پیرسینگ بینی: همه چیز را دربارهی سوراخ کردن بینی بدانید! – مجله سلامت دکترتو

این موضوع شامل نحوهی مراقبتهای لازم در مورد بانک موی سطح بدن و نیز، گرافتهای کاشته شده در روش BHT است. اگر گوش نوزاد عفونت کرد باید گوشواره را در بیاورید و سوراخ گوش را چرب کنید. او میگوید:« این پیرسینگ در زمان جراحی و سزارین میتواند منبعی برای عفونت باشد. از علائم آن هم میتوان به قرمزی، پوستهریزی و خارش در محل اشاره کرد. چـــگونـه میتوان به احتمال حساسیت در افراد علاقهمند به پیرسینگ پی برد؟ قرار گرفتن در قسمت گوشتی ، قسمت پایینی گوش ، یکی از جاهایی است که کمترین درد را دارد. گوش سوراخ کردن یکی از کارهای بسیار رایج و معمول بین خانمهاست.

برای سوراخ کردن گوش نوزاد دختر، بهتر است ک هسن او بیشتر از 2 سال باشد، زیرا نوزاد ممکن است که گوش و گوشواره را دست کاری کرده و منجر به عفونت ان شود و یا گوشواره را باز کند و خدایی نکرده ببلعد. سوراخ کردن بدن عملی مطابق مد روز محسوب می شود؛ اما لازم است بدانید که این کار با عفونت هایی همراه است که شما را به کام بیماری های مرگباری می کشاند. از آنجایی که بینی یکی از اعضای مهم صورت است و در ظاهر هم نقش بسیار پررنگی دارد، باید مراقبتهای بعد از سوراخ کردن بینی را با دقت انجام دهید.

معمولا موهای کاشته شده در بیشتر افراد بین ماه 6 تا 9 پس از کاشت به 60 درصد رشد خود میرسد (منبع). شما باید حداقل بین 4 تا 6 هفته بعد از عمل سوراخ كردن گوش از گوشواره استفاده كنید، وگرنه زخم تازه جوش میخورد و سوراخ ناپدید میشود. برای اینکه محل سوراخ شده عفونی نشود باید در طول روز بارها میخ گوشواره را الکل بزنید و چند بار بچرخانید. زمانی که ریزش اتفاق می افتد، در واقع مو از ساقه جدا می شود و فولیکول زیر پوست هم چنان زنده و فعال باقی می ماند، به همین خاطر مجدد به رشد خود ادامه می دهد به گونه ای که تقریبا شش تا نه ماه بعد از جراحی، شاهد تغییرات چشمگیری در ناحیه گیرنده خواهیم بود.

برای دریافت هزینه کاشت موی خود چطور اقدام کنیم ؟ در صورت وقوع حساسیت باید آویز از پوست جدا شده و برای دریافت درمان مناسب به متخصص پوست مراجعه شود. در این مدل سوراخ کردن گوش، درونیترین غضروف گوش سوراخ میشود که در بالای مجرای اصلی گوش قرار دارد. ویدیو زیر نمونه سوراخ کردن گوش یکی از مراجعان کلینیک را نشان می دهد. این موضوع یکی از مهمترین سوالهای متقاضیان کاشت مو است. رعایت موارد بهداشتی یکی از مهمترین فاکتورها برای انتخاب کلینیک مناسب کاشت مو است. بهترین کلینیک کاشت مو کجاست؟

متخصصان پوست و مو هشدار میدهند که سوراخ کردن لاله گوش خطرناک است و بهترین مکان برای سوراخ کردن گوش همان نرمه گوش است. همچنین کودک یا نوزاد شما درکی از زیبایی گوشواره ندارد وتنها تصورش این است که شما با سوراخ کردن گوش هایش قصد اذیت کردن او را دارید می کنید. همچنین پیرسینگ یا همان سوراخ کردن بینی، لب و زبان یک نوع عمل زیبایی بوده که در بین جوانان بسیار شایع شده است. موهای بدن معمولا در حالت تلوژن یا فاز استراحت قرار دارند؛ در حالی که فولیکولهای مناسب برای کاشت مو باید در مرحله آناژن یا رشد قرار داشته باشند.

اين روش جديد می تواند هم برای رشد و ضخيم شدن مجدد موهای ضعيف شده قبلی فرد مورد استفاده قرار گرفته و هم باعث رشد موهای جديد در مناطق کاملاً طاس و بدون مو گردد. کاشت مو به روش FUT همانند روش بالا است با این تفاوت که نیاز به جراحی دارد.این روش کاشت مو،موهارا از طریق نوار کوچک در ناحیه پشت سر با استفاده از بی حسی عمل کاشت را انجام میدهند.در این روش نیازی به تراشیدن کل موهای سر افراد نیست و فقط بخشی از مو که برای برداشت لازم است را کوتاه میکنند و بعد هم فولیکول ها را جدا و منظم در محل مربوطه میکارند.این روش 3 الی 5 ساعت زمان را برای انجام کاشت نیاز دارد.

ولی به هر حال، برای سوراخکردن گوش کودکان بهتر است مراکز درمانی مجاز را که از استریل بودن وسایل و تجهیزات آن مطمئن هستید، انتخاب کنید زیرا امکان انتقال هپاتیت، ایدز و کزاز با وسایل آلوده وجود دارد. شاید از نظر بعضیها این مدل سوراخ كردن گوش، زیباتر یا امروزی تر باشد ولی پزشكان نظر دیگری دارند. با این حال ، شما می توانید از هر مدل جواهرات و اکسسوری ای که دوست دارید استفاده کنید! در این روش تارهای مو از ناحیه اهدا کننده یعنی پشت گوش برداشت می شود و در نواحی مورد نظر از ابرو کاشته می شود.

فرد متقاضی کاشت موی طبيعی معمولاً در ذهن خود دارای يکسری تصورات و پيش داوری ها از کاشت موی طبيعی و نتايج آن است که با واقعيات بسيار فاصله داشته و لازم است که ذهنیت وی با معاينه صحيح و مشورت روشن شده و متوجه واقعيت های امر گردد. ۱- حتما قبل از انجام عمل با پزشک معالج خود مشاوره داشته باشید. همچنین اگر فرد بار دیگر پیرسینگ انجام دهد دوباره دچار گوشت اضافه یا کلوئید خواهد شد. حسینی در جوانی دچار ریزش موی شدید شد اما با چند بار کاشت مو، سطح پرپشتی موی سر او تقریبا همانند وین رونی شد.

سوراخ مارپیچ رو به جلو در پایین گوش ، نزدیک ریشه مارپیچ قرار دارد. تفاوت بین سوراخ مارپیچ رو به جلو و سوراخ مارپیچ معمولی در جای سوراخ است. با این وجود ، بسته به اندازه تراگوس، قسمتی از گوش شما که در جلوی کانال گوش ، بسیار درد دارد . دکتر شیده یزدانیان میگوید:« بعد از گذشت چند ماه معمولا دیگر سوراخ باز میماند و احتمال بسته شدن آن کم است. پیرسینگ لب موقتی نیازی به سوراخ کردن ندارد و توسط چسبی که زیر آن تعبیه شده است، روی محل مورد نظر خواهد چسبید؛ اما در پیرسینگ دائم، قسمتهای مختلف لب سوراخ میشود که با عوارض بسیاری همراه است.

این روش های پیوندی مو هم می تواند تا ححد زیادی به افراد در روند زیباسازی کمک نماید. اما قبل از این کار، گوش های خود را با آب گرم بشویید تا گوشواره ها راحت حرکت کنند. این متخصص میگوید در چند ماه اول سعی کنید روی پیرسینگ خود نخوابید و از لباسهای تنگ در آن محل استفاده نکنید. دکتر محمود صدوقی، متخصص گوش و حلق و بینی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران معتقد است: «پیرسینگ گوش اگر در غضروف و کمی بالاتر از نرمه گوش ایجاد شود، میتواند باعث عفونت غضروف شود که اگر سریع درآورده و درمان نشود ممکن است حتی باعث عفونتهای جدی، بدشکلی و درد گوش شود.

به گفته دکتر آزیتا صفارزاده، متخصص زنان و فوقتخصص نازایی، ناف منطقهای است که بهندرت تمیز میشود و حفره مانند است بنابراین احتمال وقوع عفونت با سوراخ کردن آن افزایش پیدا میکند. بعد از سوراخ کردن گوش نوزاد ، چه مراقبت هایی لازم است؟ برای اینکه مطمئن باشید که کاشت مو به بهترین شیوه و تحت نظر افراد متخصص انجام میشود، لازم است به بهترین مرکز کاشت مو مراجعه کنید. ترک سیگار به طور کامل، اگر هنوز این کار را نکرده باشید، بهترین کار خواهد بود. اگر عوارض گفته شده در این مقاله شما را قانع نکرده و باز دلتان میخواهد پیرسینگ انجام دهید، حتما قبل از انجام این کار مطلب عوارض پیرسینگ چیست؟

همچنین ذکر کرده اند که نباید در فصول گرم سال گوش های نوزاد را سوراخ کنید زیرا بیشتر در معرض عفونت قرار می گیرند. این کار احتمال عفونت و گسترش آلودگی را کاهش میدهد. در حقيقت تا زمانی که بيشتراز 50 درصد از تراکم موها کاسته نشده است بدليل ناکافی بودن فضای (خالی ازمو) در بين موهای موجود فرد نمی توان در میان آنها شکاف ايجاد کرد و اگر هم به زور اين کار را انجام دهيم اولاً ممکن است به ريشه موهای اطراف آسيب وارد شود و ثانياً حتی اگرآسيبی به ريشه موهای اطراف وارد نشود اين ريشه ها مزاحم ريشه موی کاشته شده بوده و لذا در حين درآمدن موی کاشته شده به احتمال زياد کيست مويی و جوش های چرکی بدفرم ايجاد می گردند.

سوراخکردن گوش (ear piercing) در شرایط استریل در مجموع عملی کمخطر است اما در مورد بعضی از افراد که مستعد عفونت هستند؛ مانند بیماران دیابتی یا افرادی که کورتون مصرف میکنند یا افرادی که بیماریهایی دارند که خونشان به راحتی منعقد نمیشود و احتمال خونریزی در آنها بالا است یا افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف میکنند، ممکن است این مساله دردسرساز شود و بهتر است پزشک در این موارد نظارت دقیق داشته باشد. پیش از سوراخ كردن گوش بخوانیدسوراخ كردن گوش در شرایط استریل، در مجموع عملی كمخطر است اما در مورد بعضی از افراد كه مستعد عفونت هستند؛ مانند بیماران دیابتی یا افرادی كه كورتون مصرف می كنند یا افرادی كه بیماری هایی دارند كه خونشان به راحتی منعقد نمی شود و احتمال خونریزی در آنها بالا است یا افرادی كه داروهای ضدانعقاد خون مصرف می كنند، ممكن است این مسئله دردسرساز شود و بهتر است پزشك در این موارد نظارت دقیق داشته باشد.در مورد پیرسینگ گوش به این موارد دقت کنید: اگر قصد دارید گوشوارهای غیر از جنس طلا به گوشتان بیندازید، حتما با فردی كه گوشتان را سوراخ میكند مشورت كنید و از درستی انتخاب گوشواره خود مطمئن شوید.

این کلینیک با سابقهای طولانی در این زمینه از بهترین متخصصان کشور بهره میگیرد و مشتریان از همه بابت خیالشان بابت کاشت مو راحت است. بهترین و جدیدترین روش کاشت مو طبیعی کدام است؟ روشهایی مانند SUT و Micro FIT نیز بر اساس روش FIT انجام میشوند. روش بدون جراحی: تکنیک انتقال واحدهای فولیکولی یا FUE که در ایران با نام FIT شناخته میشود. زمانی که تصمیم به انجام جراحی کاشت موی سر می گیرید، در نظر داشته باشید که این جراحی مدتی را برای برگشتن به حالت نرمال نیاز دارد. این سوالی است که در این مطلب قصد جواب دادن به آن را دارم.

این روزها، وسایل انجام دادن این کار پیشرفتهتر شده است و چند دقیقه هم بیشتر طول نمیکشد؛ برخی افراد هم از این امکان استفاده و چند سوراخ در گوش خود ایجاد میکنند تا تمام گوشوارههای مورد علاقه خود را همزمان در گوش داشته باشند! به هر حال فردی که میخواهد پیرسینگ انجام دهد باید حتما تجربه این کار را داشته باشد و اصول بهداشتی را رعایت کند ازجمله اینکه برای هر فرد از وسایل یکبار مصرف استفاده کند و دستگاههای غیر یکبار مصرف را حتما ضدعفونی و استریل کند تا بیماریها از فردی به فرد دیگر منتقل نشوند. علاوه بر اینها، بعضی مناطق بدن بیشتر مستعد آوردن گوشت اضافه هستند ازجمله ناحیه گردن به بالا، ناحیه پشت، سینه، شانه و …

دیدگاهتان را بنویسید