پنیر چیست + طرز تهیه پنیر خانگی

علاوه بر این پنیر برای بهبود استحکام استخوانی و نیز درمان التهاب مفاصل مفید است. در طب سنتی، توصیه شده است که همراه با غذاهای گوشتی، دوغ مصرف نشود چون ممکن است به درد مفاصل بینجامد. شیر، مایع سفیدی است که توسط غدد شیری پستانداران تولید میشود. مطابق تخمین صورت پذیرفته در سال ۱۹۹۷، تولید سالانه پنیر پیتزا در ایالات متحده آمریکا برابر با ۲ میلیارد پوند و در اروپا معادل ۲۰۰ میلیون پوند بودهاست. یک لیوان دوغ (معادل ۲۴۵ میلی لیتر) دارای ۹۸ کالری انرژی، ۸ گرم پروتئین، ۱۲ گرم کربوهیدرات، و ۳ گرم چربی است. طبع ماست گوسفندی: ۱ لیوان شیر گوسفند دارای ۱۷ گرم چربی و ۱ لیوان شیر گاو، دارای ۲.۴ گرم چربی است؛ بنابراین ماست تهیه شده از شیر گوسفندی، نسبت به ماست گاوی سردی کمتری دارد. در ایران موسیر دارای کاربردهای متعددی بوده است و در بسیاری از چاشنی ها، ترشیجات، معطر یا ضد عفونی کردن دوغ و ماست استفاده می شود.

همچنین می توانید برای خرد کردن آن، از مخلوط کن نیز استفاده کنید. می توانید برای بهتر شدن ماست موسیر ماست آنرا قبل از استفاده کیسه کنید. ماست سرشار از کلسیم و ویتامین های A,D,E,K می باشد. همچنین وجود ویتامین B علاوه بر آنکه بدن را از بیماریها حفظ میکند میتواند به بدن در پیشگیری از سرطان کمک بسیاری کند. کلسیم در بدن باعث می شود تا چربی های اضافی بدن کاهش پیدا کند و یک ماده ضروری برای تولید ماده استخوانی می باشد. ماست واقعی باید بدون مواد نگهدارنده تولید شود و خصوصیات بی نظیر آن با تخمیر طبیعی آن حفظ شود در غیر این صورت برای سلامتی مضر خواهد بود. «پس از دیار چین در مجاورت دریا، ممالک معروف و موصوف به جزایر سیلی و جزایر آن است و بیگانگان عراقی یا غیر عراقی که بدان­جا رفته و بازآمده باشند، بسیار کماند، که هوای خوش و آب گوارا و خاک خوب و برکات فراوان دارد و مردم آن دیار با مردم چین و ملوک آنجا به صلح باشند و هدایا در میانه پیوسته باشد. باید ماستی که برای درست کردن ماست خانگی انتخاب کردید را به مدت ۲ ساعت بیرون از یخچال نگه دارید تا هم دمای محیط شود.

1. موسیرها و ماست را به همراه 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون با هم مخلوط کنید. لازم به ذکر است که اگر تمایل دارید موسیر را به شکل ورقه ای با ماست مخلوط کنید، زمان زیادی احتیاج است تا طعم آن درون ماست پخش شود. جزء سوم شیر همان جزئی است که با آن پنیر تهیه می شود و جُبنیت نام دارد که طبع آن سرد و خشک است. در نظر داشته باشید برا تهیه کره کاملا ارگانیک میتوانید تمامی فرایند تولید کره را به صورت اتوماتیک با استفاده از دستگاه کره گیر انجام دهید. شرایط فرآیند تولید دوغ بصورت حرارتی مشابه تولید شیر بوده و معمولا در دمای ۷۵ درجه سانتی گراد به مدت ۱۵-۲۰ ثانیه انجام می شود. یکی از سوالات مهمی که اکثرا پرسیده می شود، تفاوت سرشیر با خامه است، فرق اساسی سرشیر و خامه در روند تولید آنها می باشد. برای تهیۀ ماست چکیده و سفت می توانید همان ماستی که تمایل دارید برای درست کردن ماست و موسیر استفاده کنید را درون قابلمه قرار دهید. سپس قابلمه را به حالت بقچه با یک پارچه ببندید. در آخر باید قابلمه را به مدت ۳ الی ۴ ساعت درون یخچال قرار دهید تا آب آن گرفته شود.

در مرحلۀ اول باید موسیرها را به مدت یک روز در آب خیس کنید. کرونا، کرونا، کرونا، موضوع همیشگی که مدتی است به ناچار ما را مجبور کرده که هم راجعبه آن بشنویم و هم حرف بزنیم. ترکیب ماست و موسیر علاوه بر ایجاد طعم خوشمزه و در بر داشتن خواص هر دو ماده غذایی یک خاصیت دیگر هم دارد. فواید و خواص ماست برای سلامتی به حدی ارزشمند هستند که بسیاری از آدمهای آگاه نسبت به سلامتی ، آن را به طور روزانه مصرف میکنند . موسیر سبب متعادل شدن طبع ماست شده و برای بدن نیز خواص بسیاری دارد. روی یک عنصر ضروری است که بدن به مقدار کمی از آن نیاز دارد. کمتر کسی پیدا میشود که تا کنون از خوردن این ترکیب خوشمزه در کنار چیپس، پفک و سایر تنقلات لذت نبرده باشد. پس از ۲۴ ساعت موسیر را از آب خارج کرده و آب کشی کنید. این خوراکی عاری از مواد نگهدارنده است، پس باید به میزان مورد نیاز تهیه شود. در این نوشته پورتال سماتک طرز تهیه ماست موسیر در خانه را به شما آ موزش می دهد. طرز تهیه ماست و موسیر در خانه کار بسیار آسانی است. در ادامه قصد داریم طرز تهیۀ ماست موسیر با موسیر تازه و همچنین موسیر خشک را آموزش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید