پیرسینگ بینی آشنا کنیم. همچنین بهتر است از جدا کردن پیرسینگ خودداری نمایند چرا که ممکن است سوراخ ایجاد شده بسته شود. البته این علائم ممکن است در اثر واکنش آلرژیک به جسم خارجی نیز ایجاد شود. از آنجایی که به منظور ایجاد پیرسینگ بینی بر خلاف گوش از سوزن های مخصوص استفاده می شود افراد شاهد درد و خونریزی بیشتری خواهند بود و علاوه بر آن مدت زمان بهبودی نیز طولانی تر می باشد.

در این روش به جای استفاده از تفنگ سوراخ کن، از سوزنهای مخصوص استفاده میشود. یادتان باشد که در مدت ترمیم گوش از هیچ نوع افشانه مخصوص مو یا خوشبوکننده و ادکلن استفاده نکنید. نیز میدانستند پیرسینگ چیست و از انواع مختلف آن بهره میبرده اند. کلینیک ایران نوین میتوانید از مشاوره های رایگان آن بهره مند شوید. برای پیرسینگ نقاط مختلف بینی میتوانید از نگین یا حلقه استفاده کنید. رویش مجدد مو میتوانید این مشکل را برطرف نمایید ، مطلع شوید.

در کاشت مو خانم ها بر عکس آقایان که ما معمولا کل موها را کوتاه می کنیم ،می توان فقط قسمتهای لازم را کوتاه نمود و بعضی از قسمت های سر را کوتاه نکرد. پیرسینگ بینی در بسیاری از کلینیکهای زیبایی و آرایشگاهها انجام میگیرد. زمانی که ریزش اتفاق می افتد، در واقع مو از ساقه جدا می شود و فولیکول زیر پوست هم چنان زنده و فعال باقی می ماند، به همین خاطر مجدد به رشد خود ادامه می دهد به گونه ای که تقریبا شش تا نه ماه بعد از جراحی، شاهد تغییرات چشمگیری در ناحیه گیرنده خواهیم بود.

فولیکول ها قادر به رشد موهای جدید هستند. مراقب حساسیت به پیرسینگ بینی باشید! در نظر داشته باشید که نوع پیرسینگ بینی در میزان درد موثر است. این علائم طبیعی است و نشانه­ی عفونت نیست. استفاده از گوشوارههای حلقهای بسیار کوچک در این مدل محبوبیت بالایی دارد و جلوه زیبایی به گوش میبخشد. در این روش از نوعی حلقه خاص به نام پیرسینگ فیک بینی (مدلها) استفاده میشود که یک فضای باز و کوچک دارد.

در صورتی که حلقه را خودتان تهیه کنید، از این مبلغ کسر میشود. در این روش سوراخ روی بافت نرم پرهی بینی در سمت راست یا سمت چپ ایجاد شده و یک حلقهی ظریف یا یک میله نگیندار درون سوراخ آن قرار میگیرد. این امر بسیار مهم است زیرا اگر منطقه کاملاً تمیز نشود، در معرض یک عفونت جدی قرار می گیرید. به علاوه ممکن است این عارضه با درد، خارش و حساسیت همراه بوده و با دست زدن به آن احساس سفتی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید