پیرسینگ بینی؛ همه چیز درباره سوراخ کردن بینی – لیلیمگ

با سوراخ کردن لب که یکی از بافتهای پرخون بدن است، احتمال خونریزی، التهاب و عفونت شدید وجود دارد. یکی از خطراتی که ممکن است در اثر پیرسینگ ناف ایجاد شود عفونت، التهاب و زخم در اثر سایش لباس یا کمربند است. این نوع پیرسینگ در قسمت هلیکس گوش که خارجی ترین قسمت گوش است و حالتی خمیده دارد انجام می شود. در صورت نیاز، این مخلوط را بمدت ۱۵ ثانیه در مایکرویو گرم کنید. هر کسی که میخواهد در صورت خود تغییری ایجاد کند اولین جایی که به فکرش میرسد بینی است. از جمله مزیتهای روش FUT میشود به این موضوع اشاره کرد که عمل نسبتا آسانی است و سریع انجام میشود.

در این کشورها گروههای موسیقی برای متمایز کردن خود از دیگران، پیرسینگ طلا استفاده میکردند. زنگوله زبان شامل قطعهای از جنس طلا یا استیل ضد زنگ به طول ۵/۰ تا ۵/۲ سانتیمتر است که در یک انتهای آن دیسکی قرار داده میشود و در انتهای دیگر، گلولهای از طلا یا استیل ضد زنگ متصل میشود که روی زبان قرار میگیرد. تراگوس بخشی از گوش است که درست در مقابل کانال گوش قرار دارد. سوراخ کردن گوش یکی از رایجترین شیوه پیرسینگ است که اکثرا همه انجام میدهند.

این نوع پیرسینگ اغلب توسط ابزارهای خمیده شکل مخصوص انجام میشود و باعث آسیب به سایر نقاط نمی گردد. در پیرسینگ اوربیتال گوشواره اغلب به شکل قلب و یا گل و در حالت کلی یک منحنی بسته می باشد در حالی که در پیرسینگ صنعتی از گوشواره هایی با شکل دمبل یا میله استفاده می شود. اغلب مردم فکر میکنند سوراخ کردن همه قسمتهای گوش، بیخطر است اما تنها جایی که نسبتاً منطقه امنی محسوب میشود، همان محل قدیمی و سنتی است: نرمه گوش. پیرسینگ زبانه ی بزرگ، سوراخ کردن قسمتی از غضروف گوش است که درست در بالای نرمه قرار دارد و دلیل نام گذاری آن با نام آنتی تراگوس به دلیل شباهت ویژگی ها و زمان بهبود این دو نوع پیرسینگ است.

جنس این زیورآلات معمولاً از طلا، تیتانیوم، پلاتین، نیوبیوم یا فولاد ضد زنگ (گرید ۳۰۰) است. تغذیه بعد از کاشت مو بسیار مهم است. کاشت مو به روش BHT از روشهای مخصوص آقایان است که امکان کاشت از موهای ریش، سینه و کمر را فراهم میکند. در این نوع عفونت فک متورم میشود تا حدی که گاهی نای را مسدود میکند. در این نوع عفونت فک متورم میشود، تا حدی که گاهی نای را مسدود میکند. عفونت، تورم، آبسه و حساسیت مهمترین مشکلاتی است که در اثر سوراخ کردن لاله گوش به وجود میآید پس اگر به فکر سوراخ کردن گوش خود هستید سعی کنید در محلهای غضروفی این کار را انجام ندهید.

کشید. امروزه شما پیرسینگ را در هر بخشی از بدن که فکرش را نمیکنید، میتوانید ببینید اما آیا این کار درست است؟ برای همین با مشورت پزشک خود میتوانید از داروهای مسکن استفاده کنید. شما میتوانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه کاشت مو خود مطلع شود. پس از او دکتر والتر پی انگر که در رشته پوست تخصص داشت پارامتر های ناحیه مطمئن محل اولیه(دهنده) را تعریف کرد که پارامتر های این تعریف اساس برداشتن فولیکول مو به شکل نواری و روش FUE استفاده میشد.تا بیست سال پس از دکتر والتر متخصصان بازهم دست از تلاش برنداشتند و روی گرافت های کوچک کار کردند اما نتایج حاصل دارای موفقیت کمی بود و گرافت هایی که مورد استفاده قرار میگرفت ۲ تا ۴ میلی متر بود که سر بیمار را به شکل عروسک در میاورد و درنتیجه پزشکان با اعتراض های بیماران مواجه میشدند و کمتر کسی علاقه ای به کاشت موی طبیعی داشت .

در صورت اصرار فرد به انجام این کار حتما باید پیشگیری با آنتیبیوتیک صورت گیرد. طراحی خط رویش مو موضوعی است که در نتیجه نهایی کاشت مو بسیار موثر است و برای طبیعی بودن خط رویش نیاز به تجربه و دانش علمی زیادی است ، بنابراین در این مورد حتما با پزشک خود مشورت نمایید. 3. یادتان باشد که اگر دارویی مصرف میکنید (هرچند داروهای ساده) حتما پزشکتان را در جریان بگذارید. برای شروع پیرسینگ بینی در خانه، از یک رینگ ساده یا یک گل میخ استفاده کنید. هزینه پیرسینگ ناف چقدر است؟

ایجاد جوشگاه و از شکل افتادن گوش هم از عوارض سوراخ کردن گوش در محلهای غیر متعارف است. دو ناحیه مختلف برای پیرسینگ گوش وجود دارد که از طریق نرمه یا غضروف گوش است. در این نوع پیرسینگ، سوزن مخصوص سوراخ کردن گوش به جای اینکه به صورت عمودی وارد نرمه شده و از طرف دیگر خارج شود، در پهنای نرمه وارد شده و بعد از طی فاصله ی مشخص از نرمه خارج می شود.

با این حال، کمبود بیوتین در صورت مصرف یک رژیم متعادل، غیر معمول است. یکی از مهمترین سوالات مراجعه کنندگان ، انتخاب روش مناسب است. یکی از راحتترین و بهترین کارها، انتخاب بهترین کلینیک کاشت در شهر خود است. در نگاه اول تعداد پرشمار کلینیکهای زیبایی و کاشت مو باعث میشود فکر کنید یافتن بهترین مرکز کاشت مو در تهران بسیار آسان است. اما باید توجه داشت که باید به سن نوزاد خود دقت نموده و بهترین زمان را برای سوراخ کردن گوش نوزاد شان پیدا کنند. سوراخ کردن محلهای غضروفی گوش میتواند برای شما مشکلساز باشد.

ایدز هم میتواند از طریق پیرسینگ به فرد منتقل شود. این نوع پیرسینگ در قسمت غضروفی و فرورفته ی گوش انجام می شود و به دلیل درگیری غضروف میتواند دردناک باشد و به مراقبت طولانیتری نیاز دارد. شاید نام این پیرسینگ به دلیل استفاده از گوشواره هایی به شکل میخ،به این نام شناخته شده است. پیرسینگ و زیورآلات محبوببیشتر لوازم تزئینی مورد استفاده در پیرسینگ عبارت است از: حلقههای کوچک، گل میخ و زنجیرهای کوتاه. «پرساژ» که به زبان انگلیسی «پیرسینگ» (piercing) گفته میشود، به معنی سوراخ کردن پوست و نصب اشیای تزئینی در این سوراخ است.

سرطان پوست یکی از شایعترین سرطانهایی است که ممکن است در اثر پیرسینگ ایجاد شود. طرف راست یا چپ بینی و همچنین وسط بینی برترین نقاط پیرسینگ هستند. همچنین اختلال در بلع غذا، اختلال در تکلم و کاهش حس چشایی از دیگر عوارض پیرسینگ زبان است. پیرسینگ صنعتی به یک جفت پیرسینگ که یکی در قسمت پیچه یا هلیکس و دیگری در مقابل آن قرار دارد اطلاق می شود. مراجعه به یک مغازه سوراخ کننده نامطمئن، می تواند شما را در معرض ابتلا به بیماری کزاز، HIV و هپاتیت B و C و سایر بیماری های مقاربتی (STD) قرار دهد.

پس از اتمام یک جلسه کاشت مو ( که حدود 3-8 ساعت طول می کشد) به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته میشود و بیمار فردای آن روز جهت تعویض پانسمان و ویزیت جراح و شستشوی سر مراجعه می کند. در پیرسینگ دائمی بینی جواهرات مختلفی مانند حلقه، زنجیر و سنگ از داخل سوراخی که توسط پزشک ایجاد شده است، عبور خواهد کرد؛ اما در پیرسینگ موقتی بینی حلقه، زنجیر و سنگ با استفاده از چسب و به صورت موقت روی بینی قرار میگیرد. این نوع پیرسینگ از نظر ماهیتی همانند پیرسینگ صنعتی می باشد و تفاوت اصلی آن در نوع گوشواره مورد استفاده می باشد.

به عنوان مثال نیازی نیست تا به تفاوت بین BHT-FUE و کاشت مو به روش FUE اشاره مجددی شود. انتقال گرافت­ها (واحدهای پیاز مو) از یک بخش بدن به بخش دیگر را کاشت موی طبیعی می­گویند. کیفیت گرافتهای برداشت شده در این نوع کاشت نسبت به دیگر روشها بیشتر بوده که مزیت بسیار مهمی است. یکی از نتایج این حمله ریزش مو در افراد است که بعضاً بهصورت سکهای در افراد ایجاد میشود. در کمال تعجب، اندی با حداکثر سرعت ۶۹ کیلومتر در ساعت از هدف فراتر رفت. اثر این بیحسی نیز معمولا چند ساعت پس از کاشت مو از بین خواهد رفت.

برای این نوع پیرسینگ میتوان از گوشواره های ظریف حلقه ای و یا میخی استفاده کرد. این نوع پیرسینگ شامل سوراخکاری درونی ترین غضروف گوش می شود که بالای مجرای اصلی گوش قرار دارد. برای این نوع پیرسینگ بهتر است از گوشواره های میخی با سوزنی ظریف استفاده شود تا از بزرگتر شدن سوراخ پیرسینگ جلوگیری شود. البته در این نوع پیرسینگ معمولا فاصله بین دو سوراخکاری اندکی کمتر از پیرسینگ صنعتی می باشد و در هر قسمت از گوش همانند نرمه،هلیکس، لاله و سایر قسمت های گوش می تواند انجام شود. هفته دوم بعد از کاشت مو: در این هفته ورم و قرمزیها باید کاملا برطرف شده یا ناچیز باشد.

یکسری از علائم مثل قرمزی، تورم، درد، سوزش و خونریزی ممکن است تا چند روز بعد از سوراخ کردن بینی وجود داشته­باشد. اما جدیدترین خطر سوراخ کردن لب، گذشته از خونریزی، بلع تصادفی حلقه یا نگین بر اثر حادثه است که میتواند حتی منجر به انسداد تنفس و خفگی شود. جدیترین خطر سوراخ کردن لب، گذشته از خونریزی، بلع تصادفی حلقه یا نگین بر اثر حادثه است که میتواند حتی منجر به انسداد تنفس و خفگی شود. عفونت گاهی به صورت عفونت موضعی پوست است و گاهی هم به صورت عفونت گسترده بدن، حتی عفونت قلب و شوک عفونی هم در مواردی دیده شده است.

ممکن است پس از جراحی پوست سر و جمجمه شما خیلی حساس شود. قسمتهای پشتی زیورآلات بینی نیز ممکن است به داخل نسج نرم فرو رود که برای خارج ساختن آنها نیاز به جراحی است. کسانی که جراحی دهان یا دندان میشوند، در معرض عفونتهای تهدیدکننده ناشی از باکتریهای دهان قرار میگیرند. این خانه برای آنکه نشان داده شود دربهای بطری بدون استفاده از هیچ مادهای در کنار یکدیگر قرار گرفتهاند، توسط سازندهاش تخریب شد. چرا که این مدل ریزش به ندرت دوباره با درمان و تقویت جایگاه اولیه خود را میگیرد. پیرسینگ ناحیه ژنیتال مانند پیرسینگ نواحی دیگر با هدف افزایش زیبایی این ناحیه انجام میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید