پنیر چیست + طرز تهیه پنیر خانگی

متداولترین نوع پنیر مورد استفاده برای پیتزا عبارتاند از پنیرهای موزارلا (حدود ۳۰ درصد)، پروولون، چدار و پارمیزان است. نگهدارندهی طبیعی اون، دمای سرد یخچاله؛ این دوغ از70 درصد ماست پروبیوتیک و 30 درصد آب تشکیل شده، اونم ماستی که از همون شیر با کیفیت و تازهای که میشناسید، تولید میشه؛ محصولاتی تازه از مزرعهی ماهشام! پنیر بِری، نوعی پنیر خامهایِ لذیذ با چربی بالا و عطر و طعمی ملایم است. با توجه به این که پنیر گودا زمان به عمل آمدن متنوعی دارد عطر و طعم و بافت متفاوتی هم می تواند داشته باشد. خواستگاه این پنیر شهری در شمال هلند با همین نام است و البته یکی از پنیرهای محبوب در سرتاسر جهان. به خاورمیانه و کشوری عربی می آییم تا با خواستگاه پنیر فتا آشنا شویم. خب، سرطان بدترین قاتل تا به حال است و ما می توانیم با غذایی سالم مثل پنیر از آن جلوگیری کنیم. پنیر را در پوست بز یا گوسفند قرار می دهند تا مدت نگهداری بالایی داشته باشد. مصر کشوری که در آن پنیر فتا با استفاده از شیر گوسفند و یا بز درست می شود.

پنیر کاتج برای اولین بار در اوایل قرن نوزدهم در آمریکا، با تولید دلمههای اسیدی در شیر که حاصل کِشت باکتریایی بودند، تولید شد. از طرفی بسیاری از افراد از ظاهر پنیر کاتج خوششان نمیآید. همچنین میتوان از این پنیر در دستورهای مختلف آشپزی استفاده کرد که یکی از آنها پنکیک پنیر کاتج است. امروزه به نظر بسیاری از افراد مصرف مداوم از دوغها به صرفه نباشد، اما با چند روش ساده می توان دوغ خوشمزه، ترش، گازدار و از همه مهم تر سالم و اقتصادی در منزل تهیه کرد. در تهیه توفو از نمک استفاده نمیشود و به همین دلیل از آن در تهیه سالاد و انواع غذاهای شیرین استفاده میشود. پنیر کامِمبرت در اندازههای کوچکتری تولید و تخمیر میشود که همین امر فرایند تولید را تسریع میکند. پنیر چِدار در انواع و طعمهای مختلفی تولید میشود. بالعکس در زنان مبتلا به سرطان سینه مشاهده میشود میزان اشریشیا کولی و استافیلوکوک اپیدرمیدیس که باکتریهای مضر محسوب میشوند، بالاست.

ماسکارپونه را به نام پنیر خامهای سه لایه هم میشناسند. به طور کلی سه نوع مختلف از پنیر پروولون موجود می باشد. این پنیر بسیار غنی است و در هر کیلوی آن ۴۷۰۰ کالری وجود دارد، همچنین دارای ۴۵% چربی و پروتئین می باشد و به عنوان دسر و برای پخت غذا قابل استفاده است و به عنوان چاشنی برای اسپاگتی های مختلف و پیتزاها و غذاهایی که در آن خمیر به کار برده اند نیز استفاده می شود و همچنین در غذاهایى که در فر تهیه می شود از خاصیت ذوب بسیار بالایی برخوردار است. این ماده، همچنین برای التیام التهابها و درمان زخمهای پوستی برای پوست سر، بسیار مناسب است. بنابراین برای آن که این افراد از مصرف این نوشیدنی مفید بی بهره نمانند، بهتر است در منزل و به صورت خانگی آن را تهیه کنند. این پنیر اغلب به صورت غالبی تهیه شده و درون آب نمک نگهداری می شود. این پنیر اغلب بافتی نرم و خامه ای با طعمی تند و نمکی می باشد که البته بازهم با توجه به نحوه درست کردن می تواند انواع مختلفی داشته باشد. همه این مزایا را دارند، دقیقاً با سطوح مختلف چربی و کالری. خواص دوغ محلی ، دوغ یکی از نوشیدنی های مفید و بدون ضرر و سنتی در ایران است که مصرف آن در فصل گرم افزایش می یابد .خواص دوغ محلی ، دوغ فرآورده ای حاصل از شیر است که از اختلاط ماست و آب با نسبت های مختلف و افزودن نمک تهیه می شود.

پنیر پیتزا نوعی پنیر پرورده پاستوریزه است که در تهیه پیتزا به کار میرود. نوعی پنیر پیتزای انگلیسی به نام پروسس رودهای هم شناخته میشود. علاوهبر محبوبیت، در دستور بسیاری از غذاها از پنیر بِری استفاده میشود که این تعداد رو به افزایش است. زیاد به نگاه های عاقل اندر سفیه او توجه نکنید،اگر هم سربه سرتان گذاشت و این بار ماست شیرین به شما داد کافی است آن را چند روزی در ظرف دربسته و داخل یخچال بگذارید. به توجه به طبع ماست در طب سنتی که سرد است، افراد گرم مزاج و صفرآوی و افرادی که مشکل خشکی و تلخی دهان دارند میتوانند از ماست استفاده کنند. افرادی که از بوی بد دهان رنج می برند می توانند با استفاده از روش دوغ مشکل را حل کنند و همزمان از ویتامین های B و D موجود در آن بهره مند شوند. او با فعالیت در حوزههای بازیگری و مادلینگ درآمد قابل ملاحظهای را برای خود رقم زده است. دقت کنید اگر برخی داروها به همراه شیر میل شود تاثیرات خود را از دست می دهد. همانطور که در ابتدا اشاره کردم اگر دوست دارید مزه پنیر چالش را امتحان کنید باید به تالش سفر کنید و از محلی ها آنجا این پنیر خوشمزه را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید