کاشت مو

اگر چه بسیاری از جراحان با استعداد می تواننند جای زخم های خطی غیرقابل تشخیصی را با روش های برش زنی ایجاد کنند، در روش FUT همیشه یک جای زخم خطی باریک در بالا و پشت سر ایجاد می کند. در برداشت مو از بدن بدلیل ناکافی بودن بانک موی پشت سر معمولا FIT انجام می شود. بعد از انجام کاشت پانسمانی روی سر بیمار میگذارند تا از گرافتها مراقبت کند. این روش امکان کاشت مو را برای کسانی که بانک موی کافی در سر ندارند استفاده می شود که متخصصان کاشت مو از این روش به عنوان آخرین گزینه برای کاشت مو استفاده می کنند.

طراحی خط موی جلوی سر مطلبی است که اغلب وقت زيادی را گرفته و در مورد محل و شکل آن بايد به اندازه کافی با بيمار مشورت شود و هيچگاه درخواست های غيرمنطقی اشخاص موردموافقت قرارنگيرد. حدود سه روز طول میکشد تا دلمههایی که پس از کاشت مو به طور طبیعی شکل میگیرند، سفت شوند. پس از کاشت مو در طی مدت ۳ هفته موها به مقدار کمی رشد میکنند و این رشد مو برای فرد قابل لمس است پس از این مدت مو ها وارد مرحله استراحت یا ریزش میشوند که این مرحله بطور تقریبی ۳ماه به طول می انجامد در ابتدای ماه چهارم مو ها مجددا رشد خواهند کرد و دیگر خبری از ریزش مو نخواهد بود و مو ها به شکل دائم روی سر باقی خواهند ماند .لازم به ذکر است که نتیجه عمل پیوند مو حدودا ۹۹ ماه پس از عمل مشخص میگردد و در این زمان تفاوت چهره قبل از کاشت و بعد از کاشت محسوس خواهد بود.گفتنی است که عمل پیوند مو هیچگونه عوارضی را در برنخواهد داشت و فقط همان ۲ هفته اول پس از کاشت نیاز با مراقبت دارد تا موها یک دست و خوب رشد کنند.

بعد از اینکه از پزشک اجازه شستشو را گرفتید میتوانید جهت جلوگیری از تعریق و ایجاد عفونت مو ها را با صابون ملایم بشویید. با کم شدن اين موها ديگر مويی برای کاشت موی بعدی درمناطق طاسی که در آينده بوجودمی آيند (که حتماً اين اتفاق می افتد زيرا ريزش موی مردانه يک روند رو به جلو و دائمی است) باقی نمانده و بعداً مشکلاتی از نظر زیبایی برای بيمار بوجود می آيد. موها یکی از اندام هایی هستند که باعث زیبایی فرد می شود.

از آن جایی که موها در قسمت های مختلف بدن، در فازهای مختلفی از رشد قرار می گیرند، مهم است که مویی که برداشت می شود در مرحله استراحت نباشد. افرادی که بانک موی کافی در قسمت های پشت و کناره های سر دارند و خواهان تراکم موی بیشتری در ناحیه گیرنده هستند، می توانند گرافت مو از ناحیه سینه و ریش را نیز داشته باشند. برداشت فولیکول می تواند به صورت واحد باشد، به این صورت که هر واحد فولیکول به روش دستی یا با استفاده از پانچ و دیگر ابزارها برداشته می شود یا به صورت نواری خواهد بود که برش نواری شکلی در قسمت پشت سر زده می شود تا امکان برداشت فولیکول ها فراهم گردد.

و از بین رفتن بخشی از زیبایی باعث کاهش اعتمادبفس آن ها می شود. کلینیک تخصصی دکتر مهشید رفتاری با بیش از 15 سال سابقه در زمینه کاشت مو، کاشت ابرو، میکرواسکالپ و دیگر خدمات زیبایی با دو شعبه در تهران و هامبورگ یکی از پرطرفدارترین کلینیک های کاشت موی طبیعی در ایران است. شما باید به مدرک بورد تخصصی کاشت مو توجه نمایید که از مراکز صادره از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشور باشد. به همین خاطر توصیه می شود تا حد امکان از کلاه استفاده نشود و در صورت اجبار باید از کلاه های گشاد استفاده کرد، به گونه ای که هیچ تماسی با ناحیه جراحی نداشته باشند.

آن چه که اهمیت دارد این است که تمام دستورالعمل های گفته شده توسط پزشک باید رعایت شود، تا از بروز هر گونه عارضه احتمالی پیشگیری به عمل آید. تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید باید خودداری شود. البته در 2-1 شب اول پس ازکاشت مو امکان وجود سردرد خفيف (مثل هر عمل ديگر) می رود که با مسکن های معمولی به سرعت برطرف شده و مشکل خاصی پيش نمی آيد.

در کاشت مو باتوجه به نوع روش پیوند، موهای خود شخص از پشت سر یا ناحیهای از بدن برداشته میشود سپس با استفاده از میکروسکوپ و لوپهای مخصوص، فولیکولهای آن بهصورت تکتک جدا میشوند و با همان ظرافتی که جدا شدهاند در ناحیه گیرنده با ایجاد برشهایی در حد یک میلیمتر پیوند زده میشود. مراحل کاشت مو در روش سوپر ترکیبی به این صورت است که ابتدا به روش FUT برش نواری شکلی در پشت سر زده می شود، سپس همان روز یا در جلسات بعدی، روش BHT اعمال خواهد شد. یک شستشوی آرام و ساده، لطمهای به فولیکولهای کاشته شده روی سر شما نخواهد زد.

کل فرایند استخراج و کاشت در این روش به صورت کاملا اتوماتیک توسط خود ربات انجام میشود و پزشک تنها بر روی عملکرد آن نظارت خواهد کرد تا مطمئن شود که خطایی پیش نمیآید. علاوه بر این در روشهایی که از دستگاههای دستی برای استخراج استفاده میشود، سرعت کار پایین میآید و لازم است که شخص زمان بیشتری را به کاشت مو اختصاص دهد. کاشت موی سربه روش ترکیبی FUTو FITطی دو جلسه در دو روز متوالی صورت میگیرد و در هر روز یک منطقه از قسمتهای موردنظر، پیوند را دریافت میکند، بدین صورت حداکثر تراکم در سریعترین زمان ممکن حاصل میشود.

این روش ممکن است کمی ورم در سر فرد ایجاد کند که در طی مدتی این ورم ناپدید میشود. در روش کاشت مو FIT ، بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می شود ،عمل برداشت انجام می شود و مجدداً بوسیله پانچ یا slit به ناحیه مورد نظر پیوند داده می شود. این روش ، نیازی به جراحی ندارد و فولیک های موی سر به صورت گروهی و دسته ای برداشته شده و از پشت سر به جلوی سر انتقال می یابد . برای درک بهتر این موضوع تصور کنیدشخصی سه بار کاشت مو طبیعی در جلو سر خود انجام داده و میزان تراکم مناسب در جلو سرش بوجود آمده .بدیهی است که تعداد موهای ناحیه دهنده در پشت سر به مقدار زیاد کاهش پیدا کرده است .پس از گذشت مدتی موهای بخش دیگری از سر فرد دچار ریزش موی مردانه می شود و نیاز به کاشت مو پیدا می کند.

امروزه دیگر روش های سنتی و قدیمی کاشت مو برای افراد مهم نیست و با پیشرفت علم پزشکی و همچنین دسترسی به دستگاه های مدرن کاشت مو ، این روند گسترش پیدا کرده و راه های پیوند مو هم برای افراد تست می شود . اصلا نباید بگزارید این مناطق با چیزی تماس پیدا کند. افراد مبتلا به آلوپسی آندروژن و آقایانی که ریزش مو با الگوی مردانه دارند، بهترین گزینه برای انجام کاشت مو به این روش هستند.

کاشت موی طبیعی ، درمان قطعی و همیشگی برای رفع طاسی و کم پشتی موها است.در روش های درمانی کاشت موی طبیعی ، موها رشد طبیعی دارند و ترمیم موها انجام می شود. بیماران می توانند فورا پس از درمان کاشت مو طرح کلی خط موی خود را مشاهده کنید و مو فورا پس از درمان به صورت نرمال شروع به رشد می کند. گرافت های برداشت شده که فورا کاشت نشوند، به دقت در یک محلول حاوی سالین نگهداری می شوند. توصیه می شود در روند پیداکردن بهترین مرکز کاشت موی طبیعی دقت لازم را داشته باشید تا در مراکز غیرتخصصی و پزشکان عمومی عمل کاشت مو انجام نشود.

دیدگاهتان را بنویسید