کره جنوبی – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

به این ترتیب کره شمالی صاحب حکومتی متحد با بلوک شرق شده و کره جنوبی صاحب حکومتی طرفدار غرب شد در حالی که هر دو مدعی حکومت بر کل شبهجزیره بودند این اختلاف در سال ۱۹۵۰ به جنگ کره انجامید که در سال ۱۹۵۳ با پیمان آتشبس خاتمه یافت. در حالی که کیدراما یا فیلم و سریالهای کرهای، دست کم از نظر خشونت هیچ هشداری به بیننده نداده و به عنوان مثال در همین سریال «بازی مرکب» بیننده ناگهان با صحنههایی روبهرو میشود که تا مدتها از نظر روانی تاثیر منفی دارند. برای این منظور مقداری از محتویات ماسک را روی پوست داخلی بازوی خود بزنید و چند دقیقه صبر کنید اگر چنانچه ناحیه مورد نظر دچار خارش و قرمزی شد از مصرف آن ماسک خودداری کنید.با وجود اثرات فوق العاده ای که شیر روی پوست صورت دارد خیلی بعید به نظر نمی رسد که خواص شیر برای مو ما را شگفت زده کند. بسته به جهت پیچش دستگیره، قطعه ای به نام مغزی راه ورود آب به درون شیر و سپس علمک را باز و مسدود می کند. در ادامه شیر را هم می زنیم تا با سرکه مخلوط شود، سپس اجازه می دهیم دَلَمه های پنیر شکل بگیرد.

به اين شكل كه ابتدا ماست پر چربي، با آب رقيق ميشد و سپس با استفاده از مشك، چربي آن جدا و باقيمانده به عنوان دوغ مصرف ميگرديد. شاید با خودتان فکر کنید که میتوانید به جای کاغذ وکسدار، از کاغذ روغنی هم استفاده کنید؛ اما بهتر است که این کار را انجام ندهید. ضمن آن که در فرهنگ کره ای رنگ زدن مو توسط آقایان اتفاق عجیبی نیست. متاسفانه اطلاعاتی از فیلمنامه اثر که بهترین سریال 2022 کره ای به شمار میرود، در دسترس نیست. «علاقه به کیپاپ و کیدراما، یعنی محصولات فرهنگی کره و حتی جیپاپ و سیپاپ، یعنی محصولات فرهنگی و رسانهای ژاپن و چین، حدود ۱۰ سالی است که به صورت موج جهانی درآمده و فقط مختص ایران نیست.» خانم ادهم که تحقیقات مبسوطی در این باره داشته در ادامه ریشه علاقه برخی جوانان ایرانی به فرهنگ کره را این طور بیان میکند: «در چند سال گذشته این سه کشور یعنی کره جنوبی، ژاپن و چین درحال تولید محتوا و برندسازی بودهاند و این روزها به زبان جهانی محصولاتشان را ارائه میکنند. ماست از زمانهای دور بر سر سفرههای ایرانی وجود داشته است. حالا که امروزم به سر رسید.

همچنین به مطالعاتی اشاره میکند که نشان میدهند افزایش مصرف کلسیم و لاکتوز از محصولات لبنی ممکن است به پیشگیری از سرطان تخمدان کمک کند. این گروهها محصولات جانبی جالبی هم برای هر سنی تولید میکنند. نکته تاملبرانگیز اینکه طرفداران این محصولات و محتواها، بهشدت از علایق خود دفاع میکنند و دربرابر منتقدان جبهه میگیرند. یک نکته بسیار مهم این است که، از دوغهای کم نمک و بدون گاز استفاده شود، زیرا گازدار کردن نوشیدنیها برخلاف ایجاد طعم بهتر، خواص آن را کم میکند. همچنین در مورد فواید مصرف پنیر با گردو باید گفت:پیامبر (ص) می فرمایند :پنیر درد است ؛ چون با گردو خورده شود، درمان است . با توجه به نگرانی مادران نسبت به تامین غذای سالم برای کودکان، مصرف این ماست به دلیل وجود ویتامین های محلول در چربی توصیه می گردد. گذشته از موارد بالا، در فیلمها و سریالهای بینالمللی مشخص است که این فیلم برای چه رده سنی مناسب است یا این سریال حاوی چه صحنههایی است که تماشاگر یا والدینش برای دیدن یا ندیدن آن میتوانند تصمیم بگیرند. از اواسط دهه ۸۰ تا اواخر دهه ۹۰ هم موجی از فیلم و سریالهای کرهای داشتیم. موجی از فیلمها، سریالها و انیمههای ژاپنی در دهه ۶۰ و ۷۰ پخش شد و خواندن «مانگا» (کتابهای تصویری و کمیک استریپ) مد شد.

اتفاقا سریالها و آهنگهای کرهای بیشتر مسائل اخلاقی را رعایت میکنند و تقریبا مثبت هستند. از موسیقی متالیک گرفته تا سریالها و بازیهای رایانهای یا حتی فوتبال. گذشته از سبک پوشش، نوع رفتار و طرز زندگی این ستارهها که حتی در نمونههای غربی شان هم چنین افراطی وجود ندارد. یا حتی مثلا دعواهای نمایشی بین اعضای گروهها راه میاندازند تا جذابیت بیشتری ایجاد کنند. پروتئین برای مدت طولانی در فرد احساس سیری ایجاد میکند و همین امر باعث کاهش مصرف مواد غذایی از سوی انسان میشود. برنامههای گفتوگومحور با زیرنویس انگلیسی هم تولید میکنند برای طرفداران که مثلا یک روز با او بیرون بروند و زندگیاش را از نزدیک ببینند که به عنوان مثال چطور آشپزی میکند. با این روش نمیتوانیم کار خاصی بکنیم. این فاکتور نیز به نوبه خود در برطرف کردن خطر احتمال امراض قلبی موثر است. معروفترین گروه موسیقی کره یعنی بیتیاس، سفیر صلح در سازمان ملل شده است، سخنرانی میکند، به برنامههای گفتوگومحور بینالمللی دعوت میشود و کنسرتهای میلیونی در کشورهای جهان برگزار میکند. مصرف دوغ برای زنان باردار دارای مزایای فراوانی است، اما نوشیدن دوغ گازدار در بارداری توصیه نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید