چگونه از جواهرات توپاز محافظت کنیم؟

حتی امروزه در هند، سنگ خون کاملاً پودر شده، بعنوان دارو و برانگیزنده قوای جنسی استفاده می شود و فروش گسترده ای دارد و شاید به همین دلیل است که یافتن گونه های مرغوب آن در بازار سخت شده. معمولا این سنگ ها تقلبی نیستند چون قیمت بالایی ندارند با این حال ممکن است نمونه های تقلبی هم در بازار موجود باشد واگر میخواهید این سنگ را خریداری کنید باید بتوانید نمونه اصل از تقلبی را تشخیص دهید.مانند مروارید، با در دست گرفتن آمتیس میتوانید بگویید سنگ اصل هست یا خیر.

اوپالها در واقع با تغییر زاویه نور، رنگهای موجود در رنگین کمان را به نمایش منعکس میکنند. یکی از ویژگی بارز این سنگ جواهر بازی رنگ یا (Play of color) است که در تراش کابوشن با تغییر زاویه ی دید شبیه به “رنگین کمان” است. با این حال این رقم تعداد زیادی از سنگ هایی که در مجاری صفرا و کبد جمع می شوند را در نظر نمی گیرد، به این دلیل که این سنگ ها در کبد تولید می شوند و به سمت کیسه صفرا حرکت می کنند. چون jade مانند سایر سنگ هایی که نام برده شد، قیمتی نیست، در ازمایشگاه ها هم ساخته میشوند و سنگهای زیبایی هم هستند.این سنگ در رنگهای مختلفی ست، سبز،سفید،نارنجی و به نظر سنگ ارزشمندی می آید.

یکی از معروفترین سنگهای توپاز که بیرنگ هم میباشد، در ابتدا به عنوان یک الماس شناخته میشد. یک نسخه بگیرید. پزشک می تواند دارویی به شما بدهد که به عنوان مسدود کننده آلفا شناخته می شود. از آنجایی که گفته می شود الماس قدرت ارتعاشات فکری و انرژی را تقویت میکند این سنگ به عنوان نماد عشق بی نهایت و پادشاه سنگهای قیمتی عنوان بهترین سنگ ماه تولد زن متولد فروردین را به خود اختصاص داده است.

این سنگ احساسات را تصفیه میکند و انرژی گیر کرده یا راکد را پاک میکند. یک روش دیگر این است که یاقوت را بین دو انگشت بگیرید بعد با ناخن یا سکه روی ان بکشید .اگر خش برداشت احتمالا تقلبی ست.یاقوت ها به سخت و مقاوم بودنشان معروف هستند بنابراین نباید خش بردارند. هنگامی که می خواهید بر موقعیتی که اراده شخصی شما را زیر سؤال می برد، غلبه کنید، این سنگ را برای مدت کوتاهی روی چاکرای دوم یا خاجی قرار دهید. به همین دلیل ظاهر درخشانی دارند استفاده از این ویژگی برای تشخیص بودن تقلبی بودن الماس، سخت است چون این یکی از ویژگی فیزیکی سنگ هاست.اما اگر توانستید به درستی این انعکاس را تشخیص دهید میتوانید بگویید که آن الماس اصل است یا خیر.

مروارید های واقعی حس ریگ یا شن مانند ایجاد میکنند چون در واقع از همین جنس هستند. روش های زیادی برای تشخیص الماس اصل از تقلبی وجود دارد.تست اصلی این است که ببینید میتواند شیشه را ببرد یا نه.یک الماس واقعی به سادگی میتواند شیشه را ببرد اما نمونه تقلبی نمیتواند.اگر شیشه ای در دسترس ندارید که تست کنید، نگران نباشید روش های دیگری هم وجود دارد. به سطح سنگ مرمر فکر کنید، اولش خنک است بعد به دلیل گرمای بدن شما کمی گرم میشود.پلاستیک و شیشه به این صورت تغییر دما نمیدهند بلکه در ابتدا هم دمای فضا هستند و بعد وقتی انها را برمیدارید سریعا گرم میشوند.

همهی توپازهای آبی در اصل به رنگ شیری یا آبی بسیار کمرنگ هستند که با قرار گرفتن در معرض اشعههای گاما یا الکترون به آبی تغییر رنگ میدهند. رنگ هم میتواند به شما کمک کند. سنگ شکنی : برای از بین بردن سنگ های بزرگ باید دستگاهی بکار گرفته شود که با استفاده از امواج صوتی می تواند به شکستن سنگ ها کمک کند. فروردین برگرفته از fravaši است، عبارتی که در اوستا برای ارواح درگذشتگان نیکوکار و پارسا بکار میرود که روح پارسیان را پس از مرگ راهنمایی میکنند.

آخرین مرحله تولید سوهان کاری است که پس از این عمل محصول به صورت مط لوب در می آید. مدیتیشن با این سنگ به رهاسازی درد و خشمی که در آزاد کردنش مشکل داشتید، به شما کمک می کند. این روشی تازه و طبیعی برای مراقبت از بدن و پوست شما با استفاده از پارافین و کرههای گیاهی معطر و مغذی است که ماندگاری طولانی آن کوفتگی و ناراحتیهای شما را از بین میبرد. در تقویم میلادی شروع این ماه در مارس (March) آغاز میشود ولی بیشتر روز های فروردین در آپریل (April) است و در تقویم شمسی افغانستان برابر با ماه حمل نامیده میشود، صورت فلکی مطابق آن برج حَمَل (Aries) با سمبل قوچ یا گوسفند در تقویم نجومی است و جدول سنگهای ماه تولد هم بر اساس تقویم زودیاک (Zodiac) یا همان تقویم نجومی تنظیم شده.

این کاربردها هر روز در حال گسترش و افزایش است . این کانی دارای سختی موی 7 – 6.5 و وزن مخصوص 2.91 – 2.58 با سیستم کریستالی تری گونال ، دارای بلور های میکروسکوپی و یا توده هایی از بلورهای قابل رویت است. آنهایی که درشت دانه هستند، متشکل از بلورهای درشت یا قطعات فسیل اند. در بافت فلسی تیک پرفیریک بلورهای درشت در متن دانهای ریزبلور مشاهده میگردند. کیمبرلیت یک سنگ آذرین غنی از پریدوت در بافت یک سنگ پورفیریتیک (Porphyritic) است. در یک زمان بسیاری ازدهانه های کیمبرلیت کشف شدند. معروف ترین و قابل توجه ترین دهانه افریقای جنوبی معدن کیمبرلیت است که ازسال ۱۸۷۱ تا ۱۹۰۸ بدون استفاده از ماشین آلات استخراج شده است.

در سال ۱۹۰۸ اولین الماس ها در لودریتز پیدا شد. در سال ۱۸۴۳ یک الماس قهوه ای – سیاه در باهیا کشف شد که توده ماکروکریستالین سخت بود که در صنعت کاربرد داشت. در سال ۱۷۲۵ اولین الماس در امریکای جنوبی در میناس جریس در برزیل پیدا شده بود. باید اضافه کنیم قطعا شما فقط محدود به استفاده از سنگ ماه تولد خود نیستید، هر سنگی که حس بهتری به شما منتقل می کند و ارتباط بهتری با آن برقرار میکنید و یا خواص و ویژگی های آن با شما سازگار است، همان را انتخاب کنید و آن سنگ محبوب شما خواهد بود.

اوناکیت شجاعت را در شما تقویت کرده و در کنترل همه جنبه های زندگی به شما کمک می کند. مهم است که بدانید در سنگ های تقلبی معمولا همه چیز شبیه به سنگ واقعی ست حتی در مشخصات شیمیایی اما مشکل این است که به عنوان سنگ اصل فروخته شده اند و این کلاهبرداری ست. از نظر رنگ، یاقوت کبود واقعی آبی تیره است و وقتی آن را زیر نور حرکت میدهید نباید نور دیگری منعکس کند و دقیقا باید همان نور اصلی را منعکس کند.یاقوت های کبود تقلبی معمولا از نمونه اصلی روشن تر و درخشان تر هستند.

یک الماس واقعی جهت نور را منحرف کند و نتوانید متن را ببینید. الماس بالاترین درخشش و درخشندگی را در بین سنگ های قیمتی دارد و بازی نور و تلالو بینظیر نور در آن باعث تفاوت و وجه تمایز این سنگ با سنگ های طبیعی بی رنگ دیگر مثل کریستال کوارتز یا توپاز و یاقوت های بی رنگ شده. گفته می شود قدرت این سنگ با قرار دادن آن درون آب و گذاشتن ظرف محتوی آن آب در زیر نور خورشید، افزایش می یابد. اصلی ترین سنگ ماه تولد آبان توپاز می باشد اما چندین گونه گوهر دیگر نیز متعلق به متولدین آبان است.

بستر رودخانه ها، ریولیت ها و سنگهای پگماتیت دانه درشت می توانند حاوی بلور های این گوهر باشند. با مصرف این قرص سنگهای کوچک با سرعت بیشتری دفع شده و بهجای چند هفته شخص در چند روز درمان میشود. برخی از آنها بهاندازه نقطهٔ انتهای این جمله کوچک هستند و برخی دیگر تا چند اینچ رشد میکند. از جمله سنگهای قیمتی میتوان به الماس، یاقوت، زمرد اشاره کرد. مصرف مقادیر بالای ویتامین دی، عمل بایپس روده، بعضی از اختلالات گوارشی و مصرف بیرویهی برخی از مواد غذایی از جمله آجیل، شکلات، بعضی از میوهها و سبزیجات که حاوی مقادیر بالای اگزالات هستند میتوانند احتمال تشکیل سنگ کلسیمی کلیه را افزایش دهند.

در طول روز آب بنوشید: برای افرادی که سابقهی سنگ کلیه دارند، پزشکان مصرف حدود ۲.۵ لیتر آب در روز را توصیه میکنند. سنگ های کلمبیا رنگ سبز- آبی دارند و هاله ای سبز مایل به زرد دارند و رنگ آن کاملا با زمردهای تقلبی که رنگی کاملا سبز دارند، متفاوت است.اگر زمرد موردنظر سبز روشن بود، احتمالا تقلبی ست. وقتیکه زمین جوان بود، احتمالاً حدود یک پنجم اورانیوم آن اورانیوم-۲۳۵ بوده، اما درصد اورانیوم-۲۳۴ احتمالاً بسیار کمتر از این بودهاست. البته این فقط شوخی بود، برای آقایان جنتلمن متولد فروردین هم سنگ الماس در نظر گرفته شده، این سنگ ویژگی های رهبری، اقتدار، مهربانی و عشق را در مرد فرودینی تقویت و به او کمک میکند تا با انرژی بیشتری خواستهها و اهداف خود را دنبال و به آنها برسد.

این سنگ انرژی های سرگردان موجود را از طریق ساختارهای نصف النهاری تا چاکرای ریشه پایین می کشد. انواع خال دار و نوار مانند آن نیز موجود است. شما می توانید در یک آبمیوه گیر، آب برگ ریحان را بگیرید و آن را به نوشیدنی اسموتی اضافه کنید. زیرا می توانید مقدار زیادی آلومینیوم در بدن خود وارد کنید. توجه داشته باشید از آنجایی که طرح های این سنگ بسیار متعدد است می توانید قبل از اجرا سنگ را روی زمین چیده و اگر طرح تشکیل شده مورد نظرتان واقع شد سپس اقدام به نصب آن کنید.

نانوبلورهای الماس (با قطر ۵ نانومتر) را میتوان با انفجار مواد منفجره کربن دار خاصی در یک اتاق فلزی تشکیل داد. برای بهترین سنگ ماه تولد مرد متولد فروردین هم گزینه خاصی برگزیده نشده و آقایان عزیز میتوانند به دلخواه خودشان عمل کنند. بیشتر افراد فکر میکنند بهترین زمردها از معادن کلمبیا استخراج میشود. این رمان که بازنمایی عصر خود و همچنین عصر پیش از خود است، بر تأثیر عملکرد نظامهای فاسد بر سرنوشت افراد دلالت میکند، به طوری که تنها کسی که در این رمان میتواند به زندگی خود ادامه دهد، زنی زشت رو، خیانتکار و بدخواه همگان به نام بلقیس است که خیانت او را میتوان به سطح گستردهتری از جامعه تعمیم داد و اینگونه استدلال کرد که بلقیس نمایندهای از مردمی است که با خیانت، بدگویی و رفتارهای غیراخلاقی بقای خود را در جامعه تضمین میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید